پشتیبانی 24 ساعته
پشتیبانی 24 ساعته
راهنمای خرید پمپ کفکش استخر

پمپ کفکش برای استخر، نکات مهم قبل از خرید پمپ کفکش استخر

ما در این مقاله به راهنمای خرید پمپ کفکش استخر پرداختیم، تا شما بتوانید به راحتید پمپ آب مناسب را خریداری کنید. دنیای پمپ آب بسیار گسترده‌تر از چیزی هست که فکر می‌کنید. معمولاً در این بازار برندهای مختلفی از ایتالیایی گرفته تا چینی حکمرانی می‌کنند. اما به نظر شما کدام برند برای خرید بهتر است؟ برای گرفتن این جواب باید مقاله را به طور کامل بخوانید.

پمپ آب‌های کفکش طرفداران خاص خودشان را دارند. شما باید ابتدا با این نوع پمپ آشنا شوید و بعد به نکات خرید آن توجه کنید. این نوع پمپ آب‌ها از پمپ آب‌های سانتریفیوژ هستند. کفکش‌ها می‌توانند با کمک تجهیزات دیگر آب یا سیالات مختلف را پمپاژ کنند و معمولاً در تمامی صنایع و حتی در خانه‌ها کاربرد دارند. ابتدا شما باید با عملکرد این نوع پمپ آشنا شوید تا بتوانید بهترین نوع آن را خریداری کنید. قبل از خرید باید به فروشگاه مورد نظر نیز توجه داشته باشید تا بتوانید به آن اعتماد کنید. امروزه اعتماد کردن به افراد کار اصلاً راحتی نیست، به خصوص اگر قصد بر خرید اینترنتی باشد.

عملکرد پمپ کفکش

این نوع پمپ آب‌، برای انتقال و پمپاژ سیالات از نقاط عمیق مورد استفاده قرار می‌گیرد. برخی از افراد این پمپ آب را برای انتقال گل و لای و لجن توصیه می‌کنند اما این پمپ به صورت کاملا تخصصی برای انتقال سیالاتی تمیز استفاده می‌شود و لجن را نمی‌تواند منتقل کند. اغلب این دستگاه را با دستگاه لجن کش اشتباه می‌گیرند و گمان می‌کنند که این پمپ برای انتقال این جور سیالات مناسب است. در صورتی که این فرضیه کاملا غلط بوده است.
توربین و پروانه‌های پمپ کفکش به صورت عمودی بوده و نیروی لازم را توسط الکتروموتور برای این پمپ فراهم می‌کند. این پمپ آب برای استخرهای کم عمق توصیه نمی‌شود اما دلیل بر اشتباه نادرست هم نمی‌باشد. ما در ادامه به راهنمای خرید پمپ کفکش استخر می‌پردازیم تا شما به راحتی بتوانید این دستگاه را خریداری کنید.

راهنمای خرید پمپ کفکش استخر

پمپ کفکش تک فاز یا سه فاز؟

پمپ‌های کفکش انواع مختلفی دارند که در ابتدا شما باید به انواع آن توجه کنید و بعد به سراغ انتخاب برند مناسب بروید. یک نکته خیلی جالب این است که مهم نیست شما کدام برند را خریداری می‌کنید اما این که چه مدلی را برای منطقه خود انتخاب می‌کنید؛ بسیار مهم است. انتخاب نوع اشتباه هم هزینه بر خواهد بود و هم اینکه شما را خسته خواهد کرد.

از مدل‌‌های مختلف این پمپ آب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• پمپ کفکش تک فاز
• پمپ کفکش سه فاز
• پمپ کفکش سیالات خنک
• پمپ کفکش از بالا
• پمپ کفکش از بغل
• پمپ کفکش مجهز به قطع کن برقی

به جز تمامی موارد بالا باید بین تک فاز یا سه فاز بودن پمپ آب تمرکز کنید. چون از مهم‌ترین نکات قبل از خرید انتخاب تک فاز یا سه فاز بودن آن است. کفکش‌های تک فاز قدرت کمتری نسبت به سه فاز دارند و بیشتر برای استخرها یا مکان‌های کم عمق و ارتفاع مورد استفاده قرار می‌گیرند، قیمت آن نیز به نسبت سه فاز کمتر است. در مورد خرید این پمپ باید توجه کنید که حتماً مکان شما از برق سه فاز پشتیبانی کند در غیر این صورت عملاً پمپ آب سه فاز بدرد شما نخواهد خورد.

پمپ کفکش سه فاز برای چه مناطقی مناسب است؟

در جواب این سؤال باید گفت این پمپ آب بیشتر برای مکان‌هایی که دارای برق سه فاز هستند مناسب است. پمپ کفکش برای مناطق صنعتی، کارخانه جات، زمین‌های کشاورزی، کارگاه‌ها و غیره مناسب است. در نتیجه شما نمی‌توانید برای استفاده شخصی و یک استخر خانه کوچک خود از پمپ کفکش سه فاز استفاده کنید. پس در هنگام خرید توجه داشته باشید که پمپ کفکش تک فاز احتمالاً برای استخر شما مناسب‌تر بوده است.
اگر پمپ آب برای کارهای متوسط و کوچک مثل استخرهای خانگی، پمپاژ آب از منبع آب، چاه‌های آب می‌خواهید بهترین انتخاب شما پمپ کفکش تک فاز خواهد بود. در راهنمای خرید پمپ کفکش استخر، این است که اندازه و اطلاعات لازم از استخر خو را در اختیار کارشناسان سولار مکانیکال قرار دهید تا بتوانند بهترین نوع را به شما معرفی کنند.

راهنمای خرید پمپ کفکش استخر

توجه به هد یا ارتفاع مناسب

هد پمپ همان توان پمپ به انتقال آب در ارتفاع مشخصی می‌گویند. هد پمپ کفکش استخری به عمق آب استخر بستگی دارد. برای مثال برخی از کفکش‌ها فقط توان انتقال آب تا 15 متر را دارند و برخی دیگر می‌توانند تا 50 متر این انتقال را انجام دهند. این مورد بسته به نوع و توان پمپ شما انجام می‌شود، شما باید قبل از خرید پمپ کفکش مناسب برای استخر خود به ارتفاع عمودی که می‌خواهید سیالات را به آن انتقال دهید؛ توجه کنید.
حال به نظر شما چگونه می‌توان عمق یا ارتفاع را برای هد مناسب اندازه گیری کرد؟ در جواب این سؤال باید به عمق‌سنج اشاره کنیم که در صورت خریداری عمق‌سنج می‌توانید عمق استخر خود را اندازه گیری کرده و سپس به انتخاب هد مناسب بپردازید.

قیمت کفکش برای استخر

راهنمای خرید پمپ کفکش استخر در همین موارد خلاصه نمی‌شود بلکه شما باید بتوانید پمپ کفکش خود را با قیمت مناسب خریداری کنید. خرید پمپ کفکش با قیمت بسیار ارزان از افتخارات نیست بلکه شاید شما پمپی استوک یا تقلبی را خریداری کردید که در این صورت باید هزینه بیشتری برای جبران خسارات بپردازید.

قیمت پمپ کفکش به عوامل مختلفی بستگی دارد و این عوامل عبارت‌اند از:
• کشور سازنده پمپ
• نوع پمپ
• برند سازنده پمپ
• سه فاز یا تک فاز بودن آن
• هد و دبی پمپ
• برند پمپ آب

امروزه برندهای بسیار متنوعی در این بازار در حال فعالیت‌ هستند و به همین دلیل خرید یک پمپ کفکش مناسب و انتخاب از بین هزاران برند اصلاً کار راحتی نخواهد بود اما شما باید بتوانید بهترین نوع آن را انتخاب کنید. سولار مکانیکال کار شما را در این باره بسیار راحت‌تر خواهد کرد و شما می‌توانید از قیمت دیگر پمپ‌ها مثل قیمت پمپ استخر نیز آگاه شوید. شما می‌توانید در صورت نیاز با مشاوران این سایت به صورت آنلاین به مشورت بپردازید.

راهنمای خرید پمپ کفکش استخر

راهنمای خرید پمپ کفکش استخر

اولین نکته که باید در نظر داشته باشید نوع سیال مورد نظر است. نه تنها نوع بلکه کیفیت آب استخر شما نیز مهم است شما باید بتوانید اطلاعات کافی را در دست داشته باشید. مدل‌های پمپ کفکش با توجه به انواع آب باید خریداری شوند، برای مثال پمپی که برای آب شور استفاده می‌شود باید در برابر خوردگی و شوری مقاوم باشد.

در نظر گرفتن مقدار دبی پمپ کفکش

آیا به نظر شما تنها نوع آب برای خرید این وسیله کافی است؟ در جواب این سؤال باید گفت خیر! میزان دبی همان آبدهی پمپ کفکش است که در واحد متر مکعب در ساعت بیان می‌شود. میزان دبی پمپ آب کفکش رابطه مستقیم با سایز دهانه خروجی پمپ دارد و هرچه این سایز بزرگتر باشد، میزان آبدهی نیز بیشتر و به همان مقدار از ارتفاع یا هد آن کاسته می‌شود.

جنس سیم پیچ موتور

سیم پیچ‌های کفکش یک جورایی به عنوان قلب پمپ شناخته می‌شود. برای همین باید برای افزایش حفاظت آن پمپ را به درستی نصب و چک کنید. جنس این سیم پیچ‌ها بسیار مهم می‌باشد اگر جنس این سیم پیچ‌ها خوب نباشد؛ پمپ آب خوب کار نخواهد کرد. جنس‌های تقلبی در بازار به خاطر قیمت ارزان خود دارای سیم پیچ‌های ارزان قیمت و بی‌کیفیت است.
پیشنهاد ما به شما این است که پمپ آبی با جنس سیم مسی خریداری کنید. بسیاری از فروشگاه‌ها و برندها سیم پیج دستگاه را از آلومینیوم ساخته‌اند در صورتی که این کار موجب بالا رفتن حرارت و داغ کردن سیم پیچ و پمپ شود. این اتفاق در کار پمپ اختلال ایجاد می‌کند.

راهنمای خرید پمپ کفکش استخر

فلوسوئیچ یا فلوتر

این قطعه از خشک کار کردن پمپ آب و نشتی آن جلوگیری می‌کند، حتماً آگاه هستید که پمپ آب در صورت خشکی یا نشتی دچار مشکلات جدی شده و حتی امکان سوختن الکتروموتور آن نیز وجود خواهد داشت در نتیجه این قطعه بسیار حیاتی بوده است و شما باید قبل از خرید به این کته توجه کنید.
پمپ کفکش استخر یا باید از همان ابتدای دارای این قطعه باشد یا جا برای نصب آن طراحی شده باشد؛ تا در آینده در صورت نبود آن، فلوتر را خریداری کرده و در مکان مناسب آن نصب کنید. پس در انتخاب و خرید پمپ کفکش باید به این نکته حتماً توجه کنید در غیر این صورت در مدت زمان کوتاهی باید به تعمیر یا حتی تعویض پمپ آب بپردازید.
خیلی از افراد به این قطعه اشاره مستقیم نمی‌کنند چون تمامی برندها از این قطعه استفاده نمی‌کنند و در این صورت نمی‌توانند محصولات خود را به فروش برسانند. شما باید قبل از خرید به سراغ راهنمای خرید پمپ کفکش استخر بروید تا این نکات را یاد بگیرید و سپس به خرید آن بپردازید.

کلام آخر

در این مقاله به راهنمای خرید پمپ کفکش استخر پرداختیم تا شما بتوانید بررسی پارامترهای مختلف مثل دبی، هد، کیفیت آب منطقه و غیره پمپ کفکش مناسب را خریداری کنید. شما می‌توانید برای خرید به سایت سولار مکانیکال مراجعه کرده و بهترین نوع و برند پمپ کفکش استخری را با قیمت بسیار مناسب و کیفیت بالا خریداری کنید.

پیشنهاد: مشاهده قیمت پمپ سیرکولاتور

5/5 - (1 امتیاز)
  • نویسنده سولار
  • 1400-12-01
  • 334 بازدید
اشتراک در
اطلاع از
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
میثم زارع
1 سال قبل

سلام عالی بود