پشتیبانی 24 ساعته
پشتیبانی 24 ساعته
چگونه بهترین دستگاه تصفیه آب را انتخاب کنیم؟

چگونه بهترین دستگاه تصفیه آب را انتخاب کنیم؟

امروزه تمامی افراد به دلیل آلودگی‌ها باید از دستگاه تصفیه آب استفاده کنند، در غیر این صورت جان و سلامتی خود و خانواده‌شان به خطر می‌افتد. سیستم تصفیه آب تمامی ناخالصی‌ها، ویروس‌ها، زنگ زدگی‌ها، مواد شیمیایی و غیره را از آب گرفته و ناپدید می‌کند. البته قبل از خرید دستگاه تصفیه آب باید از خود بپرسید که چگونه بهترین دستگاه تصفیه آب را انتخاب کنیم؟ در جواب این سؤال برای شما این مقاله را آماده کردیم تا بتوانید بهترین‌ها را انتخاب کنید.

راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب مناسب

ابتدا شما باید بین دو نوع دستگاه آب  زیر سینکی و رومیزی یکی را انتخاب کنید؛ در نتیجه باید با هر دو نوع به طور کامل آشنا شوید تا بتوانید بین آن‌ها بهترین دستگاه تصفیه آب را خریداری کنید.

دستگاه تصفیه آب زیر سینکی

معمولا این نوع دستگاه زیر سینک ظرفشویی نصب می‌شود. این نوع دستگاه قادر است تا مواد شیمیایی مضر را از آب گرفته و طعم و رنگ  به آن ببخشد. این نوع دستگاه خوشبختانه قابلیت جابه جایی دارد و شما در صورت تعویض خانه می‌توانید به راحتی تصفیه آب را از خانه قدیمی به خانه جدید منتقل کنید. دستگاه تصفیه زیر سینکی قیمت بالاتری نسبت به دستگاه رو میزی دارند.

دستگاه تصفیه زیر سینکی به دلیل اتصالات راحت و استفاده آسان‌تر، از دستگاه رومیزی بسیار محبوب‌تر است. شما می‌توانید برای خرید دستگاه تصفیه آب به سایت سولار مکانیکال مراجعه کنید و از پشتیبان مشورت کنید.

چگونه بهترین دستگاه تصفیه آب را انتخاب کنیم؟
دستگاه تصفیه آب رومیزی

این نوع دستگاه فضای بسیار زیادی را مشغول می‌کند و نسبت به دستگاه تصفیه زیر سینکی ارزان‌تر بوده و البته قیمت آن به جنس بدنه و کیفیت آن بستگی دارد. این محصول به دلیل داشتن مخزن محدود، به سرعت پر شده و باید آن را خالی کنید. این مدل طراحی بسیار ساده‌تری نسبت به مدل‌های زیر سینک دارند و کیفیتشان بسیار پایین‌تری بر خوردارند.

بعد از اینکه بین دو نوع یکی را انتخاب کردید، باید به جنس بدنه، فیلتر، انواع مارک تصفیه آب خانگی و غیره دقت کنید تا بتوانید بهترین دستگاه تصفیه آب را انتخاب کنید. شما می‌توانید به جز دستگاه تصفیه آب به خرید مخزن تصفیه آب و خرید پمپ آب تصفیه آب در سایت سولار مکانیکال بپردازید.

گواهینامه NSF

هدف شما از خرید دستگاه تصفیه آب، حذف ناخالصی‌ها، سموم و آلاینده‌ها در آب است. یک آلاینده بسیار قوی، کلر و محصولات جانبی آن است. البته این آلاینده فقط یکی از آن‌ها بوده و سموم و ترکیبات مضر دیگر نیز وجود دارند.  ناخالصی‌ها و ذرات دیگر بدون آزمایش قابل رؤیت نیستند در صورتی که کدر شدن آب نشانه‌ای از وجود کلر است. باید شما به دنبال خرید محصولی باشید که  قادر به حذف تمامی آلودگی‌ها باشد.

NFC یا همان گواهینامه بنیاد ملی بهداشت به شما کمک می‌کند تا بتوانید بهترین دستگاه را از نظر آزمایش و کارشناسان خریداری کنید؛ این گواهینامه فقط به دستگاه‌های تصفیه آب مطمئن تعلق می‌گیرد. البته برای گرفتن این گواهینامه دستگاه‌های تصفیه آب باید آزمایش و تست‌های گوناگونی را پشت سر بگذارند. پس دقت داشته باشید تا دستگاهی که خریداری می‌کنید؛ حتماً NFC داشته باشد.

گارانتی و خدمات پس از فروش

شما باید قبل از خرید از گارانتی و خدمات پس از فروش مطمئن شوید. تجهیزات آبی امکان دارند به دلیل ذرات معلق و جامد دچار گرفتگی یا حتی سوختگی موتور شوند، به همین دلیل شما باید قبل از خرید لوازم جانبی تصفیه آب و خرید هوزینگ به این نکته دقت داشته باشید. قبل از خرید برای اطمینان خاطر خود از فروشنده باید سوال‌هایی بپرسید که این سوال‌ها عبارت‌اند از:

 • در صورت چه خرابی‌هایی، گارانتی به دستگاه تعلق می‌گیرد؟
 • مدت زمان گارانتی چه مدت است؟
 • اگر لوازم جانبی دستگاه نیاز به تعویض داشته باشند، آیا شما هزینه آن را می‌دهید؟
 • در صورت خرابی دستگاه، هزینه‌های تعمیر به عهده چه کسی است؟
 • دست مزد سرویس‌کار به عهده چه کسی است؟
 • اگر مشکل حل نشود در شرکت دستگاه را تعویض می‌کند؟

چگونه بهترین دستگاه تصفیه آب را انتخاب کنیم؟

پیشنهاد ما به شما: مشهده قیمت و خرید پمپ آب بی صدا برای خانه

دستگاه تصفیه آب چه مدل و برندی را خریداری کنیم؟

خیلی از افراد بعد از آشنایی کامل با دستگاه تصفیه آب، به سراغ خرید یک برند خاص می‌روند در صورتی که شما باید با توجه به نیاز خود دستگاه تصفیه آب خریداری کنید. شما باید با درنظر گرفتن شرایط و آب منطقه خود دستگاه 6 فیلتره، 7 مرحله‌ای، 8 مرحله‌ای و غیره را خریداری کنید. شما می‌توانید در صورت نیاز با کارشناس و متخصصان سایت سولار مکانیکال در این زمینه به مشورت بپردازید تا با خیال راحت محصول مورد نیاز خود را خریداری کنید.

انواع فیلتر تصفیه آب

شما باید برای خرید بهترین دستگاه تصفیه آب با انواع فیلتر و کار آن‌ها نیز آشنا شوید تا بتوانید دستگاهی با فیلتر مناسب خریداری کنید. در اصل فیلترها از نظر قدرت و عملکرد با بقیه دستگاه‌ها متفاوت بوده است. در ادامه با فیلترهای مختلف آشنا خواهید شد.

فیلتر کربن فعال

نوعی از فیلترها برای پاک‌سازی از گرانول‌های کربن فعال استفاده می‌کنند؛ در اصل زغال سنگ موجود در این نوع فیلترها، قادر به پاک‌سازی و حذف ناخالصی‌های آب می‌باشد. با گذشت زمان شما می‌توانید رسوب‌هایی در فیلتر کربن فعال دستگاه مشاهده کنید که نشانه‌هایی از آلودگی‌های آب می‌باشند. بعد از دیدن این رسوب‌ها شما باید به سرعت فیلتر را تعویض کنید.

چگونه بهترین دستگاه تصفیه آب را انتخاب کنیم؟
فیلتر اسمز معکوس

در این نوع فیلتر با کمک فشاری که بر روی آب اعمال می‌شود ناخالصی‌های آب را گرفته و آب را پاکیزه می‌کند. اسمز یک فرایند بسیار قوی و طبیعی است که آب از طریق یک غشای نیمه تراوا از محلول با غلظت کمتر به محلولی با غلظت بیشتر می‌رود. اسمز معکوس اما عکس فرآیند اسمز کار کرده و با اعمال فشار، آب خالص را از آب تصفیه نشده (محلول) جداسازی می‌کند.

در تصفیه آب شهری از فیلتر ممبران استفاده می‌شود و مواد محلول مختلفی توسط فیلتر ممبران اسمز معکوس از آب حذف می‌شوند. این ناخالصی‌ها عبارت‌اند از :

 • یون‌ها و نمک‌ها
 • فلوئور
 • سرب
 • کلر و کلرامین‌ها
 • آفت کش‌ها
 • نیترات
 • سولفات
 • مواد شوینده
 • فیلتر تبدیل‌گر یونی

کار این فیلتر شکستن سختی آب است. در راهنمای خرید به این موضوع دقت کنید که آب سالم شما اگر از سختی بسیار بالایی برخوردار است باید از این فیلتر استفاده کنید. آب سخت برای آشامیدن نیست و باعث مریضی شما می‌شود ؛ کار این فیلتر نرم کردن آب و جداسازی آن از سنگ آهک است.

در فرایند فیلتراسیون یونی، شاهد تفکیک اتم‌ها هستیم و بعد از جداسازی و تفکیک اتم‌ها از هم، شاهد ایجاد یون‌ها نیز هستیم که در طی این پروسه به دام افتادند و پاک‌سازی می‌شوند. در اصل اگر بخواهیم به روش ساده از کار این نوع فیلترها صحبت کنیم باید بگوییم که یون بد و مضر را به یون تمیز و مفید تبدیل می‌کنند. در آب سخت ترکیباتی مثل منیزیم و کلسیم دارند که طی فرایند این فیلتراسیون یون‌هایی مثل منیزیم و کلسیم ساخته می‌شوند.

نکات مهم در خرید دستگاه تصفیه آب

 • نوع فیلتر در دستگاه 0 مهم‌ترین آن فیلتر ممبران بوده)
 • چند مرحله‌ای بودن دستگاه ( امروزه بهترین نوع آن 6 مرحله‌ای بودن با داشتند فیلتر مینرال است.
 • برند دستگاه ( بستگی به بودجه شما نیز دارد)
 • نوع فیلتر بر اساس جنس
 • خدمات پس از فروش و گارانتی
 • جنس و نو آلیاژ به کار رفته در شیر خروجی
 • در دسترس بودن تجهیزات و لوازم جانبی دستگاه
 • داشتن گواهینامه استاندارد
 • نوع اتصالات آن

چگونه بهترین دستگاه تصفیه آب را انتخاب کنیم؟

بهترین مرکز خرید دستگاه تصفیه آب

این مورد از باقی نکات مهم‌تر است چون شما اگر از یک فروشگاه معتبر دستگاه خود را خریداری کنید؛ می‌توانید قبل از خرید با کارشناسان مشورت کرده و بهترین دستگاه تصفیه آب مورد نیاز خود را خریداری کنید. انتخاب دستگاه کار راحتی نبوده و نیاز به یک فرد با تجربه دارد. شما می‌توانید بدون مراجعه حضوری و از اینترنت دستگاه مورد نیاز خود را خریداری کنید.

متأسفانه امروزه به دلیل افزایش تقلب، اعتماد کردن به افراد و فروشگاه‌های اینترنتی کار اصلاً راحتی نبوده و شما باید به فروشگاه مجازی کاملاً اعتماد داشته باشید. برای اینکه بتوانید بهترین فروشگاه را انتخاب کنید، ابتدا باید به گوگل اعتماد داشته باشید. چون موتورهای جستجوگر گوگل هیچ وقت اشتباه نمی‌کنند و در نهایت باید رزومه کاری آن‌ها را نیز بررسی کنید.

شما می‌توانید با سر زدن به سایت سولار مکانیکال دستگاه‌های مختلف را از نظر کارایی و قیمت ا یکدیگر بررسی کنید و سپس از مشاوره آنلاین و رایگان سایت کمک بگیرید تا با توجه به نیاز شما بهترین محصول را به شما معرفی کند. این شرکت با عرضه بهترین دستگاه تصفیه آب، آن‌هم با بهترین قیمتت،کیفیت و خدمات بعد از فروش توانسته مسیر رسیدن به رفاه را برای مردم ایران، هموارتر کند.

کلام آخر

در این مقاله به جواب سؤال چگونه بهترین دستگاه تصفیه آب را انتخاب کنیم، پرداختیم تا شما بتوانید یک دستگاه را از نظر فیلتر و نوع آن انتخاب کنید. البته نباید همه چیز را به یک نفر بسپارید بلکه باید بودجه و نیاز خود را نیز در نظر بگیرید. در این بازار افرادی هستند که می‌خواهند دستگاهی با قیمت بالا و کیفیت نامناسب را به شما بیندازند در این حالت شما باید اطلاعات کامل را دریافت کرده باشید تا حرف های آن‌ها را باور نکنید.

سایت سولار مکانیکال به شما کمک می‌کند تا با توجه به بودجه و نوع کار خود، بهترین دستگاه تصفیه آب را خریداری کنید.

امتیاز شما به این مقاله
 • نویسنده سولار
 • 1400-11-06
 • 316 بازدید
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها