بلاگ

بررسی مشکلات پمپ آب (۳ مشکل اساسی پمپ + راه حل)

مشکلات پمپ آب

سولار-مکانیکال

امروزه استفاده و خرید پمپ آب بسیار رایج و محبوب شده است. در واقع تمامی آپارتمان ها به دلیل فشار پایین آب باید از این محصول استفاده کنند. این دستگاه ها اگر به درستی نصب نشوند، مشکلات زیادی را به همراه خواهند داشت. در این مقاله سعی بر آشنایی شما با مشکلات پمپ آب و رفع آن ها داریم، تا شما بتوانید با کمترین هزینه این مشکلات را رفع کنید.

 

در صورت خرابی و برخورد به مشکلات پمپ آب باید چه کرد؟

افراد گمان می کنند که اگر بهترین و گران‌قیمت ترین پمپ آب را خریداری کنند، دیگر با مشکلات پمپ آب برخورد نمی کنند. در صورتی که این فرضیه کاملا اشتباه بوده و خرابی پمپ آب، صرفا به دلیل بی کیفت بودن محصول نیست.
اگر پمپ آب شما به مشکلات مختلفی برخورد کرد، ابتدا شما باید بتوانید قطعه خراب شده را تشخیص دهید و متوجه شوید که این خرابی به چه علتی رخ داده است؟ در نتیجه قبل از انتخاب تعمیرکار مناسب، شما باید به سراغ عیب یابی پمپ آب خود بروید. در غیر این صورت وقت خود را تلف کردید.
اگر مرحله عیب یابی درست انجام نشود، مطمئنا دستگاه دوباره به مشکل بر می خورد و باید دوباره بررسی شود. بعد از برطرف کردن خرابی پمپ آب باید با نکات محافظت از پمپ آب اشنا شوید، تا از برخورد با مشکلات بیشتر جلوگیری کنید.
بعد از بررسی و عیب یابی دستگاه، حال نوبت به پیدا کردن یک تعمیرکار یا تعمیر کردن قطعه مورد نظر است. تعمیرکردن، کار هر فردی نیست و شما باید از یک فرد مطمئن و با تجربه کمک بگیرید. برای مثال اگر شما کار را به فرد ناشی بسپارید، در آینده امکان خرابی قطعات بیشتر وجود خواهد داشت و شما باید هزینه بیشتری برای تعمیر آن بپردازید.

 

مشکلات عمده پمپ آب

مشکلات پمپ آب

اگر بخواهیم به طور کامل و کلی به حل مشکلات پمپ آب بپردازیم، در واقع باید یک کتاب بنویسیم تا شما راهنمایی شوید. در این مقاله سعی داریم تا به مشکلات رایج پمپ آب خانگی بپردازیم و به شما کمک کنیم تا در صورت برخورد با این مشکلات بتوانید آن را حل کنید.
شما برای رفع مشکلات پمپ آب، باید با کار آن به طور خلاصه و کلی اشنا شوید. در واقع در مناطق و ساختمان هایی که فشار آب بسیار کم است باید از یک پمپاژ کننده آب کمک گرفت، در این صورت بهترین راه حل خرید پمپ آب خانگی است.
شما می توانید این محصول را با قیمت بسیار مناسب و کیفیت بالا از سایت سولار مکانیکال خریداری کنید. حتی در صورت نیاز نیز می توانید به صورت کاملا رایگان و آنلاین با مشاوران سایت در صورت خرید و به وجود آمدن مشکلات مشورت کنید.
در آخر اگر پمپ آب شما به درستی کار نکند و جریان آب شما بسیار کم باشد، باید به سراغ بررسی پمپ آب یا مخزن آب بروید. در ادامه به مشکلات عمده و رایج پمپ آب مثل صدای غیر عادی پمپ آب، مشکل خازن پمپ آب، خاموش شدن پمپ آب و … می پردازیم.
در واقع بیشتر مشکلات، به دلیل این است که نصب پمپ آب با موفقیت و دقت بالا انجام نشده است. نصب این وسیله اهمیت بسیار زیادی دارد. در واقع شما باید برای نصب به نکات زیادی توجه کنید. برای مثال؛ ابتدای نصب باید حتما هواگیری پمپ آب خانگی انجام شود و شما آن را آموزش ببیند در غیر این صورت مشکلات زیادی برای پمپ به وجود خواهد آمد.

پیشنهاد ما به شما  نحوه مراقبت و نگه داری دستگاه های تصفیه آب برای کارکرد بهتر

 

در صورت مشاهده فشار پایین جریان آب، باید چه کرد؟

شاید برای شما هم پیش آمده است که با وجود پمپ آب خانگی، باز هم فشار جریان آب خانه شما پایین باشد، در این صورت برایتان سوالاتی از قبیل اگر با فشار بسیار پایین جریان آب رو به رو شدید باید چه کاری انجام دهید؟ یا مشکل از کجاست؟ رو به رو خواهید شد.
در جواب سوالات بالا و رفع مشکلات پمپ آب، باید به طور کلی و جزئی شروع به بررسی پمپ آب و اتصالات کنید تا بتوانید وجود نشتی یا گرفتگی در پمپ را پیدا کنید. در واقع شما باید انتطار نشتی یا رسوب قسمتی از پمپ آب را داشته باشید اما فراموش نکنید که امکان خرابی قطعات نیز وجود دارد.
اگر شما پمپ و اتصالات را بررسی کردید و با مشکلی رو به رو نشدید، حال باید از یک کارشناس در این زمینه کمک بگیرید تا با کمک یک فشارسنج و اندازه گیری دقیق، به بررسی این مشکلات بپردازد. از علل های کاهش فشار جریان آب با وجود پمپ آب، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

• روانه ها دچار ساییدگی یا خرابی شده اند.
• امکان گرفتگی لوله ها با آلودگی و غبار وجود دارد.
• نشتی در اتصالات، پمپ ها و واشرها
• خرابی در الکتروموتور یا نیم سوز

 

مشکل صدای پمپ آب

مشکلات پمپ آب

یک نکته بسیار مهم که نباید فراموش کنید این است که تولید صدا از معایب پمپ آب بوده است و شما نباید توقع خرید پمپ آب بی صدا را داشته باشید. خیلی از افراد در بازار آب رسانی به دنبال خرید پمپ های آب بی صدا هستند، در صورتی که پمپ ها به دلیل ساختارشان باید صدا تولید کنند در غیر این صورت شما باید به کار آن ها شک کنید. معمولا افراد صدای بلند پمپ آب را به عنوان یکی از مشکلات پمپ آب ندیده و به همین صورت رهایش می کنند.
اگر صدای پمپ آب شما از یه حدی بیشتر شود، دیگر این صدا طبیعی نبوده و شما با مشکلی روبه رو خواهید بود. صدای بلند و آزار دهنده پمپ آب، می تواند به دلیل نصب ناموفق یا خرابی بلبرینگ ها نیز باشد. البته دلایل دیگری نیز می تواند باعث تولید صدای بلند پمپ آب شود. شما باید برای پیدا کردن مشکل از فردی متخصص کمک بگیرید.
برای رفع این مشکل شما باید پمپ آب خود را بدون آب روشن کنید (دقت داشته باشید که این کار باید خیلی کوتاه باشد) اگر صدا همچنان وجود داشت، مشکل از نوع فیزیکی و اگر صدا قطع شد، مشکل از نوع هیدرولیکی می باشد.
خشک کار کردن پمپ آب نیز می تواند صدای ناهنجاری تولید کند در این مواقع شما باید به سرعت پمپ را خاموش کنید تا از سوختگی موتور جلوگیری کنید. برای جلوگیری از خشک کارکردن پمپ آب می توانید از مخزن آب استفاده کنید. دقت کنید که اگر پمپ شما اتوماتیک باشد، دیگر نگران این مسئله نخواهید بود.

پیشنهاد ما به شما  مشکلات و نحوه تعمیر دستگاه تصفیه آب

 

از کجا بفهمیم پمپ آب سوخته است؟

مشکلات پمپ آب

در واقع یکی از اساسی ترین و رایج ترین مشکلات پمپ آب، سوختگی آن است. تشخیص سوختگی پمپ آب بسیار واضح بوده و نیازی به بررسی جدی ندارد. متأسفانه پمپ آب قیمت کمی ندارد و شما با سرویس های دوره ای و مراقبت از پمپ آب، می توانید تا حدودی از سوختگی آن جلوگیری کنید. اما داغ شدن بیش از حد پمپ آب می تواند منجر به سوختگی پمپ آب شود. حال به نظر شما علت داغ شدن پمپ آب چیست؟

• خرابی بلبرینگ ها
• جریان نامناسب برق
• خراب شدن یا در آمدن پروانه ها از جای خود
• بسته شدن دریچه هوا یا پمپ آب
در واقع مشکلات بالا می تواند منجر به داغ شدن پمپ آب و در نهایت سوختن آن شود. هنگامی که پمپ آب دچار سوختگی می شود، با مشاهده موارد زیر می توانید سوختگی پمپ را تشخیص دهید:

• اگر از پمپ آب بوی بد و سوختگی حس کردید، بدانید که پمپ سوخته است.
• اگر پمپ آب به شدت داغ بوده و دیگر کار نمی کند، دچار سوختگی شده است.
• اگر از پمپ آب دود بلند شده، پمپ سوخته است.
• تولید صدای بسیار مهیب مثل انفجار

 

جلوگیری از به وجود آمدن مشکلات پمپ آب

مشکلات پمپ آب

حال که به طور کلی با مشکلات پمپ آب خانگی و مشکلات پمپ آب ساختمان آشنا شدید، حتما برایتان سؤال پیش آمده است که برای جلوگیری از به وجود آمدن مشکلاتی مثل سوزاندن پمپ اب، باید چه نکاتی را رعایت کرد؟ از مهم ترین نکات حفاظت از پمپ آب استفاده از سرویس پمپ آب به صورت دوره ای بوده و شما باید از فردی متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

پیشنهاد ما به شما  روش های تصفبه آب استخر + نکات مهم آن

• توجه به سرویس های دوره ای، در اصل شما باید در بازه های زمانی مشخص پمپ آب را بررسی کنید تا از مشکلات بزرگ‌تر جلوگیری کنید.
• در صورت به وجود آمدن مشکل و برای بررسی علت دیر روشن شدن پمپ آب شما باید از یک کارشناس با تجربه و خبره در این زمینه کمک بگیرید.
• هنگام خرید باید به نکات خرید پمپ آب مناسب توجه کنید تا بتوانید به خرید پمپی اورجینال و با کیفیت بپردازید.
• بهتر است برای پمپ آب خود از صافی استفاده کنید تا از رسوب آلودگی ها و گرد و غبارها جلوگیری کنید. این آلودگی ها در صورت رسوب، عملکرد دستگاه را مختل کرده و در نتیجه باعث خرابی و سوختن موتور آن می شود.
• نوسان برق را جدی بگیرید. در غیر این صورت امکان قطعی ناگهانی برق و در نتیجه سوختگی پمپ آب وجود دارد. برای جلوگیری از این اتفاق می توانید از یک محافظ برق استفاده کنید.
• خیلی از افراد به دنبال علت اتوماتیک نکردن پمپ آب هستند، تا از هزینه کردن اضافی فرار کنند. در صورتی که شما با اتوماتیک کردن دستگاه تا حدودی از مشکلاتی مصل سوختن پمپ آب جلوگیری خواهید کرد.

امتیاز شما به این مقاله
بازگشت به لیست

دیدگاهی در مورد “بررسی مشکلات پمپ آب (۳ مشکل اساسی پمپ + راه حل)

  1. محمدجواد فرجی گفت:

    خیلی سایت خوبی دارین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.