پشتیبانی 24 ساعته
پشتیبانی 24 ساعته
خرید پمپ آب

نکات مهم درمورد خرید پمپ آب

خرید دستگاه تصفیه آب

پمپ‌ها در زندگی ما بسیار نقش مهمی دارند و در تمامی بیمارستان‌ها، خانه‌ها، مراکز تجاری و مدارس از این قطعه پرکاربرد استفاده می‌کنند. در اصل تمامی پمپ‌ها یک کار بسیار مهم انجام می‌دهند و آن‌هم تبدیل انرژی الکتریکی به انرژی مکانیکی است. در هنگام خرید پمپ آب باید موارد و نکاتی را رعایت کنید که در این مقاله ما آن را برای شما شرح می‌دهیم.

ویژگی های بهترین پمپ آب خانگی

قبل از خرید باید با ویژگی‌های اصلی پمپ آب آشنا شوید، شما برای خرید لوازم خانگی و تزئین آن بسیار زمان می‌گذارید. حتی خیلی از افراد چند روز را برای خرید لباس مناسب می‌گذارند. پمپ آب یکی از مهم‌ترین قطعات است که اگر به آن توجه نشود؛ عواقب خوبی نخواهد داشت. خداروشکر افرادی که به دنبال خرید دستگاه تصفیه آب می‌روند، خیلی به سلامتی خود و خانواده‌شان اهمیت می‌دهند در نتیجه شما قبل از خرید تصفیه آب باید به خرید پمپ آب مناسب بپردازید. مشخصات کامل پمپ‌های خانگی و صنعتی بر روی پلاک یا برچسب آن نوشته شده است به همین دلیل شما بعد از خواندن این مقاله می‌توانید بهترین نوع آن را خریداری کنید.

شما باید قبل از خرید پمپ آب مناسب از کارشناسان خبره مشاوره بگیرید تا آن‌ها بتوانند قطعه مورد نیاز شما را انتخاب کنند. افرادی هستند که این کار را با لوله کشی اشتباه گرفته و برای خرید پمپ و این کار به آن‌ها مراجعه می‌کنند. شما باید قبل از خرید مشخص کنید که این پمپ را برای چند واحد یا چند طبقه می‌خواهید. از مهم‌ترین نکات تصفیه آب می‌توان به موارد زیر شاره کرد.

 خرید پمپ آب
میزان جریان آب

این میزان آب با واحد لیتر در دقیقه اندازه گیری می‌شود، شما باید قبل از خرید به این نکته که پمپ در چه ساعتی پر می‌شود؛ توجه کنید. اگر می‌خواهید از پمپ در ساختمان یا مزارع استفاده کنید باید یک پمپ آب مناسب خریداری کنید که با قدرت بالا در دقیقه بیش از 2500 لیتر را پمپ کند.

در حالت عادی برای خانه و یک الی دو واحد 100 الی 200 لیتر در دقیقه کافی است در نتیجه بهتری است تمامی این موارد را در نظر داشته باشید. میزان جریان آب در اصل به قدرت پمپ نیز بستگی دارد در نتیجه باید به قدرت یا همان توان آن توجه کنید. شما برای خرید تجهیزات استخر و گرمایشی نیز باید به توان بسیار توجه کنید به خصوص برای خرید پکیج دیواری باید به توان و قدرت دستگاه بسیار دقت کنید تا بهترین نوع آن را بتوانید؛ بخرید.

اندازه ورودی آب

خب اندازه ورودی آب به زمان پر شدن مخزن نیز مربوط می‌شود و این دو باهم رابطه مستقیم دارند. اندازه شیر ورودی تعیین کننده میزان آب تولیدی است در نتیجه اندازه ورودی آب هرچه بیشتر باشد؛ آب خروجی می‌تواند بسیار سریع و بیشتر از مخزن خارج شود. تمامی پمپ‌های سانتریفیوژ بر اساس یک اصل (مکش آب از در اصلی و ورودی انجام شده و آب از دریچه تخلیه می‌شود.) کار می‌کنند.

همان‌طور که گفته شد، هرچه اندازه ورودی بزرگتر باشد؛ آب با قدرت بیشتر و سریعتر خارج می‌شود در نتیجه آب تولیدی بسیار بیشتر خواهد بود و خوشبختانه به دلیل سرعت بالا این کار بسیار سریع اتفاق می‌افتد.

به جز این دستگاه شما باید قبل از خرید کارواش به اندازه ورودی آن نیز توجه کنید.

سر و فشار پمپ آب

این ویژگی یکی از مهم‌ترین‌ جنبه است که باید قبل از خرید پمپ آب به آن بپردازیم مقالات و سایت‌های مختلف ویژگی‌های مختلفی را شرح دادند در صورتی که همه آن‌ها به یک صورت هستند و فقط در نوع عنوان متفاوت‌اند. شاید برایتان سؤال شود که حداکثر سر پمپ یعنی چه؟ در جواب این سؤال باید گفت که منظور از حداکثر سر، ترکیبی از ارتفاع مکش و ارتفاع پمپ است. برای مثال اگر حداکثر سر پمپ 50 متر باشد، در 50 متری زمین، دبی آب صفر می‌شود.

بر این اساس شما باید قبل خرید به این نکته توجه کنید که پمپی را خریداری کنید که حداکثر سر آن بیشتر از ارتفاع بین زمین و مخزن آب باشد. به جز سر شما باید به فشار که یکی از عوامل مهم است، توجه کنید. مقدار فشار به حداکثر سر و ارتفاع بستگی دارد که اگر به این موارد توجه نداشته باشید، به مشکل بر می‌خورید. اگر به مشکلی برخورد کردید؛ می‌توانید از کارشناسان سولار مکانیکال راهنمایی بگیرید و البته به خرید وسایل دیگری مثل خرید پمپ کفکش و خرید موتور برق بپردازید.

 خرید پمپ آب

کیفیت پمپ آب

خب در کل شما باید پمپ آب را از همه نظر بررسی کنید تا بتوانید آن را با کیفیت بالایی خریداری کنید برای مقال شما باید به جنس، برند، نوع موتور و غیره توجه کنید و سپس به سراغ خرید آن بروید در غیر این صورت بهتر است از افراد خبره در این حوزه کمک بگیرید. اولین و مهم‌ترین نکته، توجه به مارک یا همان برند پمپ آب است، اگر از شرکت معتبری آن را خریداری نکنید به احتمال زیاد شما یک پمپ آب بی‌کیفیت خریداری کرده‌اید.

یک نکته دیگر که باید به آن توجه کنید این است که از خودتان بپرسید که چه چیزی را می‌خواهید با آن پمپ کنید و برای چه مکانی می‌خواهید از آن استفاده کنید. برخی پمپ‌ها هر نوع مایعی را پمپ می‌کنند، در صورتی که برخی دیگر فقط بعضی از مایعات را پمپاژ می‌کنند. شما قبل از خرید پمپ آب باید از فروشگاهی که می‌خرید اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت تقلب در این بازار نیز زیاد است و جنس تقلبی و بی‌کیفتی ممکن است؛ خریداری کنید.

چه زمانی باید پمپ خانگی خریداری کرد؟

امروزه خیل از افراد به اهمیت خرید پمپ آب خانگی پی بردند و نبود آن را در زندگی احساس کردند. ساختمان‌های مسکونی شاید ارتفاع زیادی نداشته باشند اما به دلیل تعداد طبقات و واحدهای بالا حتماً به پمپ نیازمند می‌شوند در غیر این صورت به نبود یا کم فشار بودن آب، مواجه خواهند شد.

با توجه به استدلالی که آوردیم، حتماً از خودتان می‌پرسید، پس در این صورت خانه ویلایی دیگر نیاز به پمپ آب ندارد. کاملاً این باور و اعتقاد غلط است، شما درخانه‌های ویلایی به پمپ فشار برای فرستادن جریان آب به قسمت‌های مختلف ویلا نیاز خواهید داشت. معمولاً فشار آب بدون پمپ بسیار ضعیف است و این‌گونه شما نمی‌توانید آب را به همه جای خانه برسانید. در این صورت با نبود آب هم مواجه خواهید شد به خصوص اگر از پمپ آب استفاده نکنید در حمام کردن شما مشکلاتی به وجود خواهد آمد.

 خرید پمپ آب

از ویژگی‌های پمپ‌های آپارتمانی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • پمپ آپارتمانی نسبت به پمپ‌های دیگر کوچک‌تر و کم‌جا تر بوده است.
  • سروصدای بسیار کمتری نسبت به باقی پمپ‌ها دارد.
  • قدرت پایین‌تری دارد البته این عیب محسوب نمی‌شود، چون آپارتمان‌ها نیاز به پمپ‌ آب با قدرت بالا ندارند.
  • خیلی از افراد گمان می‌کنند که پمپ‌های آپارتمانی برای آن‌ها کافی است در صورتی که این نوع پمپ‌ها فقط و فقط آب آبگرمکن را گرم می‌کنند و برای افزایش فشار کل آب داخل خانه مناسب نمی‌باشد در نتیجه باید در کنار پمپ آبگرمکنی از پمپ آبی نیز استفاده کنید.
  • در منزل شما باید میزان فشار آب هر چند اندک برقرار باشد تا پمپ آب را پمپاژ کند در غیر این صورت پمپ هوا گرفته و خراب می‌شود و شما هم باید هزینه‌ای دوبرابر پرداخت کنید.
  • باید همسایگان در یک آپارتمان کنتورهای آب جداگانه داشته باشند در غیر این صوت فشار آب در برخی مواقع بسیار ضعیف خواهد بود.

یک نکته بسیار مهم در خصوص پمپ آب مخصوص آپارتمانی، دقت در انتخاب محل نصب است در واقع باید پمپ در جای مناسب نصب شود و اگر در هوای بسیار سرد نصب شود دچار یخ زدگی شده و کار آن نیز مختل می‌شود. اگر در جای گرم نصب شود به هوای بیشتری نیاز پیدا کرده و در این شرایط طول عمر آن نیز کوتاه خواهد شد.

 خرید پمپ آب
پمپ آب بی صدا

یکی از مهم‌ترین نکات خرید پمپ آب آپارتمانی، بی صدا بودن آن است. در صورتی که پمپ شما بزرگ و پر سر و صدا باشد در تمام ساختمان صدایش می‌پیچد و این‌گونه شما و همسایه‌ها اذیت می‌شوید. البته پمپ‌ها از خودشان صدا تولید خواهند کرد اما میزان بلندی صدای آن‌ها به نوع پمپ، برند و اندازه متفاوت است. اگر بخواهیم شما را بیشتر وارد ماجرا کنیم باید برایتان یک مثال بزنیم. برای مثال پمپ‌های بشقابی صدای کمتری نسبت به انواع دیگر دارد.

انتخاب برند مناسب می‌تواند در تولید صدا بسیار مهم باشد، برندهای معروف و خوب، سعی بر تولید پمپ آب باکیفیت بالا و صدای کمتر دارند برای مثال پمپ آب بشقابی از برند پنتاکس از بهترین و بی‌صداترین پمپ‌ها است. خیلی از افراد به صدا بسیار حساس هستند در این صورت آن‌ها باید به این نکته بسیار دقت کنند.

کلام آخر

شما به جز خرید و انتخاب بهترین پمپ تصفیه اب باید به نصب آن نیز دقت کنید برای مثال شما نباید فردی تازه کار را برای این کار پیدا کنید. انتخاب پمپ مناسب بر اساس موقعیت جغرافیای صورت می‌‌گیرد و خیلی از افراد نمی‌توانند به تنهایی از پس این کار بر بیایند. در نتیجه باید به دنبال فروشگاهی مطمئن و معتبر بگردند تا با مشورت با کارشناسان این فروشگاه بهترین را انتخاب کنند. در نتیجه اگر یکبار از فروشگاه سولار مکانیکال خریداری کنید؛ برای همیشه مشتری آن‌ها خواهید شد.

5/5 - (1 امتیاز)
  • نویسنده سولار
  • 1400-10-22
  • 388 بازدید
اشتراک در
اطلاع از
3 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
غلامعلی آدینه
2 سال قبل

چطوری میتونیم از آخرین مطالبتون باخبر بشیم

حیدر شهبازی
2 سال قبل

با اجازتون بازنشر شد

ناصر سلیمی
2 سال قبل

حرف نداشت👌🏻