پشتیبانی 24 ساعته
پشتیبانی 24 ساعته
معرفی فیلتر پست کربن آب

معرفی فیلتر پست کربن آب و کاربرد آن

فیلتر پست کربن یا همان فیلتر مرحله پنجم دستگاه تصفیه آب، از مهم‌ترین فیلترها محسوب می‌شود. در این مقاله قصد داریم تا به معرفی فیلتر پست کربن آب بپردازیم. فیلتر پست کربن ساخت کشور تایوان بوده و جز سه فیلتر اصلی دستگاه تصفیه آب است. از وظایف اصلی آن می‌توان به حذف بو، کلر و مواد معدنی مضر برای سلامتی اشاره کرد.
امروزه متأسفانه به دلیل کیفیت نامناسب آب و وجود املاح دیگر داخل آب‌های آشامیدنی، باید به فکر خرید دستگاه تصفیه آب باشید. خرید این دستگاه به پارامترهای مختلف از جمله کیفیت آب منطقه، متراژ خانه، تعداد واحدها و غیره بستگی دارد و شما می‌توانید در سایت سولار مکانیکال به خرید تجهیزات آبرسانی مختلف دیگر مثل خرید پمپ آب، خرید پمپ کفکش ، خرید پمپ سیرکولاتور و خرید پمپ استخر بپردازید.

فیلتر پست کربن چیست؟

خرید فیلتر پست کربن مرحله بعد از خرید دستگاه تصفیه آب مناسب است. در نتیجه در ابتدا شما باید اطلاعات جامعی از عملکرد و خرید دستگاه تصفیه آب داشته باشید. در تمامی دستگاه‌های تصفیه آب، چندین فیلتر تصفیه وجود دارد که با عبور آب داخل آن‌ها فرآیند متفاوتی طی می‌شود. معمولا دستگاه‌های آب دارای 3 مرحله یا به عبارتی دیگر 3 فیلتر هستند که در ابتدای کار رسوبات و مواد درشت و معلق را از آب می‌گیرند.
دو فیلتر بعدی، فیلتر کربنی هستند و وظیفه دارند تا مواد بسیار کوچک حتی کوچک‌تر از کلر را از آب تصفیه کنند. در این دو مرحله هر گونه بو، مزه و طعم آب از بین رفته و جذب این دو فیلتر کربنی می‌شود. مرحله پنجم در دستگاه‌های تصفیه آب به قدری مهم و حیاتی است که بعد از این مرحله آب تمیز و با کیفیت به دست شما می‌رسد.

معرفی فیلتر پست کربن آب

عملکرد فیلتر پست کربن

برای خرید و معرفی فیلتر پست کربن، شما باید با عملکرد آن نیز آشنا شوید. حتماً شما با فیلتر ممبران آشنا هستید؛ فیلتر ممبران یکی از مهم‌ترین فیلترهای دستگاه تصفیه آب است اما متأسفانه حجم آبی که توسط این فیلتر در روز تصفیه می‌شود، بسیار کم بوده و باید از آب ذخیره در مخزن استفاده کنید. استفاده از آب ذخیره شده، می‌تواند مزه و بو آب را به شدت تغییر دهد.
به همین دلیل فیلتر پست کربن در مرحله پنجم کار فیلتر ممبران را تکمیل می‌کنید و مزه و طعم را به حالت قبل بر می‌گرداند. این فیلتر به عنوان فیلتر نهایی دستگاه شناخته شده و باید از این فیلتر در دستگاه‌های تصفیه آب به روش اسمز معکوس استفاده کنید. قبل از خرید به این نکته و به مرحله پنجم توجه کنید؛ هرچه این مراحل بیشتر باشد، هزینه آن کمی گرانتر می‌شود اما سلامتی شما از پول با ارزشمندتر است.
آب پس از ورود به فیلتر ممبران به فیلتر مرحله پنجم یا همان فیلتر پست کربن منتقل شده و به جذب آلاینده‌های احتمالی و بسیار ریز می‌پردازد. در این مرحله هر چقدر مواد شیمیایی ریز باشند باز هم نمی‌توانند از فیلتر پست کربن عبور کنند و در نتیجه آب پاکیزه و بی‌طعم از دهانه خروجی به دست می‌آید.

پیشنهاد ما به شما: قیمت و خرید خرید پمپ کفکش

چه زمانی باید فیلتر پست کربن را تعویض کنیم؟

تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه آب از اهمیت بالایی بر خوردار است. شما برای بالا بردن کیفیت آب منطقه خود از این دستگاه استفاده می‌کنید، گمان کنید که یکی از فیلترهای این دستگاه کار را به درستی انجام ندهد. در این صورت این فیلتر امکان دارد به قسمت‌های مختلف دستگاه شما آسیب وارد کند. انتخاب و خرید فیلتر مناسب از جمله نکات مهم است.
شما بعد از مدتی باید فیلتر را تعویض کنید، در غیر این صورت تمام آلودگی‌های آب دوباره به خود آب بر گشته و باعث مریضی و بیماری شما می‌شود. اگر فیلتر دستگاه تصفیه را تعویض نکنید؛ به قطعات دیگر دستگاه نیز آسیب وارد می‌شود و شما باید هزینه و خسارات بیشتری را در این صورت پرداخت کنید.
در نتیجه برای حفظ سلامتی بیشتر باید به زمان تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه آب توجه کنید. حال شاید برایتان سؤال شود که فیلتر پست کربن باید در چه زمانی تعویض گردد؟ در جواب این سؤال باید گفت نمی‌توان زمان بسیار دقیقی را برای این موضوع بیان کرد و تعویض فیلتر پست کربن به پارامترهای مختلفی از جمله حجم آب مصرفی، کیفیت آب منطقه، نوع برند، کیفیت فیلتر و غیره بستگی دارد.
معمولا این زمان تعویض حدوداً 12 ماه بعد از گذشت اولین استفاده می‌باشد. در نتیجه بهتر است که فیلترهای دستگاه تصفیه آب را هم‌زمان با یکدیگر تعویض کنید تا مشکلاتی به وجود نیاید. شما می‌توانید بهترین برندهای فیلتر دستگاه تصفیه آب را در سولار مکانیکال به صورت اینترنتی خریداری کنید.

معرفی فیلتر پست کربن آب

نحوه تعویض پست فیلتر تصفیه آب

معرفی فیلتر پست کربن آب، فقط به دانستند خرید، زمان تعویض و کاربرد آن نیست، بلکه شما باید بتوانید با دستگاه به بهترین شکل کار کنید. برای مثال شما باید بتوانید بعد از خرید فیلتر پست کربن آب به تعویض آن نیز بپردازید. این کار بسیار راحت است اما اگر هیچ اطلاعاتی از دستگاه ندارید؛ بهترین کار تماس با یک کارشناس خبره است. برای تعویض این نوع فیلتر باید دستورالعمل‌های زیر را دنبال کنید:

• آب ورودی به دستگاه تصفیه آب را ببندید و حتماً دستگاه را از برق بکشید.

• باید تمامی اتصالات فیلتر را باز کنید.

• ورودی و خروجی آب به فیلتر پست کربن را باید طبق دستورالعمل متصل کنید. در غیر این صورت امکان گرفتگی و به وجود آمدن مشکلات جدی‌تر وجود خواهد داشت.

• بعد از اینکه فیلتر را در جهت صحیح متصل کردید؛ حال باید شلنگ‌ها و اتصالات را مجددا به دستگاه وصل کنید.

• دوباره دستگاه را به برق بزنید و اگر هر مشکلی مشاهده کردید؛ فوراً دستگاه را از برق کشیده و با کارشناس تماس بگیرد.

پیشنهاد ما به شما: قیمت و خرید خرید پمپ سیرکولاتور

کاربرد فیلتر پست کربن در دستگاه

استفاده از کربن به دلیل جذب بالای خود در صنعت تصفیه آب بسیار رایج است. به شکلی که در انواع تصفیه آب‌های صنعتی، خانگی و نیمه صنعتی برای حذف انواع ناخالصی‌ها و الاینده‌های شیمیایی از این فیلتر استفاده می‌شود. این مدل از فیلتر دستگاه تصفیه آب هم به عنوان پیش فیلتراسیون و هم به عنوان فیلتراسیون نهایی کاربرد دارد.
از فیلتر پست کربن معمولا در دستگاه‌های آب شیرین کن نیز استفاده می‌شود. کار این فیلتر، از بین بردن آلاینده‌ها و طعم و بوی نامطبوع آب است. بیشتر از این فیلتر در دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس استفاده می‌کنند برای آشنایی بیشتر با این فیلتر باید با عملکرد دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس آشنا شوید.

معرفی فیلتر پست کربن آب

عملکرد دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس به همراه فیلتر پست کربن

به طور معمول فیلتر ممبران در دستگاه اسمز معکوس توان تولید 120 سی سی در هر دقیقه را دارد، این ظرفیت همان‌طور که در ابتدای مقاله به آن اشاره کردیم؛ بسیار کم است. برای مثال در وجود فقط فیلتر ممبران شما برای پز کردن یک پارچ آب باید یک ربع زمان بگذارید و زمانی که نیازمند آب هستید؛ باید از آب ذخیره استفاده کنید.
یکی از معایب استفاده از آب ذخیره این است که حتماً پس از گذشت زمان، آب داخل آن کیفیت و طعم خود را از دست می‌دهد. در نتیجه برای جلوگیری از این حالت یک فیلتر پست کربن در ابتدای دستگاه تصفیه آب قرار می‌دهند تا این فیلتر مبتنی بر اسمز معکوس، کار خود را انجام دهد. در واقع استفاده از فیلتر پست کردن در دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس بسیار ضروری است.
متأسفانه برخی از مدل‌ها این فیلتر را ندارند و البته نصب آن چندان ضرورتی نداشته و شما باید سعی کنید قبل از خرید، دستگاه تصفیه آب 5 مرحله‌ای را خریداری کنید تا از مشکلات احتمالی جلوگیری کنید. فیلتر پست کربن از پودر کربن تشکیل شده و وظیفه آن این است که یک تصفیه نهایی روی آب مخزن و فیلتر ممبران انجام دهد.

قیمت فیلتر پست کربن

نمی‌توانیم قیمت مشخص و دقیقی را برای شما بیان کنیم. چون قیمت این دستگاه به پارامترهای مختلف مثل نوع، برند، تقلبی یا اصل بودن ان بستگی دارد. شما باید قبل از خرید هر نوع فیلتری برای دستگاه تصفیه آب خانه خود به تشخیص اصل بودن آن بپردازید. در صورت خرید جنس تقلبی نه تنها امکان دارد به دستگاه شما آسیب وارد شود بلکه فیلتر تقلبی کار خود را به درستی انجام نخواهد داد.
برای اطلاعات دقیق از مشخصات محصول، برند و قیمت آن بهتر است به سایت سولار مکانیکال مراجعه کرده و بهترین نوع آن را با کمک کارشناس فروش خریداری کنید. معمولا تمامی دستگاه‌های نو و تازه 5 مرحله‌ای بوده و همگی دارای فیلتر پست کربن هستند. قبل از خرید از ضمانت و گارانتی فیلتر پست کربن مطلع شوید. اگر فیلتر دارای ضمانت نبود، از خرید آن خودداری کنید.
اجناس تقلبی به هیچ عنوان دارای گارانتی یا ضمانت نیستند و معمولا یا به قیمت بسیار ارزان‌تری به مشتری فروخته می‌شوند یا اینکه افراد کلاه‌بردار و سودجو این وسایل را به قیمت بسیار بالاتری به جای وسایل اورجینال و اصل به شما به فروش می‌رسانند.

پیشنهاد ما به شما: قیمت  خرید پمپ استخر

معرفی فیلتر پست کربن آب

کلام آخر

بعد از معرفی فیلتر پست کربن آب و کاربرد آن حال باید به خرید این نوع فیلتر بپردازید و خرید جنس اصل اصلاً کار راحتی نخواهد بود. به همین دلیل شما با سر زدن به سایت سولار مکانیکال می‌توانید به خرید تجهیزات صنعتی به خصوص دستگاه‌های فیلتر تصفیه آب با قیمت بسیار مناسب و کیفیت بسیار بالا بپردازید.

امتیاز شما به این مقاله
  • نویسنده سولار
  • 1400-12-09
  • 310 بازدید
اشتراک در
اطلاع از
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امین تابش
1 سال قبل

واقعا ارزش وقت گذاشتن داشت

داوود شهبازی
1 سال قبل

هزینه تبلیغات توی سایت شما چنده؟