پشتیبانی 24 ساعته
پشتیبانی 24 ساعته
عیب یابی فیلتر استخر

عیب یابی فیلتر استخر + نکات مهم برای تعویض فیلتر

عیب یابی استخر در زمان مشخص و تعیین شده بسیار اهمیت دارد. در واقع اگر به درستی و در زمان مشخص عیب یابی قطعات و تجهیزات استخر به خصوص عیب یابی فیلتر استخر صورت نگیرد، در آینده به قطعات دیگر مثل الکتروموتور پمپ آسیب وارد خواهد شد. امروزه شما می توانید برای عیب یابی دست به دامن اینترنت شوید. اما ایا این کار درست است؟
شما می توانید برای آموزش عیب یابی فیلتر استخر به سایت های مختلفی مراجعه کنید. اما نباید فراموش کرد که در صورت کوچک‌ترین اشتباه امکان صدمه زدن به اجزای اصلی دستگاه و حتی لوله کشی استخر وجود دارد. سولار مکانیکال روی این موضوع به شدت حساس بوده و از کارشناسان باتجربه خود در این کار کمک می گیرد.

 

مراحل عیب یابی فیلتر استخر

مراحل عیب یابی فیلتر استخر

شما باید در کارهای خود به ویژه کارهای فنی، نظم ایجاد کنید. امروزه در اینترنت چک لیست های مختلفی وجود دارد در نتیجه ما هم می خواهیم از این راه وارد شویم. در واقع شما باید یک چک لیست از مراحل عیب یابی فیلتر استخرها یادداشت کنید.
در واقع ابتدا شما باید با عیب و مشکل پیش آمده آشنا شوید. برای مثال فرض کنید صدای بسیار بلندی از موتور به گوش شما خورده و حتما مشکل را از موتور می‌دانید در صورتی که شاید رسوب و آلودگی های فیلتر باعث تولید این صدا شده باشند. از مراحل بسیار ضروری برای عیب یابی فیلتر استخر خانگی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

• شما ابتدا باید متوجه مشکلات فیلتر استخر شوید. برای مثال مشخص کنید که فیلتر چه ایرادی دارد؟ از نظر نشتی یا کارکرد و … باید بررسی شود.

• برای مرحله اول ابتدا بهتر است شما با مشکلات به طور کلی اشنا شوید.

• بعد از تشخیص مشکلات، شما باید تعمیرکار باتجربه و مناسبی را پیدا کنید تا قطعه مورد نظر را با کیفیت برای شما تعویض کند.

سولار-مکانیکال

آیا عیب یابی فیلتر استخر ضروری است؟

یکی از حساس ترین و مهم ترین مباحثی که باید در طراحی استخر توجه کرد، عمل فیلتر استخر است. فیلتر استخر اگر به درستی کار خود را انجام ندهد، مشکلات زیادی را به وجود می آورد. برای خیلی ازا فراد سؤال شده است که می توان فیلتر را تعمیر کرد یا باید آن را تعویض کرد؟
در جواب سؤال بالا باید گفت: در قطعات صنعتی اگر عیبی مشاهده کردید حتما به تعویض آن بپردازید. تعمیر این قطعات در مدت کوتاه جوابگو نیاز شما خواهد بود در نتیجه باید به این نکته نیز توجه کنید. در صورت مشاهده خرابی فیلتر استخر شما باید حتما به تعویض فیلتر استخر بپردازید.
فیلترهای استخر به دلیل تمیزی و پاکیزگی استخر اهمیت بسیار زیادی دارد. توجه داشته باشید که این فیلترها باعث حفظ سلامتی شما خواهند بود. در نتیجه اگر سلامتی برایتان بسیار مهم است باید مشکلات فیلترهای استخر خود را جدی بگیرید. در ادامه شما را با یکسری مشکلات جدی آشنا خواهیم کرد.

 

نشتی هر چقدر هم کم باشد باز هم خطراناک است!

آیا عیب یابی فیلتر استخر ضروری است؟

معمولا افراد هنگامی که صدای چکه از فیلتر تصفیه آب می شنوند، آن را جدی نمی گیرند. در صورتی که شاید این یک نشتی کوچک باشد و باعث تمام شدن آب استخر نشود. اما نباید فراموش کرد که همین نشتی در فیلتر استخر هر چند کوچک می تواند به دستگاه تصفیه استخر و فیلتر آن صدمه جدی وارد کند.
شما در ابتدا یک منشا کوچک نشتی را مشاهده می کنید و هرچقدر زمان بگذرد این سوارخ بزرگ و بزرگ‌تر شده و به مخزن و الکتروموتور استخر آسیب وارد می کند. معمولا این نشتی برای مخزن استخری است. حال به نظر شما راهکار چیست؟
برای جلوگیری از نشتی مخزن را وصله می زنند اما این کار فقط تا مدتی تاثیر داشته و بعد از این مدت شما باید مخزن را تعویض کنید. البته ناگفته نماند که برخی مواقع امکان دارد واشر مخزن دچار آسیب شده باشد و تنها با عوض کردن واشر این مشکل حل شود.

 

در صورت گرفتگی فیلتر تصفیه آب باید چه کرد؟

راه حل بر طرف نمودن فیلتر استخر

در برخی مواقع فیلتر استخر در دوره های کوتاه مدت کار می کند و در این صورت فیلتر در میزان جریان مشکل خواهد داشت. معمولا کارکرد کوتاه مدت چرخه فیلتر به دلیل جریان بالا می باشد. وقتی جریان بسیار بالا باشد بدان معنا است که پمپ استخر بسیار قوی بوده یا اینکه فیلتر انتخابی بسیار کوچک می باشد.
انتخاب اشتباه فیلتر و پمپ آب باعث به وجود آمدن مشکلات مختلفی می شود. البته ناگفته نماند که امکان سومی نیز وجود دارد؛ اگر پمپ و فیلتر از نظر قدرت و سایز اندازه مناسبی دارند شما باید فیلتر را مدت زمان زیادی به صورت معکوس شستشو دهید.
این شستشو را باید تا زمانی ادامه دهید که آب خروجی کاملا شفاف و پاکیزه باشد. عامل دیگری که باعث گرفتگی فیلتر می شود، رسوب آلودگی ها مثل جلبک و دیگر ضایعات است که البته این مشکل را نیز با شستشوی کامل می تواند حل کرد.

 

اگر مواد عجیب فیلتر را در آب مشاهده کردید، نگران نشوید!

بهترین روش عیب یابی فیلتر استخر

بعد از شستشوی معکوس برای رفع گرفتگی فیلتر، مشاهده مواد فیلتر در استخر امری کاملا طبیعی است. اگر شما این مواد فیلتری را بدون شستشو در داخل آب مشاهده کردید؛ مطمئن باشید که مشکلی وجود دارد و شما باید به عوض کردن فیلتر آب استخر بپردازید.
شاید برایتان سؤال شود که چرا باید مواد فیلتری را داخل اب مشاهده کنیم؟ در جواب این سؤال باید گفت امکان شل شدن پیچ های فیلتر وجود دارد و شما باید پیج ها را کاملا سفت کنید. اگر مشکل پیچ نبود، ابتدا موارد دیگر را بررسی کنید و سپس به تعویض فیلتر آب استخری بپردازید.
اگر فیلتر استخر شما، فیلتر شنی استخر است باید فیلتر جانبی و لوله شن را بررسی کنید؛ زیرا احتمال شکستگی وجود دارد. در این حالت باید آن را جایگزین کرده و یک فیلتر دیگر خریداری کنید. معمولا در فیلترهای دیاتومه امکان پارگی پره های فیلتر وجود دارد.

 

عیب یابی فیلتر استخر جهت عدم تصفیه آب

عیب یابی فیلتر استخر جهت عدم تصفیه آب

زمانی ملاحظه می کنید که استخر با وجود فیلتر آب استخری باز هم آلوده و ابری است، در این صورت باید چه کاری انجام داد؟ همان طور که می‌دانید برای تمیز کردن آب استخر، فقط به عمل تصفیه نیاز نیست و باید به ضدعفونی و سیرکولاتور استخر نیز توجه کنید.
علاوه بر موارد بالا چک کردن اسید آب نیز بسیار مهم است. اگر تمامی موارد گفته شده به درستی کار می کند، حال نوبت به عیب یابی فیلتر تصفیه است. وقت این رسیده که فیلتر استخر خود را از نزدیک معاینه و بررسی کنید و سوالات زیر را برای پیدا کردن عیب از خودتان بپرسید:

• آیا اندازه پمپ آب مناسب است؟

• آیا احتمال دارد که آب از ماسه فیلتر عبور کرده باشد و تصفیه نشده باشد؟

این دو سؤال بسیار اهمیت دارد و اگر به جواب برسند، شما به راحتی مشکل را پیدا خواهید کرد. البته در برخی مواقع امکان فرسودگی استخر شما هم وجود خواهد داشت. شما باید تمامی لوله کشی را چک کنید تا متوجه مشکلات شوید.

 

نکات مهم برای تعویض فیلتر استخر

نکات مهم برای تعویض فیلتر استخر

حال که شما با تمامی مشکلات فیلتر تصفیه استخر اشنا شدید، باید در تعویض این قطعه بسیار مهم به تمامی نکات توجه کنید. در غیر این صورت تمامی تلاش شما ناموفق خواهد بود. به طور کلی تعویض فیلتر استخر کار راحت و اسانی است، به طوری که شما بدون نیاز به فرد کارشناس از پس آن بر خواهید آمد. مراحل تعویض فیلتر استخر عبارتند از:

• ابتدا پمپ آب را خاموش کرد و کلید مدار را در وضعیت خاموش قرار دهید. دقت کنید که اگر این کلید خاموش نباشد، پمپ به حالت اتوماتیک شروع به کار کرده و خطر برق گرفتگی وجود خواهد داشت!

• به وسیله درپوش تخلیه آب مخزن را به طور کام خالی کنید.

• لوله کشی های بین پمپ و فیلتر، لوله تخلیه و گرمکن را در محل مناسب از هم جدا کنید.

• فیلتر را به ارامی و با دقت کامل از محل جدا کنید.

• در آخر فیلتر خریداری شده را در محل قرار داده و دوباره لوله کشی ها را طراحی کنید در آخر نیز باید پمپ آب را روشن کنید.

سولار-مکانیکال

خرید فیلتر استخر به همراه مشاوره رایگان

بعد از اینکه با عیب یابی فیلتر استخر اشنا شدید، باید برای تعویض آن بهترین فیلتر را خریداری کنید. برای مثال اگر فیلتر تصفیه آب زیادی کوچک باشد، از پس تمیز کردن بر نمی آید یا بالعکس اگر زیاد بزرگ باشد به پمپ آب صدمه می زند.
شما می توانید با قرار دادن شرایط خود به کارشناسان سایت تا حدودی از این وضعیت سخت رها یابید. شما می توانید در سایت سولار مکانیکال به خرید تجهیزات استخر به ویژه فیلتر تصفیه آب، پمپ آب و … با کیفیت بالا و قیمت بسیار مناسب بپردازید.
فراموش نکنید که این سایت با قرار دادن گارانتی و خدمات پس از فروش، باعث شده است تا اعتماد کاربران جلب شود. شما حتی می توانید تمامی محصولات را همراه مشاوره رایگان خریداری کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
  • نویسنده سولار
  • 1401-02-07
  • 460 بازدید
اشتراک در
اطلاع از
4 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
عبدالله خوئینی ها
1 سال قبل

هزینه رپورتاژ آگهی توی سایت شما چنده؟

یعقوب شهبازی
1 سال قبل

نویسنده این متن کیه؟

احمد مجد
1 سال قبل

دفتر مرکزیتون کجا قرار داره

Soniarahimi78
1 سال قبل

سلام
چجور میتونم خودم به صورت دقیق عیب یابی فیلتر استخر داشته باشم؟ خودم میتونم یا باید کارشناس بررسی کنه؟ شما متخصص برای این مورد دارید؟