پشتیبانی 24 ساعته
پشتیبانی 24 ساعته
مشکل روشن نماندن شمعک پکیج دیواری

رفع مشکل روشن نماندن شمعک پکیج دیواری

شمعک از مهم‌ترین قسمت‌های پکیج دیواری و حتی مخزنی است. روشن شدن آبگرمکن به روشن ماندن شمعک بستگی دارد و اگر این قسمت به خوبی کار نکند؛ آن‌وقت باید یک فکری برای این موضوع کنید. شمعک پکیج دیواری باید همیشه روشن باشد و از همه مهم‌تر باید شعله بلند باشد. در این مقاله می‌خواهیم به رفع مشکل روشن نماندن شمعک پکیج دیواری بپردازیم.
اگر شما هم حس کردید که با وجود ابگرمکن دیواری، آب گرم ندارید؛ حال باید به سراغ شمعک رفته و آن را چک کنید. یکی از دلایل اصلی روشن نماندن شمعک پکیج دیواری، خرید پکیج دیواری نامناسب و بی‌کیفیت است. شما برای خرید باید به یک فروشگاه مورد اعتماد مراجعه کنید. بهترین گزینه سولار مکانیکال است که مشتریان خودش را همیشه در اولویت قرار داده و شما می‌توانید تمامی تجهیزات صنعتی و اب‌رسانی را به بهترین قیمت خریداری کنید.

عملکرد شمعک آبگرمکن

ابتدا باید با عملکرد و کار شمعک آشنا شوید تا در صورت خرابی، بتوانید به رفع مشکل روشن نماندن شمعک پکیج دیواری بپردازید. در ابگرمکن دیواری، شمعک باید همیشه روشن باشد تا بتواند به محض ورود گار مشعل آبگرمکن را روشن کند.

شمعک آبگرمکن دیواری در سه جهت شعله دارد:

• به سمت ترموکوپل:

شعله‌ای که به این سمت قرار دارد؛ باعث گرم شدن سر ترموکوپل شده و منفذ گاز خروجی در رگولاتور گاز را باز نگه می‌دارد که به همین ترتیب گاز شمعک تامین می‌شود.

• به سمت مشعل

• راستای جرقه زن

البته در پکیج‌های دیواری به خاطر وجود سیستم‌های ایمنی و سنسورها، خاموش و روشن شدن شمعک آبگرمکن به صورت خودکار بوده و قسمت مهم کار نیز همین جا است.

مشکل روشن نماندن شمعک پکیج دیواری

دلایل مشکل روشن نماندن شمعک پکیج دیواری

در اکثر دستگاه‌ها روشن کردن شمعک پکیج به این صورت است که شما باید ولوم را فشار داده و سپس منتظر جرقه بمانید؛ بعد از جرقه آبگرمکن به سرعت روشن می‌شود. یکی از مشکلات اساسی این است که امکان دارد تا نگه داشتن ولوم و جرقهف شمعک روشن بماند و بعد از ول کردن آن، شمعک خاموش شود. این مشکل در بهترین پکیج‌های دیواری نیز امکان دارد اتفاق بیوفتد.
در بیشتر وسایل گازسوزی که دارای پیلوت ثابت هستند؛ این مشکل هر از چند گاهی پیش آمده و باعث مشکل روشن نماندن شمعک پکیج دیواری می‌شود. در این صورت بهتر است که با تعمیرکار تماس حاصل کرده و از او درخواست کمک کنید. معمولا علت این اتفاق کثیف بودن و گرفتگی مجرای سمت ترموکوپل پیلوت می‌باشد.

از دلایل دیگر روشن نماندن شمعک، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

• خراب شدن جرقه زن پکیج

• گرفتگی شیر کنترل گاز

• معیوب بودن برد پکیج

• خرابش دن میله یون پکیج

اما دلایل بالا وقتی منجر به تعمیر یا روشن نشدن شمعک پکیج می‌شود که دستگاه به مرحله جرقه زنی رسیده باشد. دلایل دیگری نیز وجود دارد که در ادامه با آن‌ها به طور کامل آشنا خواهید شد.

مشکل روشن نماندن شمعک پکیج دیواری
برق داخل دستگاه نیست

در بیشتر مواقع مشکل اصلی این است که برق داخل دستگاه نیست و به همین دلیل برق وارد پکیج نشده و اجازه روشن شدن برد الکترونیک را نمی‌دهد. در تمامی برندهای خارجی، چراغی وجود دارد که نشان می‌دهد برق داخل پکیج دیواری آمده و برد نیز در حالت روشن قرار دارد. پس اگر در این آبگرمکن‌ها چراغ روشن را مشاهده نکردید؛ یک جای کار می‌لنگد.

در چنین حالتی باید مراحل زیر را دنبال کنید:

• دوشاخه پریز برق را بکشید و مطمئن شوید که مشکل از پریز برق نباشد.

• دوشاخه را بدون محافظ برق امتحان کنید، شاید مشکل از محافظ باشد.

• در برخی مواقع کلید روی دوشاخه خراب می‌شود.

• بعد از کنترل تمامی موارد بالا حال باید به برد الکترونیک رجوع کنید. از این قسمت به بعد را بهتر است به تنهایی انجام ندهید و این کار را به دست فرد خبره و تعمیرکار بسپارید.

• در این موقاع اگر مشکل از هیچ کدام نبود باید فیوز دستگاه عوض شود و اگر فیوز را تعویض کردید و دوباره سوخت، حال باید به دنبال اتصالی داخل دستگاه بگردید.

• علت روشن نشدن شمعک می‌تواند خرابی قطعات شیر موتوری، فن، شیر کنترل گاز، برد الکترونیک و غیره باشد.

فشار مدار در محدوده فشار مناسب قرار نگرفته است

در صورتی که برق را به طو کامل چک کردید و مشکل روشن نماندن شمعک پکیج دیواری از آن نبود، حال باید بقیه موارد به طور دقیق بررسی شود. این مراحل زمانی که به دست تعمیرکار انجام شود؛ بسیار سریع‌تر دستگاه شما درست می‌شود. مهم‌ترین مشکلی که امکان دارد وجود داشته باشد؛ فشار آبگرمکن است. در صورتی که این فشار به صفر برسد باید تمامی موارد بررسی شود.
معمولا پکیج‌های برتر دارای یک مانومتر هستند تا فشار داخل را بتوانید اندازه گیری کنید. اگر این فشار از 0.7 کمتر باشد غ برد اجازه فعالیت نداده و همن موضوع باعث می‌شود فشار داخل دستگاه افزایش یابد. در نتیجه باعث ارور دادن دستگاه می‌شود. این ارور معمولا با چراغ‌های چشک زن زرد مشخص می‌شود.

مشکل روشن نماندن شمعک پکیج دیواری

پیشنهاد ما به شما : مشاهده قیمت و خرید انواع اسپیلت با قیمت مناسب

چگونه باید فشار پکیج را بالا ببریم؟

• شیر پر کن پکیج را باز کنید تا فشار مدار را به 1 الی 1.5 برسانید.

• معمولا در پکیج‌های خارجی، شیر پر کن به رنگ‌های آبی و مشکی در اندازه‌های مختلف وجود دارد.

• در پکیج‌های فرولی، شیر پر کن تک ضرب بوده و آبی است.

• شیر پر کن پکیج‌های آریستون، ایمرگس، ایساتیس و مگاترم نیز به رنگ آبی هستند.

• برای بالا بردن فشار پکیج باید حتماً شیر پر کن را باز کنید و همزمان که در حال باز کردن هستید به مانومتر نگاه کنید.

• درجه مانومتر باید به 1 الی 1.5 برسد.

• اگر فشار آب کم بود و درجه به درستی قرار نگرفت باید هم‌زمان با باز کردن شیر پر کن و آب سرد دستشویی این کار را انجام دهید تا پمپ خانه فعال شده و مدار پکیج نیز پر فشار شود.

پیشنهاد ما به شما : خرید پمپ آب خانگی بی صدا و با کیفیت

اگر فشار پکیج بیش از حد زیاد باشد؛ باید چه کنیم؟

برای دوری از نشتی و خطرات دیگر باید از بالا رفتن فشار پکیج اطمینان حاصل کنید. همان‌طور که گفتیم شما می‌توانید با مانومتر این فشار را بررسی کنید. اگر فشار پکیج دیواری زیاد بود باید بلد باشیم تا این فشار را کم کنیم. راحت‌ترین کار برای کم کردن فشار رادیاتور، هواگیری شوفاژ است.

نحوه هواگیری به صورت زیر است:

• شیر بالا و شیر پایین رادیاتور را همزمان با هم باز کنید.

• پکیج را حتماً خاموش کنید تا به پمپ پکیج دیواری فشار وارد نشود.

• با آچار مخصوص باید شروع به هواگیری کنید.

• اگر از محل هواگیری، آب مشاهده کردید؛ یعنی رادیاتورها دیگر هوا ندارند. در غیر این صورت باید آن‌قدر صبوری کنید تا از این محل فقط آب بیرون بیاید.

• شیر هواگیری را حتماً ببندید و مطمئن شوید که جایی از رادیاتور نشتی ندارد.

• به درجه مانومتر نگاه کنید، این درجه باید بین1 الی 1.5 باشد.

اگر فشار پکیج بالا نمی‌رود و فشار بر روی 1 الی 1.5 قرار نمی‌گیرد. یک جای کار می‌لنگد که شما باید حتماً آن را بررسی کنید و در صورت نیاز از یک فرد و کارشناس خبره در این زمینه کمک بگیرید. برای این کار به سولار مکانیکال مراجعه کرده و علاوه بر اطلاع از قیمت تجهیزاتی مثل قیمت رادیاتور و قیمت داکت اسپلیت می‌توانید با کارشناسان سایت تماس حاصل کرده و از آن‌ها کمک بگیرید.

مشکل روشن نماندن شمعک پکیج دیواری
خرابی مانومتر پکیج

مانومترها، صفحات بسیار باریکی هستند که سریع دچار رسوب گیری می‌شوند. مخصوصاً اگر در شهری آلوده زندگی کنید. مانومترها به دو صورت کلیپسی و رزوه‌ای تولید می‌شوند. پکیج‌های جدید دارای مانومترهای کلیپسی هستند. البته در برخی پکیج‌های دیواری از ترمومانومترها استفاده شده است. ترمومانومترها، قطعه‌ای دارای دو عقربه هستند که یکی از عقربه‌ها گرمای آب را نشان داده و عقربه دیگر فشار مدار شوفاژ را اندازه می‌‌گیرد.
در برخی موارد مانومترها دچار گرفتگی می‌شوند، حال به نظر شما باید چه کرد؟ در رفع گرفتی مانومترها باید آن را باز کرده و با یک سوزن یا یک شی نوک تیز آن را تمیز کنید در این صورت نیاز به خرید مانومتر جدید نخواهید داشت.
یک دلیل دیگر که منجر به خرابی مانومترها می‌شود، این است که فنر داخل مانومترها دچار شکستگی می‌شوند. در این صورت حتماً باید آن را تعویض کنید. توجه داشته باشید که افت فشار مانومترها هیچ ارتباطی به خرابی مانومترها ندارد و 90 درصد علت افت فشار، وجود نشتی داخل مدار رادیاتورها است. آن 10 در صد باقی مانده نیز امکان خرابی منبع انبساط پکیج یا خرابی شیر پر کن می‌باشد.

خرید پکیج دیواری مناسب

اگر شما پکیج دیواری غیر اصل خریداری کنید، در نتیجه شروع به خراب شدن می‌کند و حتی امکان دارد سلامتی شما را در خطر قرار دهد. خرید پکیج دیواری مناسب بسیار مهم بوده و اگر به این موضوع دقت نکنید؛ امکان ترکیدن این پکیج نیز وجود دارد. شما می‌توانید در سایت سولار مکانیکال از قیمت تجهیزاتی مثل قیمت پکیج دیواری و قیمت حوله خشک کن مطلع شوید و به خرید بهترین دستگاه نیز بپردازید.

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم تا هم به مشکل روشن نماندن شمعک پکیج دیواری و هم به رفع این مشکلات بپردازیم. خرید پکیج دیواری مناسب بسیار مهم بوده و شما باید به تمامی موارد و نکات خرید توجه کنید. در صورت نیاز می‌توانید به سایت سولار مکانیکال مراجعه کرده و با کارشناسان خبره تماس حاصل نمایید. در برخی اوقات حتی نیاز به تعویض کامل دستگاه دارید؛ در نتیجه باید به فروشگاه اعتماد نمایید.

شما می توانید جهت دانلود فایل pdf این مقاله اینجا کلیک کنید.

امتیاز شما به این مقاله
  • نویسنده سولار
  • 1400-12-23
  • 335 بازدید
اشتراک در
اطلاع از
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
حسینعلی شعبانی
1 سال قبل

من زندگیمو مدیون شمام