پشتیبانی 24 ساعته
پشتیبانی 24 ساعته
علت صدا دادن پکیج

علت صدا دادن پکیج چیست؟ چگونه آن را رفع کنیم

شاید وقتی برای اولین بار حس کردید که پکیج در حال سر و صدا است، زیاد برایتان مهم نباشد و رهایش کنید. اما هنگامی که مطمئن شدید این صدا اصلاً قطع نمی‌شود؛ قطعاً نگران شده و به دنبال ایراد آن خواهید گشت. معمولا صدا دادن پکیج‌ها دلایل متفاوتی دارد و شما باید بخش‌های مختلفی از پکیج را بررسی کنید تا از محل صدای آن مطمئن شوید.
در این مقاله سعی کردیم تا علت صدا دادن پکیج و طریقه رفع آن را برایتان شرح دهیم، در صورتی که نتوانستید مشکل را یافت کنید؛ باید با یک کارشناس یا تعمیرکار تماس حاصل کرده و از او کمک بگیرید. بهترین کار این است که به سایت سولار مکانیکال مراجعه کرده و سپس با کارشناسان مربوطه تماس گرفته و به صورت آنلاین و رایگان با او مشورت کنید و حتی به خرید داکت اسپلیت به بهترین قیمت بپردازید.

بررسی علت صدا دادن پکیج

صدا دادن پکیج می‌تواند بسیار جدی و خطرناک باشد و در عین واحد حتی می‌تواند مشکلی ایجاد نکند. شما باید با بررسی محل‌های مختلف و پیدا کردن ایراد این موقعیت را تشخیص دهید. معمولا صدای پکیج به شکل زوزه‌ای بوده و همین نکته کمی ترسناکش کرده است.
یکی از سوالات مهم که در هنگام  این مشکل به وجود می‌آید، این است که چرا پکیج صدا می‌دهد؟ شما باید روش و مراحل زیادی را دنبال کنید تا بتوانید به این سؤال جواب بدهید. یکی از مهم‌ترین دلایلی که موجب صدا دادن پکیج می‌شود این است که این وسیله به درستی نصب نشده است. درست متوجه شدید اگر بعد از خرید این پکیج، نصب آن را به دست کاردان نسپارید؛ بعد از مدت کمی صدای زوزه مانندی از پکیچ خواهید شنید. در ادامه با دلایل صدا دادن پکیج آشنا خواهید شد.

علت صدا دادن پکیج

مشکل در سوپاپ ها

یکی از مشکلاتی که همیشه برای پکیج اتفاق می‌افتد، خرابی سوپاپ‌ها است. خرابی سوپاپ‌ها چیز زیاد جدی نیست و تنها با تعویض آن‌ها همه چیز دوباره به حالت عادی بر می‌گردد. هنگامی که سوپاپ‌ها دچار مشکل می‌شوند، گاه و بی گاه دچار خاموشی شده و از کار می‌افتند. برای حل این مشکل اولین کاری که می‌کنید، این است که با تعمیرکار متخصص تماس گرفته و این موضوع را با او در میان بگذارید تا هنگام تعمیر برایتان سوپاپ مدل دستگاهتان را بیاورد.
سوختگی یا خرابی سوپاپ‌ها به هیچ عنوان نباید سریعاً بعد از خرید اتفاق بیفتد در غیر این صورت باید به دستگاهی که خریداری می‌کنید شک کنید. مهم‌ترین نکته این است که باید به قیمت پکیج دیواری که می‌خرید توجه کنید؛ اگر این قیمت زیادی ارزان باشد، بدانید که دستگاه حتماً ایرادی دارد و به قول گفتنی‌ها یک جای کار می‌لنگد.

صدای بیش از حد فن‌ها

علت فن صدای پکیج معمولا به دلیل استفاده بیش از حد و کاهش طول عمر این دستگاه است. این صدا معمولا خیلی آزار دهنده بوده و باید سریعاً تعویض شود. در غیر این صورت به قطعات دیگر دستگاه آسیب جدی وارد می‌‎شود. این صدا به دلیل رسوب گذاری آلودگی‌ها، ایجاد می‌شود. ناخالصی‌ها در دراز مدت وارد دستگاه و سپس پره‌های فن شده و در آنجا تجمع می‌کنند.
جمع شدن آلودگی‌ها داخل فن مشکلاتی از قبیل روشن نشدن پکیج یا خاموش شدن بی‌مورد آن را دنبال دارد. حال به نظر شما باید چه کرد؟ خیلی از افراد ترجیح می‌دهند به جای هزینه کردن؛ فقط فن را تمیز کنند در صورتی که این فن باید حتماً عوض شود در غیر این صورت به دستگاه و قطعات دیگر آسیب جدی وارد می‌کند. شما در شهرهای آلوده باید فن‌های پکیج را هر چند وقت یک بار تمیز و حتی تعویض کنید تا مشکلات جدی را به وجود نیاورد.

علت صدا دادن پکیج

رسوب گرفتگی مبدل پکیج

همان‌طور که گفتیم صدا دادن پکیج می‌توانید دلایل مختلفی داشته باشد و یکی از آن‌ها رسوب گرفتگی مبدل دستگاه است. مبدل‌های پکیج معمولا به دلیل پیچیدگی زیادی که دارند؛ می‌توانند دچار گرفتگی شوند و این گرفتگی با مدت زمان بیشتر تبدیل رسوب زیاد می‌شود. رسوب زیاد از حرکت آب جلوگیری کرده و در ادامه باعث تولید صدای ناهنجار می‌شود.
مبدل‌های دستگاه که فشار خروجی و ورودی آب را کنترل می‌کنند، این صدا را دو برابر افزایش می‌دهند که همین موضوع موجب آسیب رساندن به آن‌ها نیز می‌شود. حال به نظر شما برای حل این مشکل باید چه کاری انجام داد؟ برای این کار نیازمند دستگاه power flow هستیم. این دستگاه توسط تعمیرکاران مورد استفاده قرار می‌گیرد و خرید آن تنها برای درست کردن یک پکیج زیاد به صرفه نخواهد بود در نتیجه باز هم باید با تعمیرکار سولار مکانیکال تماس حاصل کنید.

عدم هواگیری مناسب

اگر دقت کرده ‌باشد تا آلان علت صدا دادن پکیج مربوط به رسوب گذاری و تجمع گرد و غبار بوده است. در نتیجه بهترین کار این است که از سرویس دوره‌ای استفاده کنید و هر چند وقت یکبار دستگاه خود را بررسی کنید. مدارهایی که داخل دستگاه وجود دارند به مرور زمان دچار گرفتگی می‌شوند و این ربطی به دیواری یا زمینی بوده دستگاه ندارد.
برای حل این مشکل باید از یک متخصص یا تعمیرکار کمک بگیرید تا برای حل این مشکل دستگاه را هواگیری کنند. معمولا برای این کار محلول‌هایی نیاز است تا ابتدا داخل دستگاه بریزند. کار این محلول‌ها از بین بردن هوای اضافی است و به صرفه‌ترین کار کمک از یک تعمیرکار است.

مشاهده قیمت و خرید انواع اسپیلت با کیفیت

لوله کشی غیر استاندارد

معمولا افراد برای نصب پکیج دوست ندارند هزینه کنند و این کار را به دست افراد بی‌تجربه می‌سپارند و همین موضوع باعث به وجود آمدن مشکلات دیگر می‌شود. ندانستن راه‌های صحیح نصب لوله یا افزایش و کاهش بی دلیل لوله می‌توان باعث صدا دادن پکیج شود. زمانی که مسیر لوله‌ها مناسب و دقیق نباشد. یا لوله‌هایی با قطر بسیار کم استفاده شود، می‌تواند باعث صدا دادن پکیج شود.

علت صدا دادن پکیج
خرید پکیج بی ‌کیفیت

خرید پکیج بی‌کیفیت نیز کم دردسر ندارد متأسفانه افراد برای اینکه هزینه بیشتری نکنند، از ارزان بودن بیش از حد دستگاه خوشحال شده و سریعاً آن را خریداری می‌کنند. در صورتی که قیمت بسیار پایین موجب بی‌ارزشی و بی‌کیفیت شدن دستگاه نیز می‌شود. شما باید قبل از خرید، فروشگاه معتبری را انتخاب کنید تا خدمات پس از فروش و ضمانت را به شما ارائه دهند.
معمولا در این بازار به دلیل افزایش تقلب، افراد جنس تقلبی و بی‌کیفیت را به جای جنس با کیفیت و اورجینال به افراد می‌فروشند. یکی از علت صدا دادن پکیج این است که جنس به حدی بی‌کیفیت و تقلبی است که کار را به زور انجام می‌دهد و هیچ کدام از قطعات درست داخل آن نصب نشده‌اند. شما می‌توانید با ورود به سایت سولار مکانیکال از قیمت وسایلی مثل قیمت رادیاتور و قیمت حوله خشک کن مطلع شوید.

میزان گرمای آب داخل پکیج

میزان گرمی و سردی آب نیز یکی از دلایل علت صدا دادن پکیج است. سرد بودن بیش از حد آب در زمستان یا نامناسب بودن درجه آب در هر فصلی موجب تولید صدا می‌شود. زمانی که آب وارد پکیح می‌شود، به دلیل نداشتن درجه مناسب باعث ایجاد صدای ناهنجاری در کل پکیج می‌شود. به همین دلیل شما باید هر چند وقت یک بار درجه آب را بررسی کنید.
سرویس‌های دوره‌ای پکیج نیز باید هر چند وقت یکبار صورت بگیرد تا در صورت بالا یا کم بودن درجه آب این مشکلات بر طرف شود. در کل روش ساخت و استانداردهای هر پکیج متفاوت بوده که شما هنگام خرید باید با فروشنده در این باره مشورت کنید، تا به شما استاندارهای آن را بگوید و شما بتوانید به بهترین شکل از این دستگاه مراقبت کنید.

صدای تق تق پکیج

شاید در بعضی مواقع شما هم حس کنید که از دستگاه صدای تق تق می‌آید. شاید صدا امکان دارد هنگام استفاده از پکیج شنیده شود. حال به نظر شما صدای تق تق یا جمع و باز شدن لوله‌های پکیج برای چی است؟ در جواب این سؤال باید گفت اگر لوله‌ها به درستی نصب نشود، انبساط و انقباض لوله‌ها باعث تولید صدا می‌شود. فضای کارگزاری لوله‌ها باید از قطرشان بیشتر باشد.
در صورتی که توانستید محل آن را تشخیص دهید برای جلوگیری از انبساط و انقباض باید مقداری نمد یا عایق جایگذاری کنید تا این صدا را از بین ببرید. فقط کافی است که نمد یا عایق را اطراف لوله بگذارید تا صدا از بین برود. اگر این کار را انجام دادید و صدا هنوز وجود دارد باید با تعمیر کار تماس حاصل کنید.

پیشنهاد ما به شما : مشاهده قیمت و خرید پمپ آب خانگی

علت صدا دادن پکیج

صدای ضربه در پکیج

اگر حس کردید که پکیج شما صدای ضربه یا چکش می‌دهد، باید بدانید که این صدا حتماً به دلیل مشکلات پمپی است. اگر چنین باشد باید حتماً از یک ضربه گیر برای جلوگیری از این صدا استفاده کنید. اگر این کار را انجام دادید و هنوز صدا بر طرف نشد باید حتماً به یک تعمیر کار تماس بگیرید. باید سریعاً پمپ را برای تعمیراتی بفرستید، در صورتی که مشکلات بر طرف نشد باید آن را تعویض کنید. اگر سرعت کار پمپ بالا باشد این صدا طبیعی است.

پیشنهاد ما به شما : مشاهده قیمت و خرید موتور برق بی صدا و با کیفیت

کلام آخر

برای جلوگیری از مشکلات فنی باید در خرید خود دقت کنید و به فروشگاه مورد نظر توجه کنید. در این مقاله باید با بررسی دلایل علت صدا دادن پکیج به رفع هر صدا اقدام کنید. شما می‌توانید در صورت نیاز با مشاوران سولار مکانیکال تماس حاصل کرده و قبل از خرید وسایل و تجهیزات آب رسان و صنعتی از آن‌ها کمک بگیرید.

شما میتوانید جهت دانلود فایل pdf این مقاله اینجا کلیک کنید.

امتیاز شما به این مقاله
  • نویسنده سولار
  • 1400-12-25
  • 326 بازدید
اشتراک در
اطلاع از
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
حسینعلی رضا
1 سال قبل

هزینه مشاوره آنلاین و حضوری باهم متفاوته