پشتیبانی 24 ساعته
پشتیبانی 24 ساعته
آموزش نصب پمپ کفکش

آموزش نصب پمپ کفکش و طریقه کار آن

پمپ کفکش برای پمپاژ سیالات تمیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. خیلی از افراد گمان می‌کنند که این پمپ برای پمپاژ لجن، گل و لای مناسب است در صورتی که این کار به عهده پمپ لجن کش بوده و شما نمی‌توانید از این پمپ برای این کار استفاده کنید. بعد از خرید پمپ کفکش حال نوبت به آموزش نصب پمپ کفکش می‌رسد. شما در صورتی که این کار را آموزش نبینید؛ در آینده دچار مشکلات می‌شود و حتی امکان دارد مجبور به تعویض کامل پمپ شوید پس با ما همراه باشید.

آموزش نصب پمپ کفکش
خرید پمپ کفکش مناسب

شاید بعد از خرید، گمان کنید که کار دیگر تمام است و باید حال به سراغ نصب پمپ برویم. شما باید قبل از اینکه پمپ آب را نصب کنید. بهترین نوع آن را خریداری کنید در غیر این صورت هنگام نصب به مشکلات بسیار زیادی برخورد می‌کنید. خرید نامناسب ممکن است منجر به نصب نادرست هم شود. بعد از خرید شما احتیاج دارید تا نتایج خرید خود را مشاهده کنید و خیلی از افراد خودشان دست به کار می‌شوند تا پمپ آب را نصب کنند در صورتی که این کار را باید به یک متخصص بسپارند.
قیمت پمپ کفکش نشان‌دهنده کیفیت آن نخواهد بود. خیلی از افراد به دنبال خرید گران‌ترین برند و مدل پمپ کفکش هستند و بعد از خرید هنگامی که پمپ آب را نصب می‌کنند؛ انتظاراتشان برآورده نمی‌شود و در نتیجه این اتفاق باعث ناراحتی آن‌ها نیز می‌شود. شما باید نکات خرید را در مورد این محصول رعایت کنید در غیر این صورت محصولی غیر استاندارد را می‌خرید.

آموزش نصب پمپ کفکش

پمپ کفکش را پمپ شناور نیز می‌شناسند و همان‌طور که از نامش پیدا است، باید داخل آب شناور باشد و به هیچ عنوان هیچ پمپی نباید بیرون از آب نصب شود. یک مزیت کلی این نوع پمپ‌ها این است که توسط آب خنک شده و در نتیجه داغ نمی‌شوند. موتورهای دیگر مثل موتورهای برقی و بنزینی به دلیل داغ شدن، سریع‌تر از موتورهای دیگر از بین می‌روند در صورتی که الکتروموتورهای پمپ‌های آب به همین راحتی‌ها خراب نمی‌شوند.
طریقه پمپ کفکش به قدری راحت است که خودتان اگر کمی به صورت تخصصی پمپ آب ‌ها را بشناسید؛ می‌توانید آن‌ها را نصب کنید. خرید پمپ استخر  نسبت به پمپ‌های دیگر راحت‌تر بوده است در صورتی که شما بهترین فروشگاه‌ را برای خرید انتخاب کرده باشید، تنها با مشاوره با کارشناسان می‌توانید به راحتی پمپ آب مورد نظر خود را خریداری کنید. با سر زدن به سایت سولار مکانیکال این شانس در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

آموزش نصب پمپ کفکش
مراحل نصب پمپ کفکش

• ابتدا باید به فکر استرینر باشید، در اصل برخی این استرینرها ثابت بوده است اما برخی دیگر متحرک تا شما بتوانید در صورت گیر کردن آشغالی داخل آن، بتوانید به راحتی آن را تمیز کنید. یک نکته که باید به آن توجه کنید این است که در صورتی که صافی پمپ کفکش باز است باید آن را ببندید.
• طنابی را به دهانه خروجی پمپ کفکش وصل کنید تا بتوانید پمپ آب را به کف برسانید. (این طناب باید طولی بیشتر از عمق استخر یا مکان مورد نظر داشته باشد.)
• شلنگ استاندارد را باید به دهانه خروجی پمپ کفکش متصل کنید، بهتر است این شلنگ را با یک بست فلزی یا پلاستیکی سفت ببندید.
• با استفاده از طناب پمپ را به هر مکانی که مد نظر دارید، انتقال دهید. در نظر داشته باشید این کار را حتما با طناب انجام دهید برخی افراد برای این کار از سیم کش پمپ استفاده می‌کنند که این کار بسیار خطرناک است؛ چرا؟ چون احتمال اتصال و قطعی سیم وجود دارد و در این صورت تمامی آب استخر یا چاه را حاوی برق می‌کند.

نکات اصلی نصب پمپ کفکش

شما باید قبل از نصب با کار این وسیله آشنا شوید؛ تا بعد از درک کار پمپ کفکش بتوانید به بهترین شکل آنها را نصب کنید. نصب پمپ کفکش معمولا به دست افراد باتجربه و متخصص باید انجام شود، اما اگر می‌خواهید خودتان دست به کار شوید باید با تمامی نکات به طور کامل آشنا شوید. ما در این قسمت به مهم‌ترین نکات خواهیم پرداخت.
• اولین و مهم‌ترین نکته بررسی میزان املاح آب می‌باشد که شما باید قبل از قرار دادن پمپ در چاه، استخر، مخزن یا مکان‌های دیگر باید به این موضوع توجه کنید. پمپ کفکش برای آب‌هایی فاقد املاح معدنی یا دارای کمترین مقدار املاح معدنی مناسب است.
• در شروع نصب پمپ کفکش باید شروع به هواگیری کنید. این کار به دست هر کسی نباید صورت بگیرد و مقدار مشخصی دارد که شما باید در آموزش نصب پمپ کفکش آن را آموزش ببینید.
• این پمپ آب باید حداقل 20 الی 30 سانتی‌متر بالاتر از کف محل نصب شود. در غیر این صورت به سرعت آسیب دیده و خراب می‌شود.
• در ساختمان باید از مدار مناسبی جهت قطع و وصلی پمپ استفاده کنید. شما باید تجهیزات مناسبی مثل کلید حرارتی، کنترل فاز، کلید مینیاتور و کنتاکتور استفاده کنید در غیر این صورت در مقابل شوک‌های اضافی و غیره موجب سوختن و خرابی پمپ می‌شوند.
• معمولا در بالای پمپ‌های کفکش محلی برای ریختن روغن وجود دارد و شما در صورتی که این پیچ را رؤیت کردید باید حتما روغن مخصوص را داخل آن بریزید.

پیشنهاد: مشاهده قیمت و خرید پمپ سیرکولاتور

آموزش نصب پمپ کفکش
استفاده صحیح از پمپ کفکش

در ابتدا شما باید استفاده صحیح از پمپ کفکش را آموزش ببینید. خیلی از افراد بعد از اینکه این نوع پمپ را خریداری کردند و سپس آن را نصب کردند، در اثر استفاده نادرست به مشکلات زیادی برخورد می‌کنند. بعد از خرید شما باید بتوانید پمپ آب را به درست‌ترین شکل نصب و استفاده کنید.

انتخاب مکان مناسب برای نصب پمپ کفکش

در ابتدا باید قبل از اینکه پمپ آب را روشن کنید به محلی که آن را می‌گذارید و به برق نصب می‌کنید؛ دقت داشته باشید. شما باید از میزان آبی که پمپ آب را نصب می‌کنید؛ اطمینان حاصل نمایید. برخی اوقات به دلیل نصب شدن پمپ کفکش در جای نامناسب پمپ دچار خشکی و در نهایت سوختگی می‌شود. شما می‌توانید برای جلوگیری از سوختگی و خشک کار کردن پمپ از پمپ کفکش فلوتر دار استفاده کنید در این صورت به راحتی هنگام پایین آمدن سطح آب خودش خاموش می‌شود.
این مرحله از باقی مراحل مهم‌تر بوده است و امکان دارد اگر شما این نوع پمپ را در جای نامناسب نصب کنید؛ دچار مشکلات و خسارات زیادی شوید. دقت داشته باشید تا برق مکانی که قرار است آب در آن‌جا تخلیه شود را قطع کنید.

اتصالات شلنگ و تجهیزات دیگر

اتصالات اگر به درستی نصب نشود، پمپ آب را دچار مشکل خواهند کرد. در نتیجه شما باید قبل از راه‌اندازی شلنگ را به پمپ کفکش متصل کنید و چک کنید که اتصال محکم و آب‌بندی شده باشد. برای این کار باید از یک شلنگ چاهی یا باغی استفاده کنید. بهتر است برای تخلیه آب تمیز از شلنگ استاندارد باغی استفاده کنید البته در برخی موارد می‌توانید از شلنگ جداگانه برای آب غیر زلال خود استفاده کنید.

خرید پمپ کفکش به همراه فلوتر

هنگام خرید باید توجه داشته باشید که پمپ کفکش حتما به همراه فلوتر یا شناور باشد. حال شاید برایتان سؤال شود که این قطعه چه کاری را بر عهده دارد؟ در جواب این سؤال باید گفت فلوتر یک قطعه پلاستیکی است که به صورت شناور روی آب قرار می‌گیرد و مانند یک سوئیچ قطع و وصل عمل می‌کند. برای مثال هنگام کم شدن آب این قطعه باعث خاموش شدن خودکار پمپ آب می‌شود. همان‌طور که گفتیم اگر پمپ آب بدون آب باشد دچار خشکی و حتی سوختگی می‌شود.

آموزش نصب پمپ کفکش
در صورت نداشتن فلوتر چه کاری باید انجام دهیم؟

شما باید قبل از خرید به داشتن این قطعه توجه کنید و اگر این پمپ بدون فلوتر بود، از خریدن آن خودداری کنید. در صورت نداشتن فلوتر شما باید خودتان یک سوئیچ فلوتر را خریداری و نصب کنید. شما می‌توانید به راحتی با استفاده از یک گیره و پیچ گوشتی این قطعه را داخل پمپ آب نصب کنید.
برای نصب کردن این قطعه باید از قسمت بالایی پمپ کفکش، یک گیره برداشته و جای آن گیره فلوتر را نصب کنید. دقت کنید که آب‌بندی به درستی انجام شود تا بتوانید آن را در آب قرار دهید. نصب کردن فلوتر از مهم‌ترین کارهای بعد از خرید پمپ آب است.

نحوه تخلیه آب به کمک پمپ کفکش

به خاطر داشته باشید که پمپ کفکش آب زلال را می‌تواند جا به جا کند. در صورتی که سایز ذرات بزرگ‌تر از حد ممکن باشد باید به جای پمپ کفکش از لجن کش استفاده کنید. در نتیجه اگر ذرات معلق و املاح داخل آب زیاد باشد می‌توانید از یک صفحه فیلتر استفاده کنید. بهتر است صافی را قبل از انداختن داخل پمپ آب نصب کنید. این صافی بهتر است در قسمت ورودی پمپ آب قرار گیرد تا بتواند به راحتی آب را تخلیه کند.

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم تا به شما آموزش نصب پمپ کفکش را شرح دهیم، بهتر است برای نصب از یک کارشناس خبره کمک بگیرید و حتما قبل از نصب به نکات خرید پمپ آب توجه کنید تا بتوانید بهترین آن را خریداری کنید. شما می‌توانید در سایت سولار مکانیکال به خرید تجهیزات آبرسانی با کیفیت بسیار خوب و قیمت بسیار مناسب بپردازید.

امتیاز شما به این مقاله
  • نویسنده سولار
  • 1400-12-01
  • 374 بازدید
اشتراک در
اطلاع از
4 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
حبیب رشیدی
2 سال قبل

afarin matlab khobi bood

جعفر رحمانی
2 سال قبل

اکانت اینستا هم دارید؟

فرهاد فراهانی
2 سال قبل

حساب توییتری هم دارید؟

حسین امامی
2 سال قبل

محتوا خوبی بود