پشتیبانی 24 ساعته
پشتیبانی 24 ساعته
man looks faucet pipes valve pressure meter1

نحوه تعویض تیوپ پمپ آب (تصویری) + نشانه سوراخ شدن تیوپ پمب آب

چقدر با خدمات تعویض تیوپ پمپ آب آشنایی دارید؟ این روزها مراکز بسیار زیادی را می توان در سراسر کشور مشاهده نمود که خدمات تعویض تیوپ را ارائه می دهند. این خدمات به عنوان خدمات تاسیسات ساختمان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشند به همین جهت بایستی انجام فرآیندهای آن ها را به افرادی سپرد که در این زمینه دانش و مهارت بسیار بالایی دارند

با توجه به کاهش میزان آب در برخی فصول سال، استفاده از پمپ های آب خانگی نیز افزایش می یابد و این موضوعی است که نمی توان آن را انکار نمود. این پمپ ها دارای اجزای مختلفی می باشند که هرکدام از آن ها نقش خاصی را ایفا می کنند. تیوپ مخزن آب یکی از همین اجزا به شمار می رود که استفاده از آن می تواند کارایی دستگاه شما را افزایش داده و مانع از مصرف بیش از حد آب گردد.

تمام این مزایا در کنار هم می تواند هر کسی را ترغیب به استفاده از این منبع های تحت فشار نمایند اما نکته ای که وجود دارد این است که عامل های مختلفی می توانند موجب خرابی تیوپ های این مخازن شده و شما را مجبور به تعویض تیوپ پمپ آب نمایند. به نظر شما دلایل اصلی خرابی تیوپ ها چیست؟

سولار مکانیکال

تیوپ پمپ آب چیست؟

تیوپ از جمله قطعاتی است که همراه با پمپ آب مورد استفاده قرار می گیرد تا به این طریق بتوان میزان کارایی و عملکرد پمپ های آب را بهبود بخشید. خراب شدن این قطعا برابر با ایجاد اختلال در کارکرد پمپ ها می باشد که نشان می دهد بایستی در سریع ترین زمان ممکن اقدام به تعویض تیوپ پمپ آب نمایید.

برخی با این چالش که چگونه می توان متوجه خراب شدن این تیوپ ها شد مواجه می باشند که در این راستا باید بگوییم که نشانه های مختلفی می توانند به شما ثابت کنند که تیوپ موردنظر دچار خرابی شده است. اهمیت استفاده از تیوپ ها را زمانی می توان متوجه شد که می توانند میزان مصرف انرژی را کنترل نموده و موجب افزایش میزان طول عمر پمپ های شما شوند.

این تیوپ ها را با نام تیوپ منبع تحت فشار نیز می شناسند که در قسمت داخلی مخزن پمپ ها قرار داده می شود. ساختار این تیوپ ها به گونه ای است که باید با استفاده از باد کامل پرشوند تا بتوان از آن ها استفاده نمود. ممکن است بپرسید که این بادها چه کاربردی دارند؟ در پاسخ به این پرسش باید بگوییم که پر شدن تیوپ پمپ آب خانگی از باد، موجب انتقال آب با فشار بالا به پمپ آب می شود. همین امر به خوبی می تواند نشان دهد که باد ایجاد هرگونه خرابی و یا کم شدن باد شما باید به فکر تعویض تیوپ پمپ آب خود باشید.

پمپ آب کفکش ساختمان

دلایل اصلی خرابی تیوپ پمپ آب

حال که متوجه کاربرد و اهمیت تیوپ پمپ آب شدید قصد داریم تا به بررسی مجموعه دلایلی بپردازیم که موجب خراب شدن این تیوپ ها می شوند. به طور کلی عامل های مختلفی می توانند موجب ایجاد خرابی شوند که اگر بخواهیم به صورت اجمالی به بررسی این عامل ها بپردازیم می توان سوراخ شدن، پاره شدن بدنه تیوپ و از بین رفتن حالت لاستیکی تیوپ ها را می توان نام برد که هرکدام از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشند.

نکته ای که نباید فراموش کنید این است که برای بازگردانی عملکرد صحیح پمپ های خود بهتراست حتما اقدام به تعویض تیوپ پمپ آب نمایید. خرابی هایی که بیان نمودیم خود به دلایل مختلفی بروز می یابند که آشنایی با آن ها می تواند به شما تعمیر و یا تعویض آن ها کمک کند.

آموزش تعویض تیوپ پمپ آب خانگی

علت سوراخ شدن تیوپ پمپ آب

به نظر شما چه عاملی می تواند موجب سوراخ شدن تیوپ پمپ آب گردد؟ توجه داشته باشید هوای دورن این تیوپ ها باید کاملا تنظیم شده باشد و در صورتی که چنین اتفاقی نیفتد ممکن است هنگام پر نمودن، تیوپ بیش از اندازه ممکن از باد پر گردد. چنین شرایطی موجب وارد شدن فشار به تیوپ و در نتیجه سوراخ شدن آن می شود. این مورد مهم ترین نشانه سوراخ شدن تیوپ پمپ آب می باشد که توصیه داریم به سادگی از کنار آن عبور ننمایید.

یکی از نکات بسیار مهمی که نباید فراموش کنید این است که برای جلوگیری از سوراخ شدن تیوپ پمپ کفکش و یا هر نوع پمپ دیگری باید در بازه های زمانی مشخصی، هوای تیوپ را مورد ارزیابی قرار دهید تا در صورت نیاز به تنظیم اقدامات لازم را در سریع ترین زمان انجام دهید.

همچنین سعی کنید که سرویس مخزن را به طور مرتب انجام دهید چرا که اثرات مثبت و قابل توجه ای بر روی عملکرد تیوپ داشته و می تواند در ادامه مانع از ایجاد خرابی گردد. سوراخ شدن تیوپ ها نشانه های دیگری نیز دارد که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

مهم ترین نشانه های خرابی و تعویض تیوپ پمپ آب

همان گونه که در بخش قبل نیز بیان نمودیم سوراخ شدن تیوپ یکی از مهم ترین خرابی هایی است که ممکن است در تیوپ های تعبیه شده بر روی انواع پمپ آب همچون پمپ آب سیرکولاتور رخ دهد. حال این خرابی ها دارای نشانه های خاصی می باشند که به شما کمک می کنند تا بتوانید بهتر آن ها را تشخیص دهید. از مهم ترین نشانه های خرابی این تیوپ ها موارد زیر را می توان نام برد.

 • روشن و خاموش شدن های مداوم پمپ آب

فرقی ندارد که شما از چه نوع پمپی استفاده می کنید این نشانه را می توان در انواع مختلفی از پمپ ها همچون پمپ کشاورزی، خانگی، کفکش و … مشاهده نمود. این نشانه از مهم ترین نشانه هایی است که به شما هشدار می دهد که زمان تعویض تیوپ پمپ آب فرا رسیده و نباید نسبت به آن  بی اهمیت بود.

اگر پمپ شما در شرایطی است که به طور مکرر روشن و خاموش می گردد باید بدانید که دچار خرابی شده است. توصیه داریم در چنین شرایطی حتما از افرادی که تخصص بسیار بالایی دارند بخواهید که تیوپ را مورد بررسی قرار داده و در صورت نیاز تعویض تیوپ پمپ آب را انجام دهد.

هواگیری و تعویض تیوپ پمپ آب

 • عدم خروج آب و پر بودن منبع

گاهی رسوباتی که در قسمت دهانه مخزن پمپ قرار می گیرند موجب عدم خروج آب و در نتیجه ایجاد گرفتگی در این قسمت می شوند. در چنین شرایطی تیوپ قادر نخواهد بود تا همچون گذشته به طور طبیعی عملکرد خود را ادامه دهد و شما با مشاهده عدم باز و بسته شدن صحیح تیوپ می توانید متوجه این موضوع شوید.

علاوه بر این در صورتی که تیوپ نتواند از میزان فشار درون مخزن بکاهد، منبع نیز نمی تواند آب درون خود را تخلیه نماید. این موضوع نیز نشان می دهد که باید نسبت به تعویض تیوپ پمپ آب اقدام نمایید.

 • بروز تغییر در رنگ و مزه آب

یکی از نکاتی که حتما باید هنگام تهیه دیافراگم پمپ آب رعایت نمایید این است که از کیفیت بسیار بالایی برخوردار باشد چرا که عدم کیفیت و مرغوبیت این تیوپ ها موجب رشد میکروب ها، باکتری ها و جلبک ها در قسمت داخلی مخزن خواهد شد. همین عوامل می توانند موجب تغییر مزه و بوی آب شوند.

نکته ی که دیگری که در راستای نشانه سوراخ شدن تیوپ پمپ آب باید بدانید این است که دیواره های مخزن زنگ بزنند. این شرایط در صورتی اتفاق می افتد که تیوپ سوراخ بوده و آب به قسمت دیواره های مخزن راه یافته و موجب زنگ زدن این دیواره ها شود.

نحوه تعویض تیوپ پمپ آب و شرایط آن

شما قبل از تعویض تیوپ پمپ آب خود باید حتما از کارشناسان مربوطه کمک بگیرید تا شرایط و نوع خرابی تیوپ به طور کامل مورد بررسی قرار گیرد. تشخیص خرابی و علت آن می تواند به شما کمک های قابل توجه ای نماید تا سریع تر بتوانید آن را برطرف سازید. این موضوع می تواند بر روی روش تعویض پمپ آب اثرات بسیار زیادی داشته باشد.

این روزها افراد بسیار زیادی دراین زمینه فعالیت دارند و شما شرکت های مختلفی را می توانید مشاهده کنید که خدمات سرویس پمپ های آب و تاسیسات را ارائه می نمایند اما نکته ای وجود دارد این است که آیا تمام این شرکت ها اعتبار لازم برای سرویس دهی را دارند؟ قطعا خیر به همین جهت توصیه داریم حتما در انتخاب مراکز خدماتی فعال در زمینه تعویض تیوپ پمپ آب دقت کنید تا در ادامه با مشکلات خاصی مواجه نگردید.

آموزش تعویض تیوپ پمپ آب به صورت زیر می باشد.

 • در گام اول بایستی با استفاده از ابزارهای خاصی همچون آچار اتصالات مربوط به لوله هایی که میان منبع و پمپ ایجاد شده اند را باز نمایید.
 • در مرحله بعد از نحوه تعویض تیوپ پمپ آب لازم است کلاهکی را که مربوط به هوای داخل تیوپ می باشد را جدا نمایید. این کار موجب می گردد تا هوایی داخل تیوپ می باشد به طور کامل تخلیه گردد.
 • پس از آن که موفق به برداشتن کلاهک موردنظر شدید بایستی آب را با میزان فشار بالایی وارد لوله ها نمایید تا اگر رسوبات مانع از خروج آب شده اند پاکسازی شوند.

پمپ آب سیرکولاتور

 • پس از خروج رسوبات نوبت به خالی نمودن آبی است که دورن منبع جمع شده است. برای اینکار تنها کافیست منبع را بخوابانید تا آبی که درون آن می باشد خالی شود.
 • در این مرحله از آموزش و طریقه تعویض تیوپ پمپ آب نیاز به باز نمودن پیچ های فوقانی می باشد. این پیچ ها در قسمت بالایی منبع تحت فشار قرار گرفته اند که می توانید با استفاده از آچار بکس آن ها را باز کنید.
 • پس از باز نمودن دریچه می توانید تیوپ را مشاهده کنید و با گرفتن لبه تیوپ قادر به خارج نمودن آن از داخل مخزن خواهید بود.
 • زمانی که تیوپ قدیمی را خارج نمودید لازم است اقدام به تعویض تیوپ پمپ آب نموده و تیوپ جدید را جایگزین کنید. در این مرحله بایستی با دقت تیوپی را که مناسب با پمپ می باشد انتخاب کنید. در این راستا فروشگاه هایی که محصولات باکیفیتی دارند می توانند به شما کمک های قابل توجه ای نمایند تا بهترین تیوپ ها را خریداری کنید.
 • برای تعویض تیوپ پمپ آب قدیمی تنها کافیست قسمت انتهایی آن را وارد مخزن نمایید. پس از اینکار نوبت به بستن مجدد پیچ های منبع می رسد. در این مرحله شما باید حتما با استفاده تلمبه تیوپ میزان هوای آن را بررسی کنید.
 • توصیه ای که داریم این است اگر در این تخصصی ندارید حتما اینکار را به افراد متخصص بسپارید. این افراد با تخصص بالای خود تجاربی که دارند به بهترین حالت ممکن می توانند تیوپ های خراب را تعویض نموده و در انتها به خوبی هواگیری پمپ آب خانگی شما را نیز انجام دهند.

خرید تیوپ پمپ آب از سولار مکانیکال و مزایای آن

اگر شما نیز به دنبال فروشگاهی می باشید تا بتوانید متناسب با نوع پمپ خود بهترین تیوپ را خریداری کنید ما به شما خرید از سولار مکانیکال را پیشنهاد می نماییم. مجموعه ما با سال ها سابقه در این زمینه یکی از بزرگترین و بهترین فروشگاه های کشور به شمار می رود که با خدمات آنلاین خود بستری را برای شما فراهم نموده است تا بتوانید محصولاتی باکیفیت و مناسب را خریداری نمایید.

مشاوره هایی که از سوی ما دریافت می کنید می توانند اطلاعات جامعی درباره ویژگی ها، مزایا، مشخصات و قیمت تیوپ پمپ آب به شما انتقال دهند. در فروشگاه ما امکان مقایسه محصولات و بررسی تمام مشخصات آن ها وجود دارد و همین موضوع می تواند به شما کمک کند تا خرید خود را هوشمندانه تر انجام دهید. شما با خرید از ما بستری را تجربه خواهید نمود که دارای نشان اعتماد الکترونیک بوده و می تواند خریدی امن و بدون هیچگونه نگرانی را به شما هدیه نماید.

3.6/5 - (5 امتیاز)
 • نویسنده سولار
 • 1401-04-18
 • 1081 بازدید
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها