بلاگ

هواگیری پمپ آب خانگی در ۴ مرحله + روش های پیشگیری

هواگیری پمپ آب خانگی

بعد از خرید پمپ آب، نوبت به هواگیری پمپ آب خانگی است. در طی مدتی، عملکرد پمپ به مشکل خورده و باید برای رفع آن کارهایی انجام دهید. خیلی از افراد گمان می کنند که در این مدت پمپ آب دچار خرابی شده است در صورتی که اصلا اینطوری نبوده و گمان غلطی در کار است. شما تنها با هواگیری پمپ آب می توانید آن را مثل روز اول به اصطلاح نو کنید.

چه عواملی باعث لزوم هواگیری پمپ آب خانگی می شود؟

روش هواگیری پمپ آب خانگی

یکی از متداول ترین سوالاتی که کاربران از مشاوران می پرسند، این است که چرا پمپ آب خانگی هوا می گیرد؟ در واقع بسیاری از افراد گمان می کنند این هوا گرفتن به دلیل جنس نامناسب و کیفیت بد پمپ آب است و به همین دلیل به سرعت به سراغ فروشگاه رفته و از محصولات آن شکایت می کنند.
در صورتی که تمامی پمپ آب ها با هر برند و مدلی به هواگیری نیاز دارند. در نتیجه اگر به این موضوع توجه نکنید با مشکلات بسیار جدی در اینده روبه رو خواهید شد. حال برای جواب کلی به علت هواگرفتن پمپ آب باید گفت: پمپ آب بدون آب کار نمی کند و اگر آبی به آن نرسید، می سوزد!
پمپ های آب خانگی معمولا سرعت کمتری داشته و به همین دلیل در این دستگاه ها خلا ایجاد شده و در نتیجه عملکرد پمپ آب را با مشکلات زیادی رو به می کند. در ادامه با مشکلات پمپ آب آشنا خواهید شد:

• هنگام نصب پمپ آب، کارشناس باید عمل هواگیری را انجام دهد در غیر این صورت در اینده باید این کار دوباره انجام شود.

• اگر پمپ آب به طور غیر اصولی نصب شود، پمپ آب به هواگیری نیاز دارد. در نتیجه اگر خودتان برای نصب دست به کار شده اید باید بسیار به این موضوع توجه کنید و این کار را به دست فرد کاربلد بسپارید.

پیشنهاد ما به شما  طريقه روشن كردن پكيج + 6 نکته مهم که باید رعایت کنید!

• اگر بوشن های پمپ آب دچار خرابی شده باشند، پمپ به سرعت هوا می گیرد. در این صورت باید به تعویض بوشن ها نیز بپردازید.

• همان طور که گفته شد؛ در صورت نبود آب، پمپ باید بدون آب کار کند و در این صورت الکتروموتور آن می سوزد. اگر آب منبع تمام شود پمپ اب هوا گرفته و در نهایت خراب می شود.

• خرابی اورینگی

• اگر پمپ آب یخ بزند باید سریعا آن را گرم کرده و از مشاوران کمک بگیرید.

• عدم استفاده از نوار تفلون

• یخ زدن لوله آب

• ترکیدگی لوله آب

• کارکردن پمپ آب بدون آب

سولار-مکانیکال
آموزش رایگان هواگیری پمپ آب خانگی در چند مرحله ساده!

ابتدای هر چیزی به شما گوشزد می کنیم که این کار را به تنهایی انجام ندهند و حداقل از یک فرد متخصص در این زمینه کمک بگیرند. هواگیری پمپ آب خانگی کار راحتی بوده و همین دلیل شما می توانید تنها با سرچ آموزش هواگیری پمپ آب خانگی به تمامی آموزش ها دسترسی پیدا کنید.
هواگیری پمپ آب کار سختی نبوده و شما تنها با مراحلی که در آینده در اختیارتان قرار خواهید داد، شما می توانید تنها در ۳ دقیقه حتی کمتر این کار را انجام دهید. توجه کنید که قبل از هرکاری ابتدا باید پمپ آب را از برق بکشید در غیر این صورت مشکلات زیادی برای شما به وجود خواهد آمد.
قبل از هواگیر شاید برای شما سؤال شود که اصلا هواگیری چیست و در چه صورتی باید انجام شود؟ در جواب این سؤال باید گفت هواگیری به عملیاتی گفته می شود که هوا و خلا را از لوله گرفته و سپس تخلیه می کنند. معمولا کلگی پمپ های آب بیشتر دچار هوا گرفتگی می شود و به همین دلیل این عمل در این قسمت انجام می شود.

در مرحله اول شما به آب نیاز دارید!

یکی از مشکلات پمپ آب، نبودن آب است و شما باید این مشکل را رفع کنید. در این مرحله شما باید به مقداری آب نیاز دارد، این مقدار بسته به فاصله پمپ شما و مخزن متغیر خواهد بود و شما می توانید از مشاوران سولار مکانیکال در این زمینه کمک بگیرید. هر چقدر این فاصله کمتر باشد، شما به آب کمتری نیاز خواهید داشت. بهتر است برای تامین آب از یک شلنگ استفاده کنید.

پیشنهاد ما به شما  بررسی مشکلات پمپ آب (3 مشکل اساسی پمپ + راه حل)

در مرحله دوم، خطر برق گرفتگی و سوختگی الکتروموتور وجود دارد!

آموزش هواگیری پمپ آب خانگی

ابتدا باید برای هواگیری پمپ آب خانگی، برق را قطع کنید. تمامی پمپ های جدید و باکیفیت دارای سیستم اتوماتیک بوده و به همین دلیل حتی در نبود برق به طور اتوماتیک خاموش و روشن می شوند. اگر برق را قطع نکنید، در این صورت هنگامی که شیر آب را باز می کنید، پمپ آب شروع به کار کردن می کند.
بعد از اینکه جریان برق را قطع کردید، باید شیر اب را باز کنید، توجه داشته باشید که این کار را حتما بعد از قطعی وصل انجام دهید. فشار داخل این لوله ها به صورتی است که اگر برق قطع نشود، به داخل پمپ باز می گردد. با باز کردن شیر آب بعد از قطعی وصل، اب باقی مانده نیز از پمپ آب خارج می شود.

در مرحله سوم شما باید به پمپ، آب برسانید!

معمولا دریچه های پمپ آب تنها با یک مهره بسته شده اند و باید برای هواگیری پمپ آب خانگی آن را باز کنید. شاید از خودتان بپرسید: پیچ هواگیری پمپ آب کجاست؟ در واقع این دریچه در بالای دستگاه قرار دارد و شما بعد از باز کردن آن باید با لیوان یا پارچ، داخل آن آب بریزید.
بعد از اینکه آب وارد دستگاه شده و از پروانه های دستگاه عبور کند، کار تمام شده است اما بک نکته بسیار مهم که باید به آن توجه کنید این است که نباید این آب را بیشتر از مقدار لازم بریزید. ریختن آب را تا جایی ادامه دهید که تا لبه دریچه ها بیاید.

در مرحله آخر باید دریچه ها را بسته و دستگاه را به برق متصل کنید

با خواندن تیتر نیز می توانید این مرحله را پشت سر بگذرانید اما باید با یکسری جزئیات نیز آشنا شوید. شما باید برای بستن این دریچه از آچار مناسبی استفاده کنید. در این قسمت شما به طور کامل با نحوه هواگیری پمپ آب خانگی آشنا شده اید. بعد از اتمام کار حال می توانید پمپ آب را به برق وصل کرده و سپس شیر آب را باز کنید

راه های پیشگیری از هواگیری پمپ آب ساختمان

روش هواگیری پمپ آب خانگی به صورت رایگان

پمپ های اب خانگی در هر صورت دچار گرفتگی هوا می شوند و باید هرچند وقت یک بار به هواگیری آن بپردازید. خیلی از افراد برایشان سؤال شده است که آیا نحوه هواگیری پمپ آب یک اسب با نیمه اسب متفاوت است؟ در جواب این سؤال باید گفت خیر!
اگر پمپ آب شما در سال به چند بار هواگیری نیاز دارد، این نوع پمپ دچار مشکلات فنی شده و باید تعمیر شود. شما باید حدودا هر ۶ ماه یک بار از سرویس های دوره ای استفاده کنید تا پمپ آب و تجهیزات آبرسانی شما را چک کنند، در غیر این صورت مشکلات جدی تری رخ خواهد داد.
چند نکته در رابط هواگیری اتوماتیک پمپ آب و هواگیری پمپ آب مخزن دار وجود دارد که شما باید بدانید تا به هواگیری چند باره نیازی نداشته باشید و از همه مهم تر دچار مشکلات جدی تر نشوید.

پیشنهاد ما به شما  تعمیر دینام کولر به صورت تخصصی + آموزش نحوه تعمیر این قطعات

• نصاب در ابتدا هنگام نصب پمپ آب، عمل هواگیری را انجام خواهد داد. در نتیجه باید عمل هواگیری پمپ آب و زمان هواگیری پمپ آب خانگی را از او یاد گرفت.

• هر سال از یک شرکت خدماتی برای دریافت سرویس های دوره ای کمک بخواهید.

• زمانی که با قطعی آب روبه رو شدید، بهتر است پمپ آب را برای مدتی خاموش کنید تا هوا نکشد.

• در فصل زمستان باید شوفاز خانه را چک کنید تا از آب گرم مطمئن شوید.

• برای باز کردن دریچه آب موقع هواگیری به هیچ عنوان به پمپ آب ضربه نزنید!

سولار-مکانیکال
عواقب هواگیری نشدن پمپ آب خانگی

حتماً برای شما هم سؤال شده که آیا حتماً باید پمپ آب را هواگیری کنیم؟ در جواب این سؤال باید گفت بله در غیر این صورت با مشکلات بسیار جدی روبه رو خواهید شد. پمپ‌های آب خانگی برای رفع کاهش فشار آب خریداری می‌شوند و در صورت هواگیری نشدن پمپ آب این فشار بسیار کاهش پیدا کرده و باعث آسیب رسیدن به پمپ آب می‌شود.
در صورت خراب شدن پمپ آب می‌توانید با سر زدن به سایت سولار مکانیکال از قیمت پمپ آب، قیمت پمپ استخر، قیمت پمپ سیرکولاتور و قیمت پمپ کفکش مطلع شوید.هوا گرفتن پمپ آب باعث می‌شود تا پمپ آب به صورت یکسره بدون استراحت و بدون آب کار کند و این عمل موجب سوختگی موتور آن شده و شما در این صورت باید هزینه بیشتری برای تعمیر یا حتی تعویض موتور بپردازید.
پس برای اینکه این مشکلات پیش نیاید، باید به سرعت عمل هواگیری پمپ آب خانگی انجام شود در غیر این صورت حتی امکان صدمه زدن به تجهیزات دیگر آبرسانی نیز وجود دارد و در حادترین شرایط موجب ترکیدگی لوله نیز می‌شود.

امتیاز شما به این مقاله
بازگشت به لیست

دیدگاهی در مورد “هواگیری پمپ آب خانگی در ۴ مرحله + روش های پیشگیری

 1. عبدالرضا موحد گفت:

  ایول

 2. بهنام یوسفی گفت:

  این موضوع یکی از موضوعات موردعلاقه منه

 3. مرتضی مقدم گفت:

  کانال تلگرامی هم دارید ؟

 4. علیرضا همدانی گفت:

  یه سوال داشتم خرید حضوری هم دارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.