پشتیبانی 24 ساعته
پشتیبانی 24 ساعته
تعویض فیلتر تصفیه آب

راهنمای کامل تعویض فیلتر تصفیه آب دستگاه 6 مرحله ای

خیلی از افراد گمان می کنند تعویض فیلتر تصفیه آب به همین راحتی ها است و بدون در نظر گرفتن مراحل، شروع به تعویض فیلتر دستگاه تصفیه خود می کنند. در صورتی که این دستگاه از هزاران قطعه ریز و درشت ساخته شده است. به همین علت باید هنگام تعویض انواع فیلتر تصفیه آب، دقت خود را افزایش دهید.
در ادامه ما سعی می کنیم تا به آموزش نحوه تعویض فیلتر تصفیه بپردازیم تا شما بتوانید تا حدودی خودتان این کار را انجام دهید اما با این حال شما می توانید از کارشناسان سولار مکانیکال نیز کمک بگیرید تا نصب و تعویض تجهیزات آبرسانی را به بهترین و سریع ترین شکل ممکن برایتان انجام دهند.

0 تا 100 تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی

روش تعویض فیلتر تصفیه آب

قبل از تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه، شما باید ابتدا با ترتیب و انواع فیلتر تصفیه آب آشنا شوید. دستگاه های تصفیه آب تایوانی، برای تصفیه آب معمولا دارای 6 مرحله اصلی هستند. در نتیجه برای تعویض هر فیلتر باید به طور جداگانه اقدام کنید.
تعویض فیلترهای دستگاه 6 مرحله ای با 7 یا 8 مرحله ای تفاوت چندانی ندارند، در واقع شما می توانید با ارسال مدل دستگاه تصفیه آب، راهنمای تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی را از سولار مکانیکال دریافت کنید. بعد از آشنایی با فیلترهای دستگاه تصفیه آب، باید به سراغ زمان های تعویض هر یک بروید!

سولار-مکانیکال

آشنایی با فیلترهای دستگاه تصفیه + زمان تعویض آن ها

شما باید ابتدا با انواع فیلترها و زمان تعویض هر یک آشنا شوید و سپس به دنبال تعویض آن بروید. سعی کنید تا می توانید جلوی بی دقتی و اشتباهات را بگیرید تا در آینده مجبور به پرداخت خسارات بیشتر نشوید. هزینه دستگاه تصفیه آب با توجه به وضعیت ناپایدار اقتصادی اصلاً کم نبوده و به همین علت باید از اشتباهات کوچک جلوگیری کنید.
از مهم ترین و محبوب ترین دستگاه های تصفیه اب می توان به دستگاه های 6 مرحله ای اشاره کرد در واقع شما اگر با تعویض فیلتر تصفیه آب 6 مرحله ای آشنا شوید، تعویض فیلترهای مرحله هفتم، هشتم و نهم نباید برای شما کار سختی باشد.

• فیلترپلی پروپلین (فیلتر مرحله اول):

فیلتر پلی پروپلین که وظیفه آن جذب و تصفیه ذرات بسیار درشت مثل شن، ماسه و رسوبات بزرگتر از 5 میکرون می باشد.

• فیلتر کربن اکتیو فعال گرانول (فیلتر مرحله دوم):

فیلتر مرحله دوم مربوط به فیلتر کربن اکتیو فعال گرانول بوده است که وظیفه آن تصفیه مواد جانبی، مثل: کلر است. این فیلتر به عنوان محافظ فیلتر ممبران نیز شناخته می شود. مواد جانبی مثل کلر به فیلتر ممبران بسیار صدمه می رساند و باید در این مرحله تصفیه شود.

• فیلتر کربن بلاک (فیلتر مرحله سوم):

هزینه تعویض فیلتر تصفیه آب

برای محکم کاری این فیلتر نیز از جنس کربن بلاک بوده و همانند فیلتر مرحله دوم به پاکسازی کلر از آب می پردازد.

• فیلتر ممبران (فیلتر مرحله چهارم):

یکی از مهم ترین فیلترهای دستگاه تصفیه آب، فیلتر ممبران است. این فیلتر از گرانترین فیلترهای دستگاه تصفیه آب شناخته شده و به همین علت تعویض و زمان تعویض آن بسیار اهمیت دارد. در واقع شما می توانید برای آموزش تعویض فیلتر ممبران، به سایت سولار مکانیکال مراجعه کنید.

• فیلتر پست کربن خطی (فیلتر مرحله پنجم):

وظیفه این فیلتر، شیرین کردن طعم، بو و رنگ آب آشامیدنی است.

• فیلتر مینرال (فیلتر مرحله ششم):

فیلتر مینرال، مواد معدنی مفید برای بدن که در مراحل قبلی حذف شده اند را به آب باز می گرداند. فیلتر مینرال این کار را بر عهده گرفته تا مواد مفید را به بدن باز گرداند. به همین علت برای آموزش تعویض فیلتر مینرال و قلیایی بهتر است با کارشناسان سایت سولار تماس بگیرید تا به شما به صورت کامل آن را یاد بدهند.

•فیلتر مرحله هفت و هشت :

این دو مرحله بسیار جدید بوده و تازه به دستگاه های تصفیه آب اضافه شده اند. در مرحله هفتم از فیلتر آلکالاین و در مرحله هشتم از فیلتر O2Plus یا همان اشعه ماورا فرابنفش استفاده می کنند. در مرحله هفتم، آب از حالت اسیدی خارج شده و در مرحله آخر یا هشتم آب به صورت کامل انگل زدایی می شود.

زمان تعویض فیلتر تصفیه آب چقدر دارای اهمیت است؟

طریقه تعویض فیلتر تصفیه آب

در واقع زمان تعویض فیلتر تصفیه آب به پارامترهای مختلفی مثل نوع آب منطقه، شرایط آب و هوایی، نوع دستگاه تصفیه آب و … بستگی دارد. در نتیجه باید تمامی این شرایط را در نظر بگیرید. شما برای اینکه به زمان تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه آب آگاه شوید باید از سرویس های دوره ای استفاده کنید تا دستگاه و فلیترهای آن به طور دوره ای بررسی شوند.
شاید برایتان سؤال شود اگر فیلترهای تصفیه اب را مدت زمان زیادی بررسی و تعویض نکنیم، چه اتفاقی می افتد؟ در واقع باید در جواب این سؤال گفت یکی از عوارض دیر عوض کردن فیلتر دستگاه تصفیه آب این است که رسوب به قطعات دیگر وارد شده در نتیجه به آب باز می گردد.
برای اینکه اهمیت زمان تعویض فیلتر تصفیه آب را متوجه شوید باید گفت: اگر شما در مدت زمان زیادی فیلتر اول دستگاه تصفیه اب را تعویض نکرده باشید در این صورت تمام ذرات درشت در آب رسوب کرده و هم به سلامتی شما و هم به پمپ تصفیه آب صدمه خواهد رساند. شما می توانید در صورت به وجود آمدن مشکل برای تعمیر پمپ تصفیه آب به سولار مکانیکال مراجعه کنید.

• زمان تعویض فیلتر سه‌گانه : معمولا فیلترهای مرحله یک، دو و سه به فیلترهای سه‌گانه معروف هستند. این فیلترها باید هر 3 ماه یکبار چک شده و در صورت نیاز تعویض شوند. اما اگر مشکلی مشاهده نکردید، بهتر است هر 12 ماه یکبار آن ها را تعویض کنید.

• فیلتر ممبران و مینرال نیز باید هر 6 ماه یک بار تعویض شوند.

• فیلترهای پس خطی کربن و الکالاین نیز هر 12 ماه باید تعویض شوند.

طریقه تعویض فیلتر تصفیه آب

زمان تعویض فیلتر تصفیه آب

• ابتدا باید برای شروع روش تعویض فیلتر تصفیه آب به شما گوشزد کنیم که ایمنی کار را رعایت کنید، برای مثال حتماً برای شروع کار از دستکش استفاده کنید تا برای باز کردن هوزینگ‌ها یا دریچه‌های دیگر کثیف یا زخمی نشوید.

• ابتدا باید شیر ورودی دستگاه را ببندید. برای بستن این شیر توجه کنید که نیاز به زور زدن نیست چون زور زدن بی‌جا موجب شکستن شیر از رزوه‌ها می‌شود.

• حال باید شیر روی سینک را ببندید تا آخر کار به مشکل بر نخورید. پیشنهاد ما این است که حتماً یک لگن بزرگ را زیر دستگاه قرار دهید تا آب وارد محفظه فیلترها روی کابینت‌ها نریزد.

• باید هوزینگ مرحله اول را باز کنید و برای این کار باید از آچار استفاده کنید. جهت فیلترهای سه‌گانه معمولا پادساعتگرد یا همان خلاف جهت عقربه‌های ساعت است.

• باز نشدن هوزینگ معمولا به دلیل دیر عوض کردن فیلترهای دستگاه تصفیه آب است، که باید برای باز شدن آن فشار بیشتری به دستگاه وارد کنید.
• بعد از باز کردن هوزینگ حال باید فیلتر کثیف شده را برداشته و فیلتر جدید را جایگزین آن کنید. پیشنهاد می‌کنیم تا محفظه را قبل از جایگذاری فیلتر جدید آب بزنید. (توجه کنید که محفظه را فقط با آب خالی شستشو دهید.)

• پس از اینکه فیلتر را جایگزین کردید حال باید هوزینگ را در سر جای خود قرار داده و ببندید.

• اگر تمامی مراحل را به درستی انجام دادید و باز هم نشتی هوزینگ اولیه را مشاهده کردید در این صورت باید مقداری روغن مایع خوراکی به واشر آن بزنید.

سولار-مکانیکال

هزینه تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی

شاید اینجا به دنبال هزینه تعویض فیلتر تصفیه آب به خصوص تعویض فیلتر تصفیه آب cck بگردید. در واقع هزینه تعویض فیلترها به پارامترهای مختلفی مثل نوع دستگاه تصفیه و نوع فیلتر شما بستگی دارد و برای مثال فیلتر مینرال و ممبران از مهم ترین فیلترهای دستگاه تصفیه آب هستند. در نتیجه هزینه تعویض آن ها زیاد است.
برای اینکه از قیمت تعویض فیلتر تصفیه آب مطلع شوید، کافی است تا به سولار مکانیکال مراجعه کرده و با کارشناسان و مشاوران سایت به صورت کاملاً رایگان تماس بگیرید. شما حتی می توانید از قیمت فیلترهای مختلف نیز مطلع شوید. در واقع شما برای تعویض باید ابتدا فیلتر را مشخص کرده و خریداری کنید و سپس هزینه تعویض آن را نیز بپردازید.
شما می توانید محصولات آبرسانی را به بهترین قیمت و همراه با ضمانت و خدمات پس از فروش خریداری کنید البته شما برای خرید باید به شرایط خود توجه کنید. برای مثال شاید منطقه شما به دستگاهی نیاز دارد که کلر را به صورت کامل از آب حذف کند. در نتیجه باید از فردی با تجربه و ماهر در این زمینه کمک بگیرید.

پیشنهاد ما به شما: مشاهده قیمت و خرید پمپ آب

5/5 - (1 امتیاز)
  • نویسنده سولار
  • 1400-12-17
  • 710 بازدید
اشتراک در
اطلاع از
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها