پشتیبانی 24 ساعته
پشتیبانی 24 ساعته
تعمیر پمپ تصفیه آب

تعمیر پمپ تصفیه آب + رفع 3 مشکل اساسی پمپ آب

هنگام خرابی پمپ تصفیه آب، خیلی از افراد گمان می کنند که این خرابی به دلیل تقلبی یا بی کیفیت بودن محصول است. در واقع پمپ تصفیه آب نیز به یک سری محافظت ها و سیستم های دوره ای نیاز دارد تا بتواند به بهترین شکل کار خود را انجام دهد.
البته ناگفته نماند که در هر صورت با گذر زمان، فیلترهای بی کیفیت و … امکان خرابی پمپ تصفیه آب وجود خواهد داشت. در هر صورت اگر شما بهترین محصول را خریداری کرده باشید، باید از آن مراقبت کنید. در صورت مشاهده خرابی، ابتدا شما باید بتوانید به عیب یابی پمپ تصفیه آب و سپس به تعمیر پمپ تصفیه آب خود بپردازید.

تشخیص خرابی و تعمیر پمپ تصفیه آب

تشخیص خرابی و تعمیر پمپ تصفیه آب

شما باید قبل از خرابی، به فکر سرویس های دوره ای و بررسی های لازم باشید. در غیر این صورت اگر خرابی مشاهده کردید، باید به فکر تعمیر و تشخیص خرابی پمپ تصفیه آب باشید. در روند تعمیر پمپ تصفیه آب، باید به طور کلی به دستگاه تصفیه نگاهی انداخته و تمامی ایرادها را یادداشت کنید.
گروه صنعتی سولار مکانیکال، سعی دارد تا در زمینه تعمیر دستگاه تصفیه آب و پمپ در برندهای متفاوت، رضایت مشتریان خود را جلب کرده و گام های مفید و موثری بردارد. تشخیص خرابی پمپ تصفیه آب، کار هرکسی نبوده و باید از یه فرد ماهر و باتجربه کمک بگیرید.
در این مقاله سعی داریم تا شما را تا حدودی با مشکلات پمپ تصفیه آب اشنا کنیم. در این صورت می توانید به راحتی مشکلات را تشخیص داده و کاملا رفع کنید. یک نکته که نباید فراموش کرد این است که بهتر است فقط به این مشکلات بسنده نکنید. در واقع اگر بخواهیم از مشکلات این دستگاه برایتان بگوییم باید یک کتاب بنویسیم.
پمپ تصفیه آب به عنوان قلب دستگاه تصفیه آب شناخته شده و در صورت خرابی، مشکلات بسیاری را به وجود می آورد شما باید با سرویس های دوره ای تا حدودی از خرابی های بزرگ و تعمیر پمپ تصفیه آب جلوگیری کنید.

سولار-مکانیکال

3 مشکل اساسی پمپ تصفیه آب

3 مشکل اساسی پمپ تصفیه آب

شاید از خودتان بپرسید: چرا باید با مشکلات پمپ تصفیه آب اشنا شویم؟ در واقع برای رسیدن به جواب این سؤال باید گفت: شما برای دستیابی به اب پاک دستگاه تصفیه آب خریداری کردید و باید برای تعمیر پمپ تصفیه آب خود با مشکلات آن نیز آشنا شوید. حال اگر این دستگاه کار خود را به درستی انجام ندهد، نه تنها شما به هدفتان نمی رسید بلکه به سلامتی شما نیز آسیب وارد خواهد شد.
رشد روزافزون فاضلاب ها و کارخانه ها باعث شده است تا آب های زیر زمینی نیز به میکروب و بیماری های مختلف آلوده شوند. در نتیجه شما دیگر به آب تمیز و پاک دسترسی نخواهید داشت. در واقع مردم در حال تلاش هستند تا به آب پاک برسند. حال ایراداتی این وسط وجود دارد که اگر بر طرف نشوند، مشکلات بسیار زیادی را در پی خواهند داشت.
فیلتر ممبران به عنوان یکی از اساسی ترین فیلترهای دستگاه تصفیه آب شناخته شده و باید به موقع بررسی و تعویض شوند. در غیر این صورت این فیلتر به پمپ دستگاه تصفیه اب نیز اسیب وارد خواهد کرد. در واقع اگر کار خود را به درستی انجام ندهد، مواد داخل آن رسوب کرده و وارد پمپ تصفیه آب می شوند.

3 دلیل اساسی کار نکردن پمپ آب

3 دلیل اساسی کار نکردن پمپ آب

• سوختگی پمپ آب:

یکی از اساسی ترین دلایل سوختگی پمپ آب، کارکرد طولانی آن یعنی بیشتر از 7 سال یا عدم تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه در زمان مشخص است. فیلتر ممبران از مهم ترین فیلترهای دستگاه تصفیه آب بوده و عدم تعویض آن، منجر به سوختگی پمپ آب و تعمیر پمپ تصفیه آب خانگی می شود.

• سوختگی ترانس:

دلیل سوختگی تراس، استفاده طولانی مدت و عدم استفاده از محافظ برق است. اگر شما از محافظ برق استفاده نکنید، آداپتور ضعیف شده و نمی تواند ولتاژ خوبی را تولید کند. در نتیجه باعث عملکرد نامناسب پمپ و کاهش راندمان آن خواهد شد.

• پایین بودن فشار آب ورودی:

سوئیچ فشار پایین، در صورت عدم تشخیص فشار آب ورودی، می تواند در روشن شدن دستگاه اختلالاتی را ایجاد کند. گاهی ممکن است بعد از قطع آب شهری، سوئیچ این موضوع را تشخیص نداده و دستگاه را بدون آب به کار بیندازد. در نتیجه کار کردن پمپ بدون آب موجب سوختگی آن می شود.

در صورت مشاهده کاهش فشار پمپ تصفیه باید چه کرد؟

در صورت مشاهده کاهش فشار پمپ تصفیه باید چه کرد؟

کاهش فشار یا کاهش دبی آب از شیر خروجی، به خاطر ایراد در کارکرد مخزن تحت فشار یا پمپ آب بوده و باید بر طرف شود. فرض کنید یک روز از خواب بیدار شده و به دنبال آب خوردنی هستید ولی متوجه می شوید که میزان فشار آب خروجی بسیار کم بوده و مقدار مطلوب سابق را ندارد.
البته در برخی موارد شما نمی توانید فشار پمپ اب را به درستی مشاهده کنید. در نتیجه باید هر چند وقت یک بار این فشار را اندازه گیری کنید. فشار پمپ آب تاثیری مستقیم بر نحوه عملکرد دستگاه داشته است و دستگاه های تصفیه آب به فشار بالا برای ارسال آب نیازمند هستند.
حال به نظر شما اگر فشار پمپ آب کم باشد، چه اتفاقی می افتد؟ در واقع اگر فشار پمپ آب کم باشد، آب به فیلتر ممبران نمی رسد. در نتیجه عمل تصفیه در این مرحله و مراحل بعدی درست کار نکرده و مشکلات زیادی را برای دستگاه و سلامتی ما به وجود خواهد آورد.
یک نکته بسیار مهم این است که هر چقدر فشار پمپ آب بالاتر باشد، در نتیجه دستگاه بازدهی بالاتری خواهد داشت اما نباید فراموش کرد که این فشار نباید از حد استاندارد خود بالاتر برود. در صورت فشار بالا، لوله ها و هوزینگ ها دچار ترکیدگی و خرابی می شوند. برای جلوگیری از این مشکلات و تعمیر پمپ تصفیه آب باید به تعویض فیلتر تصفیه آب، به خصوص فیلتر ممبران توجه کرده و در زمان های خود به بررسی آن بپردازید.

تعمیر پمپ تصفیه آب و تعویض کلگی آن

تعمیر پمپ تصفیه آب و تعویض کلگی آن

به طور کلی پمپ تصفیه اب به دو قسمت اساسی الکتروموتور و کلگی یا هد پمپ آب دسته بندی می شود. هد یا ککلگی پمپ آب از بلبرینگ و دیافراگم تشکیل شده است. وظیفه این قسمت دستگاه، تبدیل نیروی الکتریکی به رانش است. در نتیجه از اهمیت بالایی بر خوردار است و هر چقدر این قطعه پمپ آب عملکرد بهتری داشته باشد، عمر بالاتری نیز دارد.
در چه زمان هایی باید به تعمیر کلگی پمپ تصفیه آب پرداخت؟ حداقل فشار پمپ آب باید روی 50psi باشد. در نتیجه اگر این فشار را کمتر از این حد استاندارد مشاهده کردید، باید به تعویض این قطعه بپردازید. تنها فشار کم نشان دهنده تعویض کلگی پمپ آب نیست، بلکه باید هنگام نشتی نیز این قطعه را بررسی کنید.
برای تعمیر هد پمپ تصفیه آب، می توانید به سولار مکانیکال مراجعه کرده و از کارشناسان و مشاوران سایت، مشاوره رایگان بگیرید. برای اینکار کافی است تا به سایت مراجعه کرده و با مشاوران و شماره تماس های داخل سایت، تماس حاصل نمایید.
به طور کلی برای تشخیص علت خرابی پمپ تصفیه آب خانگی، باید این قطعه را بررسی کنید تا ببینید مشکلی وجود نداشته باشد. در صورت مشاهده مشکل یا خرابی، باید هرچه سریعتر این قطعه را تعویض کنید؛ زیرا با نشت آب به موتور و قطعات دیگر دستگاه تصفیه آب اسیب زده و در نهایت باید به تعویض پمپ تصفیه آب بپردازید. کلگی ها قیمت کمی ندارند و برای تعویض آن باید مراحل زیر را دنبال کنید:

• ابتدا اتصالات پمپ اب را قطع کرده و پمپ را خارج کنید.

• پیچ های روی کلگی را از موتور جدا کنید.

• به مکان دقیق اتصالات دقت کنید یا بهتر است ابتدا از این مکان عکس بگیرید.

• کلگی قدیمی را در آورده و کلگی جدید را در سر جای خود بگذارید.

• پیچ ها را سرجای خود بسته و اتصالات را طبق عکسی که تهیه کردید، وصل کنید.

توجه داشته باشید که اگر بعد از بستن اتصالات و تعویض کلگی صداهای عجیبی از پمپ آب شنیدید، باید مجددا پیچ ها و اتصالات را چک کرده و در صورت شل بودن آن را سفت کنید. دقت داشته باشید در صورت مشاهده مشکل در کلگی باید هرچه سریعتر برای تعویض و تعمیر پمپ تصفیه آب اقدام کنید.

سولار-مکانیکال

تعمیر پمپ تصفیه آب چقدر هزینه بر است؟

تعمیر پمپ تصفیه آب چقدر هزینه بر است؟

متأسفانه امروزه به دلیل وضعیت ناپایدار اقتصادی، افراد هنگام تماس با کارشناسان سولار مکانیکال، اولین سوالی که می پرسند این است که قیمت تعمیر پمپ آب تصفیه اب چقدر است؟ یا اینکه امکان آموزش تعمیر پمپ تصفیه آب خانگی وجود دارد؟
در جواب سؤال های بالا فقط و فقط باید یک جمله گفت: شما به یک تعمیرکار ماهر نیاز دارید. در نتیجه نمی توانید تمامی مشکلات را خودتان رفع کنید. درنتیجه قیمت تعمیر پمپ تصفیه آب به موارد مختلفی مثل نوع مشکل، نوع دستگاه و … بستگی دارد و نمی توان قیمت دقیقی الان مشخص کرد.
شما اگر به فکر صرفه جویی در وقت و هزینه خودتان هستید، باید هر چند وقت یکبار به تست پمپ تصفیه آب خود بپردازید تا در صورت مشاهده کوچک‌ترین مشکل، سریعا آن را رفع کنید. اگر دستگاه شما دچار مشکل شد بهتر است برای تعمیر به دنبال راهنمای تعمیر پمپ تصفیه آب خانگی نباشید و در عوض به دنبال تعمیرکار ماهر بگردید.

امتیاز شما به این مقاله
  • نویسنده سولار
  • 1401-03-24
  • 732 بازدید
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها