بلاگ

تعمیر دینام کولر به صورت تخصصی + آموزش نحوه تعمیر این قطعات

تعمیر دینام کولر

یکی از مشکلات مهمی که در ارتباط با کولر های آبی وجود دارد، تعمیر دینام کولر می باشد. برای انجام این کار حتما باید از متخصصین این حوزه کمک گرفت زیرا تعمیر دینام یک کار بسیار تخصصی بوده که به دانش و تجربه بالایی نیاز دارد. این روز ها کولر های آبی یکی از پر استفاده ترین ابزار های سرمایشی هستند. بدون شک تحمل گرمای تابستان بدون استفاده از کولر ممکن نخواهد بود.

کولر های آبی همانند دیگر وسایل مکانیکی و برقی به نگهداری و مراقبت نیاز دارند، در غیر این صورت و استفاده نامناسب مجبور به تعمیر کولر آبی و پرداخت هزینه خواهید شد. دینام و یا همان موتور کولر آبی از اجزای اصلی کولر های آبی بوده و نقش اصلی را در کار کرد این کولر ها بر عهده دارد.
تعمیر دینام کولر آبی از جمله مواردی است که معمولا خانواده ها با آن رو به رو هستند. در این مقاله همه آن چه که لازم است در ارتباط با علل خرابی دینام کولر و نحوه تعمیر دینام کولر بدانید در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

سولار-مکانیکال

معرفی موتور و یا همان دنیام کولر

دینام کولر های آبی از نوع قفس سنجابی می باشد که در قدرت های مختلفی قابلیت عرضه را دارد. در واقع توان کولر ها نیز بر اساس قدرت دینام آن ها مشخص می شود. این دسته از دینام ها دارای دو سرعت مختلف هستند که ما آن ها را با نام دور کند و تند می شناسیم. مقادیر دو سرعت کند و تند در دینام کولر های آبی ۱۰۰۰ و ۱۵۰۰ دور بر دقیقه می باشد.

منظور از دینام خازنی با دینام سیم پیچ راه انداز چیست؟

دینام کولر آبی وظیفه دارد تا نیروی لازم برای حرکت پروانه و در نهایت خنک کردن محیط را فراهم کند. این دینام ها در دو نوع دینام خازنی و سیم پیچ راه انداز وجود دارند. نحوه عملکرد دینام خازنی به این صورت است که پس از فعال شدن موتور یک سیم پیچ اصلی به همراه یک سیم پیچ خازنی در مدار قرار می گیرند.

سیم پیچی دینام در این دسته از دینام ها به گونه ای است که هر کدام از آن ها ۴ سیم پیچی متفاوت دارند. زمانی که شما موتور را بر روی دور کند و یا تند قرار می دهید یک سیم پیچ اصلی و یک سیم پیچ کمکی وارد مدار می شوند.

در مقابل در موتور های با سیم پیچ راه انداز، هر دو سیم پیچ یعنی سیم پیچ راه اندازه و سیم پیچ دور تند با هم و به صورت موازی شروع به کار می کنند. وقتی که فعالیت موتور آغاز شده و به خوبی دور گرفت در این لحظه سیم پیچ راه انداز از مدار خارج می شود.

تعمیر دینام کولر

اهمیت تشخیص خرابی موتور کولر آبی

ممکن است این اتفاق بارها برای شما رخ داده باشد که با فشردن کلید کولر، کولر روشن نشده و هیچ نشانه ای از روشن شدن کولر نیز وجود نداشته باشد. قبل از اقدام برای تعمیر دینام کولر باید بدانید که این موضوع نمی تواند از نشانه های خرابی دینام کولر باشد. در واقع ممکن است علت این موضوع این باشد که فیوز به خوبی متصل نبوده و یا قطع شده است. پس در ابتدا اتصالات موجود را چک کنید.

شاید این سوال برای شما هم به وجود آمده باشد که علت خرابی دینام کولر چیست؟ برای پاسخ به این پرسش لازم است بدانید که مشکلات مربوط به دینام کولر به دو دسته کلی تقسیم می شوند:

  • مشکلات مربوط به سیم پیچی دینام
  • مشکلاتی که به پروانه و بلبرینگ ها مرتبط هستد

اگر مشکل کولر شما کار نکردن دور تند کولر، بوی سوختگی در کولر و یا به طور کلی روشن نشدن موتور کولر باشد، باید بدانید که سیم پیچی دینام کولر آسیب دیده اما اگر مشکلات کولر ناشی از عدم چرخیدن پروانه کولر باشد می توان نتیجه گرفت که پروانه و یا بلبرینگ کولر آسیب دیده است.

تعمیر دینام کولر

دلایل کار نکردن موتور کولر آبی

عوامل مختلفی می توانند عملکرد دینام کولر را مختل ساخته و در نهایت منجر به تعمیر دینام کولر شوند. به همین منظور لازم است که شما با نحوه تشخیص خرابی دینام کولر آشنا شده و هر آن چه برای تعمیر دینام کولر آبی نیاز است را فرا بگیرید.

پیشنهاد ما به شما  عیب یابی منبع تحت فشار علت پارگی تیوب و نحوه تعویض آن

• خرابی واتر پمپ

حتما واتر پمپ کولر خود را چک کرده و اگر مشکلات به وجود آمده ناشی از خرابی واتر پمپ بود اقدام به تعویض آن کنید.

• کار نکردن موتور در حالتی که صدا دارد

اولین اقدامی که در این وضعیت باید انجام دهید چک کردن خازن می باشد. اگر در خارن شما مشکلی وجود داشت آن را تعویض کنید. اگر خازن سالم باشد باید سیم پیچ دور تند، فن، کلید، تسمه و… را مورد بررسی قرار دهید و نسبت به تعمیر و یا تعویض آن ها اقدام کنید.

تعمیر دینام کولر

یکی از مشکلاتی که در ارتباط با کولر های آبی وجود دارد این است که تسمه این کولرها ممکن است از مکان خود خارج شده و یا دچاره پارگی شود. در این حالت وقتی که موتور کولر را روشن می کنید با وجود این که صدای موتور را احساس می کنید اما چرخش پروانه را احساس نخواهید کرد. پس همواره قبل از هر اقدامی برای تعمیر موتور کولر آبی از سلامت تسمه پروانه کولر مطمئن شوید.

• روشن نشدن دینام

در حالتی که دینام کولر شما روشن نمی شود، دو احتمال وجود دارد. احتمال اول قطعی فاز و نول اصلی و احتمال دوم قطعی فیوز می باشد. در ابتدا کلید مربوط به روشن و خاموش شدن موتور را چک کنید اگر مشکل از کلید بود حتما نسبت به تعویض آن اقدام کنید.

در صورتی که کلید سالم می باشد و از سلامت فیوز هم مطمئن هستید ممکن است قطعی در سیم کشی شما وجود داشته باشد. اما اگر برق به پشت فیوز می رسد این نشان می دهد که فیوز سوخته و به جای تعمیر دینام کولر لازم است تا فیوز را تعویض کنید. برای چک کردن جریان برق در پشت فیوز می توانید از فازمتر های استاندارد استفاده کنید.

• اتصال داشتن بدنه کولر

در صورتی بدنه کولر شما اتصال داشته باشد باید هرچه سریع تر برای رفع اتصال بدنه اقدام نمایید. تمامی اتصالات داخلی کولر اعم از اتصالات فیوزها و سیم های رابط درون لوله های پلاستیکی نارسانا قرار گرفته اند. حال اگر این لوله های نارسانا دچار پارگی و یا فرسودگی شده باشند، در صورت برخورد اتصالات با بدنه، جریان برق به بدنه کولر منتقل می شود.

برای جلوگیری از این مشکل به شما پیشنهاد می شود که از سیم های ارت استفاده کنید، نصب کولر آبی خود را به افراد متخصص بسپارید و سرویس های دوره ای کولر را به صورت منظم انجام دهید.

تعمیر دینام کولر

• تولید باد گرم توسط کولر

تولید باد گرم از مشکلات مربوط به دینام کولر نبوده و نیاز به تعمیر دینام کولر نمی باشد. تولید باد گرم از مشکلات پمپ آب کولر می باشد. اگر پمپ آب کولر به خوبی کار نکند باعث می شود تا پوشال ها به درستی خیس نشده و باد گرم تولید شود. روغن کاری پمپ آب کولر از راهکار های مهم برای حفظ سلامت این قطعه از دستگاه می باشد.

• پریدن فیوز با روشن شدن موتور کولر

یکی از مشکلاتی که در کولر های آبی رخ می دهد، پریدن فیوز کولر پس از روشن کردن موتور می باشد. سیم کشی اشتباه، خرابی واتر پمپ، وجود اتصال در بدنه و در نهایت خرابی دینام کولر از جمله عواملی هستند که باعث بروز این مشکل می شوند. اگر شما نیز با این مشکل مواجه هستید قبل از اقدام برای تعمیر دینام کولر برای رفع آن سعی کنید مراحل زیر را به خوبی اجرا کنید.

۱. در ابتدا برق کولر را قطع کنید
۲. خارج کردن تسمه از داخل کولر
۳. برق را وصل کرده و نحوه کارکرد موتور را بررسی کنید
۴. اگر مشاهده کردید که موتور بدون تسمه به خوبی کار می کند، تسمه را بر روی آن نصب کرده و وضعیت آن را بررسی کنید.
۵. اگر موتور خوب کار نمی کرد باید آن را از کولر جدا کرده و سلامت آن را مورد بررسی قرار دهید.
۶. اگر موتور سالم بود به سراغ پمپ آب بروید
۷. در صورت سالم بودن پمپ آب اتصالات موجود را چک کنید
۸. به عنوان آخرین مرحله از بررسی خود دینام را به کمک سیم رابطی روشن کنید، در صورتی که دینام به خوبی کار کرد می توان نتیجه گرفت که سیم کشی ها و اتصالات موجود باید تعویض شوند.

تعمیر دینام کولر

نیم سوز شدن دینام کولر آبی

نیم سوز شدن دینام کولر! شاید این مورد را در ارتباط با کولر های آبی بسیار شنیده باشید. نیم سوز شدن دینام کولر باعث می شود که شما مجبور شوید هرچه سریع تر نسبت به تعمیر دینام کولر اقدام کنید. پس لازم است تا با علل اصلی نیم سوز شدن موتور کولر آبی و نشانه های آن آشنا شوید.

یکی از رایج ترین نشانه های نیم سوز شدن دینام کولر ایجاد بوی بد و داغ کردن کولر می باشد. علاوه بر این دو مورد ایجاد باد گرم نیز از نشانه های نیم سوز شدن دینام کولر می باشد که البته قبل از اقدام برای تعمیر دینام کولر حتما از سلامت فیوز و پمپ آب کولر مطمئن شوید.

پیشنهاد ما به شما  بررسی مشکلات پمپ آب (3 مشکل اساسی پمپ + راه حل)

یکی از راه هایی که می توانید به کمک آن به نیم سوز شدن دینام کولر پی ببرید اندازه گیری جریان با آمپرمتر می باشد. اگر جریان ورودی که با آمپرمتر به دست آمده از مقداری که بر روی بدنه کولر هک شده بیشتر باشد به این معنی است که باید برای تعمیر دینام کولر اقدام کنید.

دلایل دیگری که باعث نیم سوز شدن و در نهایت تعمیر دینام کولر می شوند شامل آسیب دیدن صفحه فیبری درون کولر و هم چنین اکسید شدن کلید گریز از مرکزی است که بر روی بدنه دینام کولر تعبیه شده که در این صورت باید نسبت به تعویض آن ها اقدام کنید.

تعمیر دینام کولر

سر و صدای موتور کولر به علت چیست؟

سر و صدای ایجاد شده توسط دینام و یا همان موتور کولرهای آبی می تواند بسیار گوش خراش باشد. شما باید قبل از هر اقدامی برای تعمیر دینام کولر با عواملی که منجر به ایجاد سر و صدا در کولر های آبی می شوند آشنا شوید.

عواملی مانند خشک شدن یاتاقان ها، خرابی یاتاقان ها، خرابی تسمه پروانه کولر، شل شدن پولی ها، خوردگی بوش، تاب برداشتن پروانه و خرابی موتور می توانند باعث بروز سر و صدا در هنگام کار کردن موتور شوند. اگر سر و صدای کولر به علت خرابی دینام آن باشد باید هرچه سریع تر نسب به تعمیر دینام کولر اقدام کنید.

انواع موتور کولر موجود در بازار

در بازار کشور ما دو شرکت موتوژن و الکتروژن در زمینه ساخت دینام کولر در حال فعالیت هستند. این دو شرکت در کنار ساخت دینام های کولر، انواع الکتروموتور ها را نیز در دستور ساخت دارند. تقریبا تمامی دینام های کولر دو سرعتی هستند و عمده تفاوتی که بین کولر های مختلف وجود دارد در توان آن هاست.

دینام کولر منازل شما ممکن است از هریک از این دو برند باشد و ممکن است با توجه به عللی که در بخش های قبلی به آن اشاره کردیم مجبور به تعمیر دینام کولر باشید.

تعمیر دینام کولر

• دینام های موتوژن

شرکت موتوژن یک شرکت ایرانی بوده که در زمینه ساخت دینام های کولر فعالیت می کند. این شرکت در ابتدا در سال ۱۳۵۲ با نام گلد الکتریک تاسیس شد اما پس از گذشت مدتی کوتاه و در سال ۱۳۵۴ نام شرکت به موتوژن تغییر یافت و پس از آن با همین نام به فعالیت خود ادامه داد.

از مهم ترین تفاوت های شرکت موتوژن با الکتروژن می توان به تنوع محصولات شرکت موتوژن اشاره کرد. این شرکت علاوه بر دینام کولر در زمینه ساخت الکتروموتور های تک فاز و سه فاز پیشرو بوده و البته سهم بسیار خوبی در بازار های خارج کشور دارد.

• دینام موتور الکتروژن

شرکت الکتروژن در حدود ۳۰ سال پیش تاسیس گردید و در ابتدا در حوزه تولید الکتروموتور های تک فاز فعالیت می کرد. در سال های اخیر این شرکت اقدام به تولید الکتروموتورهای صنعتی نیز کرده و توانسته جایگاه خوبی در بازار داخلی ایران پیدا کند. الکتروموتور های کولری این برند از کیفیت بسیار مطلوبی برخودار بوده و به علت خازن قطع کنی که بر روی آن ها نصب می شود، مشتری های بسیاری پیدا کرده اند.

تعمیر دینام کولر

دینام کولر الکتروژن بخریم یا موتوژن؟

دینام های کولر متعلق به این دو برند هر دو از کیفیت بسیار مطلوبی برخوردار بوده که البته شرکت الکتروژن به علت سابقه بالاتر و هم چنین به علت سهم بیشتری که در صادرات این محصولات دارد می تواند گزینه مورد اعتماد تری نسبت به برند الکتروژن باشد.

تعمیر موتور کولر آبی

در بخش های قبلی محتوا به انواع مشکلات کولر آبی و راهکارهای موجود برای رفع آن ها پرداختیم. در این بخش به آموزش تعمیر دینام کولر خواهیم پرداخت.

اکنون که با انواع دینام های مورد استفاده در کولر های آبی آشنا شدید لازم است بدانید که تعمیر دینام کولر موتوژن با الکتروژن تفاوتی ندارد و روند انجام کار و تعمیر آن ها به یک صورت می باشد. به علت دمای بسیار بالا به خصوص در برخی شهر های بزرگ و صنعتی استفاده از کولر در تمامی ساعات روز و شب صورت می گیرد و همین موضوع باعث می شود که آسیب وارد شده قطعات کولر و به خصوص دینام آن بیشتر و بیشتر شود.

تعمیر دینام کولر

تعمیر دینام کولر در تهران از جمله مشاغلی است که در فصل تابستان بسیار رواج دارد زیرا در این فصل استفاده از کولر به اوج خود می رسد. برای تعمیر دینام کولر شما دو راه پیش رو دارید، تعمیر دینام کولر در محل و یا باز کردن دینام و انتقال آن به مراکزی که کارهای خدماتی و تاسیساتی را انجام می دهند. به طور کلی تعمیر دینام کولر یک کار تخصصی بوده که ما مراحل انجام آن را به شما آموزش خواهیم داد.

• در مرحله اول شما باید موتور را باز کنید. برای این کار باید ۴ پیچی که باعث اتصال دینام و یا همان موتور به بدنه شده اند را باز کنید.

• با استفاده از یک وسیله جانبی مانند چکش، به آرامی ضربه هایی به درپوش های کولر وارد کنید تا باز شوند. پیشنهاد می شود که در پوش ها را علامت گذاری کنید تا در هنگام بستن آن ها به مشکل بر نخورید.

پیشنهاد ما به شما  کاربرد لامپ uv در دستگاه تصفیه آب چیست؟

• بر روی درپوش عقب یک صفحه پلاتین وجود دارد که دو کلید برد روی آن قرار دارد. کلید اول که باعث راه اندازی و روشن شدن موتور می شود، سیم پیچ استارت را وارد مدار می کند و کلید دوم نیز کلید تبدیل می باشد که باعث می شود موتور با تند شروع به کار کند.

• بر روی درپوش جلو یک فنر تعبیه شده که نام دیگر آن کلید گریز از مرکز می باشد. وظیفه کلید گریز از مرکز این است که به صفحه پلاتین برای روشن شدن موتور فرمان دهد.

• یاتاقان های کولر که در بخش های قبل اشاره کردیم یکی از عوامل بروز سر و صدا در کولر هستند و در وسط دو درپوش قرار دارند و نیاز است که به خوبی روغن کاری شوند. از بخش عقب قسمت حلزونی و یا استاتور چند قطعه سیم خارج شده که به درپوش عقب وصل می گردد.

تعمیر دینام کولر

• در وسط قسمت حلزونی نیز سه عدد سیم پیچ وجود دارد که هر کدام از آن ها برای یک وظیفه خاص در آن محل تعبیه شده اند. یکی برای استارت، یکی برای دور کند و دیگری برای دور تند در بخش وسط حلزونی تعبیه شده اند.

• این سیم هایی که خارج شده اند به سیم پیچ ها مرتبط می شوند و بر اساس رنگی که دارند می توان آن ها را تفکیک نمود.

• اکنون که با قسمت های مختلف موتور آشنا شدید لازم است تا بر اساس مشکلی که وجود دارد به دنبال راه حل و رفع آن باشید.

• اگر مشکل کولر شما این بود که دور کند کولر کار نمی کند لازم است در راستای تعمیر دینام کولر، صفحه پلاتین را مورد بررسی قرار داده و آن را تعمیر کنید.

• اگر پس از تعویض و یا تعمیر صفحه پلایتن مشکل برطرف نشد باید به دنبال کلید گریز از مرکز باشید و اگر متوجه شدید که فنر آن در رفته است حتما مجددا فنر را سر جای خود قرار دهید.

• در صورتی که مشکلی در صفحه پلاتین و کلید گریز از مرکز وجود نداشت برای تعمیر دینام کولر به سراغ سیم پیچ ها بروید. در وهله اول بررسی کنید که اتصال سیم پیچ ها قطع نشده باشد. اگر اتصال سیم پیچ ها وصل باشد و خرابی دینام کولر وجود داشته باشد ممکن از سیم پیچ ها دچار سوختگی شده باشند.

• اگر مشاهده کردید که موتور کولر در حال کار بوده و مشکلی جز ایجاد سر و صدا ندارد، بدانید که یاتاق های دینام آسیب دیده اند و به جای تعمیر دینام کولر در ابتدا یاتاقان ها را گریس کاری و یا روغن کاری کنید. اگر باز هم مشکل صدا حل نشد باید اقدام به تعویض یاتاقان ها کنید.

تعمیر دینام کولر

• باید این نکته را مد نظر قرار دهید که تعمیر دینام کولر آبی نیاز به دقت و تخصص بسیار بالایی دارد. از طرفی با توجه به ساختار دینام کولر و وجود سیم پیچ های فراوان در آن تعمیر دینام کولر از نظر اقتصادی به صرفه نبوده و امکان خرابی مجدد آن وجود دارد. به همین علت تعمیر کاران این حوزه معمولا پیشنهاد تعویض کولر را می دهند.

• پس از اقدام به بررسی وضعیت موتور کولر و علل خرابی آن و در نهایت تعمیر دینام کولر، باید بر اساس علامت هایی که بر روی در پوش ها و سایر اجزاء کولر درج کردید، اقدام به بستن موتور کولر نمایید.

هزینه تعمیر دینام کولر

معمولا دینام کولر هایی که در ایران مورد استفاده قرار می گیرند از دو برند موتوژن و الکتروژن بوده و تفاوت زیادی نیز با یکدیگر ندارند. و تفاوت کولرهای آبی در قدرتی است که موتور آن ها ایجاد می کند. به صورت کلی هزینه تعمیر دینام کولر یک مقدار ثابتی نبوده و به این بستگی دارد که علت خرابی دینام کولر چه چیزی می باشد.

برای مثال ممکن است خرابی یاتاقان ها باعث ایجاد مشکل در دینام کولر کرده باشد و یا مشکلاتی در سیم پیچی دینام، در عملکرد کولر اختلال ایجاد کرده باشد. مشکلاتی دیگری همچون خرابی فیوز و یا مشکل در اتصالات عملکرد دینام را مختل می کند. به همین دلیل برای بررسی هزینه تعمیر دینام کولر نیاز است تا در ابتدا مشکل شناسایی شده و سپس نسبت به برآورد هزینه ها اقدام نمود.

سولار مکانیکال

همانطور که گفته شد به علت ماهیت دینام کولر آبی و حساس بودن آن بسیاری از متخصصین به جای تعمیر دینام، تعویض آن را به شما پیشنهاد می کنند. فروشگاه اینترنتی سولار مکانیکال به عنوان یکی از بهترین و شناخته شده ترین تامین کنندگان قطعات و تجهیزات تاسیساتی، انواع دینام کولر را نیز در قدرت های مختلف به مشتریان خود عرضه می کند. اگر شما نیز می خواهید به تعویض دینام کولر آسیب دیده خود بپردازید می توانید از خدمات و محصولات این فروشگاه استفاده نموده و از مشاوره های رایگان این مجموعه بهره بگیرید.

امتیاز شما به این مقاله
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.