پشتیبانی 24 ساعته
پشتیبانی 24 ساعته
اسیدشویی فن کویل

اسیدشویی فن کویل

چقدر با اهمیت اسیدشویی فن کویل آشنایی دارید؟ آیا تاکنون این نام را شنیده اید؟ ممکن است شما نیز جزء افرادی باشید که آشنایی چندانی با کاربردهای فن کویل و اهمیت استفاده از این دستگاه در محیط ندارند. فن کویل ها از جمله دستگاه هایی به شمار می روند که ساختار آن ها به گونه ای طراحی گردیده است که دارای دو قسمت اصلی با نام های فن و کویل هستند.

این دستگاه ها به عنوان یک سیستم تهویه هوا، وظیفه دارند تا هوای موجود در محیط را مطبوع ساخته و شرایط بهتری را برای ساکنین رقم بزنند. فن کویل ها نیز همچون هر دستگاه دیگری پس از مدتی استفاده مکرر نیاز به سرویس دارند و این موضوع را نباید نادیده گرفت چرا که ارتباط مستقیمی با طول عمر این سیستم ها دارد.

نحوه صحیح اسیدشویی فن کویل

اسیدشویی فن کویل از جمله سرویس هایی است که بایستی در بازه های زمانی مشخص مثلا سالی یکبار انجام می پذیرد تا بتوان در ادامه استفاده بهینه تری از فن کویل نمود. اسیدشویی با قابلیت های بی نظیر خود موجب از بین رفتن املاح و رسوباتی می گردد که ممکن است در بخش های داخلی دستگاه ایجاد شده و عملکرد آن را مختل سازند.

چنین فرآیندی قطعا می تواند توانمندی های دستگاه شما را برای انتقال دادن حرارت افزایش داده و موجب بهینه تر شدن کارکرد فن کویل شود. این امر تنها مزیت اسیدشویی فن کویل نیست بلکه چنین سرویسی مزایای قابل توجه دیگری نیز برای شما به همراه دارد که توصیه داریم به سادگی از کنار آن ها عبور ننمایید.

فن کویل اسید شویی شده

اسیدشویی فن کویل چیست؟

اگر با ساختار فن کویل ها آشنایی داشته باشید قطعا می دانید که در ساختار این دستگاه ها برای تهویه هوای مطبوع، در داخل لوله های دستگاه آب های سرد و گرم در گردش می باشند. طبیعی است که گردش این آب ها موجب ایجاد املاح و یا رسوبت مختلف در داخل فن کویل ها شود چرا که آب دارای یک مجموعه سختی ها بوده و به مرور زمان ته نشین می گردند.

ته نشین شدن سختی های آب در لوله ها موجب گرفتگی آن ها خواهد شد و ادامه چنین روندی قطعا عملکرد دستگاه شما را با اختلال مواجه خواهد ساخت. زمانی که یک فن کویل همانند قبل فعالیت های خود را ادامه ندهد تهویه هوا نیز به درستی انجام نخواهد شد و شما با مشکلات متعددی رو به رو می شوید. اسیدشویی فن کویل راهی برای از بین بردن این رسوبات و املاح ها می باشد که در مدت زمان کوتاهی می تواند این مشکل را برطرف ساخته و لوله های فن کویل را از هرگونه گرفتگی پاکسازی نماید.

روش اسید شویی فن کویل

از اسیدشویی فن کویل به عنوان سرویس های دوره ای فن کویل ها یاد می گردد که باید در سال حداقل یکبار انجام شود تا به این طریق مانع از خرابی دستگاه خود شد. به عبارت ساده تر استفاده از این روش می تواند راندمان دستگاه شما را افزایش داده و موجب بالا رفتن طول عمر آن گردد زیرا شما در این سرویس های دوره ای نقایص کوچک ایجاد شده را برطرف خواهید ساخت.

بهترین زمان برای اسیدشویی فن کویل

در این بخش از نوشتار خود قصد داریم تا به زمانی اشاره کنیم که نشان می دهد دستگاه شما نیاز به اسیدشویی دارد. برای بررسی این موضوع که آیا فن کویل به اسیدشویی نیاز دارد یا خیر، در گام اول بایستی درمای ورودی و خروجی دستگاه را مورد بررسی قرار داده و آن را مشخص نمایید. ممکن است بپرسید که این کار را چگونه می توان انجام داد؟

توجه داشته باشید برای مشخص نمودن دمای ورودی و خروجی مبدل باید دقت کنید که دمای ورودی با دمای خروجی یکسان نباشد. اگر پس از بررسی های لازم به این نتیجه دست یافتید که این دو دما یکسان بوده و تفاوتی با یک ندارند باید بگوییم که دستگاه مسدود شده و نیاز به اسیدشویی فن کویل دارد. مسدود شدن لوله ها موجب جلوگیری از انتقال حرارت شده و می تواند آسیب های قابل توجه ای به دستگاه فن کویل وارد سازد.

نحوه اسیدشویی فن کویل

بهترین بازه زمانی برای اسیدشویی فن کویل

همان گونه که در بخش های قبل نیز بیان نمودیم شما بایستی در بازه زمانی مشخصی اقدام به اسیدشویی فن کویل نمایید. عدم توجه به این امر موجب ماندگاری املاح و رسوبات در داخل لوله ها شده و به مرور زمان به لوله ها آسیب می زند به همین جهت است که توصیه داریم این موضوع را نادیده نگیرید. با توجه به نظراتی که کارشناسان فعال در این حوزه دارند، اسید شویی فن کویل باید حداقل 2 سال یکبار انجام شود.

یکی از نکاتی که نباید فراموش کنید این است که حتما این سرویس ها را به افرادی بسپارید که در این زمینه دانش و مهارت لازم را دارند. به طور طبیعی این افراد به دلیل تجاربی که در گذشته داشته اند به خوبی می توانند سرویس اسیدشویی فن کویل را انجام داده و مانع از خرابی های بیشتر دستگاه شما گردند. بنابراین بهتر است قبل از هر اقدامی نسبت به متخصص بودن سرویس کاران اطمینان یابید.

اسیدشویی فن کویل با کف

مهم ترین نکات اسیدشویی فن کویل

شما برای اسیدشویی فن کویل نیاز به رعایت مجموعه نکات بسیار مهمی دارید تا در انتها بتوانید به نتایجی که انتظارش را دارید دست یابید. از مهم ترین نکاتی که رعایت آن ها در این زمینه الزامی می باشد موارد زیر را می توان نام برد.

 • حتما برای اسیدشویی از سرویس کاران حرفه ای کمک بگیرید.
 • استفاده از ابزار و تجهیزات مخصوص اسیدشویی فن کویل را فراموش نکنید.
 • حتما هنگام کار از عینک، ماسک، دستکش و لباس های مخصوص استفاده نمایید.
 • اطمینان یابید که شیرهای کندانسور بسته باشند.
 • حتما برای جلوگیری از وارد شدن آسیب به لوله ها در داخل شیرها از کورکن استفاده نمایید.

مزیت های اسیدشویی

حال که با نکات و اهمیت اسید شویی فن کویل آشنا شدید قصد داریم تا به بررسی مهم ترین مزایای سرویس های دوره ای فن کویل پرداخته و در این زمینه اطلاعات مفیدی را به شما انتقال دهیم. از مهم ترین مزایای اسیدشویی موارد زیر را می توان تشریح نمود.

 • جلوگیری از پرداخت هزینه های سنگین تعمیر فن کویل
 • افزایش طول عمر دستگاه
 • کاهش میزان مصرف انرژی
 • تمیز شدن کامل فیلترهای فن کویل
 • تنظیم دقیق و صحیح خروجی دستگاه

آموزش اسیدشویی فن کویل

شما نیز پس از آشنایی با نحوه اسیدشویی فن کویل می توانید بیشتر با اهمیت سرویس های دوره ای فن کویل آشنا شوید. اسیدشویی را بایستی طی مراحل مشخصی انجام داد و تمام فرآیندها را به افرادی سپرد که تخصص کافی در ارائه خدمات سرویس فن کویل را دارند. مراحل این امر به صورت زیر می باشند.

 • در گام اول بایستی حتما به سراغ انتخاب افراد متخصص بروید. توجه داشته باشید دستگاه های فن کویل از حساسیت بسیار بالایی برخوردار می باشند و بخار اسید و فرآیند اسیدشویی از جمله کارهای خطرناکی است که به هیچ عنوان نباید افراد مبتدی آن را انجام دهند.

روش های اسیدشویی فن کویل

 • قبل از اسیدشویی فن کویل حتما اقدام به هواگیری لوله های دستگاه نمایید. گاهی ممکن است عدم عملکرد دستگاه به دلیل وجود هوا در لوله های فن کویل باشد به همین جهت بایستی حتما هواگیری را انجام داد چرا که ممکن است با این کار مشکل دستگاه برطرف گردد.
 • یکی از نکات بسیار مهمی که رعایت آن الزامی است این است که حتما تهویه هایی را اسیدشویی نمایید که مربوط به واحدهای بیرونی هستند. برای درک بهتر این موضوع می توان سیستم های تهویه هوا پنجره را نام برد. علت این امر، قوی بودن بخارهای اسید است که می تواند به انسان آسیب بزند.
 • حتما قبل از انجام هر روش اسیدشویی فن کویل، دستکش پوشیده و برای محافظت از چشم های خود از عینک مخصوص استفاده کنید.
 • در گام بعدی از آموزش اسیدشویی فن کویل بایستی شیرهای مربوط به جریان آب دستگاه را با دقت بررسی نموده و آن ها محکم ببندید.
 • در بخش های قبل اشاره نمودیم که از کورکن استفاده کنید. در این مرحله به کارگیری کورکن را فراموش نکنید.
 • مرحله بعدی استفاده از اسیدهایی است که از مرغوبیت بسیار بالایی برخوردار بوده و با قدرت زیاد خود می توانند تمام رسوبات ایجاد شده در لوله ها را از بین ببرند. دقت کنید که لوله ها به هیچ عنوان شکستگی نداشته باشند.
 • طی انجام مراحل اسیدشویی فن کویل دستگاه را روشن بگذارید چرا که این امر موجب می گردد تا اسید با مایعات دورن دستگاه مخلوط شده و فرآیندهای لازم به بهترین شکل ممکن انجام شوند.

اهمیت هواگیری فن کویل قبل از اسیدشویی

با توجه به مطالبی که بیان شد می توان به این نتیجه دست یافت که استفاده از سیستم های مرکزی فن کویل این روزها به طور گسترده ای انجام می شود چرا که این سیستم ها با قابلیت های بی نظیر خود قادرند تا هم در نقش سیستم گرمایش و هم در نقش سیستم سرمایش ظاهر شده و نیازمندی های شما را برآورده سازند.

این موضوع به خوبی می تواند نشان دهد که سرویس نمودن فن کویل ها اهمیت بسیار بالایی دارد. ما در بخش های قبل اشاره ای اجمالی به هواگیری فن کویل قبل از اسیدشویی فن کویل داشتیم. نکته ای که باید بدانید این است که هواگیری یکی از سرویس های دوره ای بسیار مهم فن کویل ها به شمار می رود که لازم است قبل از اسیدشویی انجام شود.

اهمیت این موضوع را زمانی می توان متوجه شد که دستگاه شما تنها با استفاده از هواگیری تعمیر شده و نیازی به اسیدشویی فن کویل نداشته باشد. این هواگیری ها می توانند شرایطی بسیار عالی را برای سیستم شما رقم زده و موجب بهبود عملکرد و افزایش راندمان آن ها گردند.

قیمت اسیدشویی فن کویل

مانند هر خدمت دیگری، قیمت اسیدشویی فن کویل نیز ثابت نبوده و عوامل مختلفی می توانند موجب تغییر قیمت های این سرویس شوند. شما برای برآورد این هزینه ها در گام اول بایستی حتما از متخصصین این حوزه مراجعه نمایید چرا که این افراد با در نظر گرفتن شرایط دستگاه فن کویل و بررسی عوامل نام برده شده هزینه نهایی را اعلام می کنند.

مهم ترین عوامل موثر بر هزینه اسیدشویی فن کویل

از مهم ترین عامل های موثر بر هزینه اسیدشویی فن کویل موارد زیر را می توان نام برد.

 • مدل فن کویل

در حال حاضر انواع مختلفی از فن کویل ها را می توان در بازار مشاهده نمود که برخی به صورت سقفی و برخی دیگر به صورت زمینی تولید شده اند. نوع فن کویل می تواند بر روی هزینه های اسیدشویی اثر داشته باشد چرا که متخصصان برای اسیدشویی فن کویل سقفی سختی های بیشتری را متحمل می شوند و متعاقبا هزینه بالاتری را دریافت می نمایند.

 • میزان گرفتگی های فن کویل

دومین عامل موثر بر قیمت اسیدشویی فن کویل، میزان گرفتگی های دستگاه را می توان نام برد که شرایط متفاوتی را پیش روی افراد تعمیرکار قرار می دهد. بر این اساس هرچه میزان گرفتگی ها بیشتر باشد هزینه سرویس نیز افزایش خواهد یافت.

 • میزان تجارب سرویس کاران

هر سرویس کار با توجه به سابقه و تجارب خود در راستای اسیدشویی ، هزینه های متفاوتی را دریافت خواهد نمود و این امر می تواند هزینه های سرویس را برای شما متغیر سازد. خدمات این سرویس کاران شامل نصب کولر گازی، تعمیر و سرویس آن ها نیز خواهد شد.

دانستنی های اسیدشویی فن کویل

سولار مکانیکال بهترین عرضه کننده سیستم های تهویه هوا در کشور

در حال حاضر با افزایش تعداد فروشگاه های عرضه کننده سیستم های تهویه هوا، انتخاب فروشگاهی که بتواند به خوبی رضایت خریداران را جلب سازد کار دشواری است. از طرفی خرید از فروشگاه های معتبر نیز اهمیت بسیار بالایی دارد چرا که اگر یک فروشگاه اعتبار لازم را نداشته باشد، محصولات و خدمات نیز کیفیت چندانی ندارند.

ما در فروشگاه سولار مکانیکال تمام بسترهای لازم برای خرید تجهیزات و سیستم های تهویه باکیفیت را برای شما فراهم ساخته ایم تا به این طریق بتوانید بهترین ها را تجربه کنید. خرید آنلاین از ما به شما کمک می کند تا به بررسی و مقایسه قیمت اسپلیت و دیگر سیستم ها پرداخته و خریدی هوشمندانه را انجام دهید.

خدمات مشاوره ای ما ضمن انتقال اطلاعات لازم درباره مزایای خرید آنلاین می توانند به شما در برآورد قیمت انواع سیستم تهیه هوا، اسپلیت و خرید داکت اسپلیت کمک های قابل توجه ای نمایند. شما با خرید از ما می توانید فضایی امن با محصولات باکیفیت را تجربه کنید.

امتیاز شما به این مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها