مشاوره فنی

ساخت سایبان کولر با متریال مختلف + اهمیت استفاده از سایبان ها

ساخت سایبان کولر

آیا تاکنون اقدامی برای ساخت سایبان کولر نموده اید؟ به نظر شما این سایبان ها چه مزایایی دارند؟ با گرم شدن هوا و تغییرات آب و هوایی که هر ساله شاهد آن هستیم استفاده از کولرها و نصب آن ها نیز آغاز می گردد. طی این زمان به طور طبیعی مصرف برق افزایش می یابد و اگر کولرها به خوبی نصب نگردند متقابلا مصرف آب نیز افزایش خواهد یافت.

به نظر شما چه دلایلی می توانند مصرف آب را طی روز افزایش دهند؟ اگر بخواهیم به یکی از این دلایل اشاره ای داشته باشیم عدم نصب صحیح کولرها را می توان نام برد که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد اما راه چاره چیست؟ ساخت سایبان کولر یکی از راهکارهایی به شمار می رود که تا حد زیادی می تواند مانع از مصرف بی رویه آب گردد.

سولار-مکانیکال

این سایبان ها مزایای بی نظیری برای شما به همراه دارند اما بایستی فرآیند ساخت آن ها به درستی طی گردد تا بتوان سایبانی مناسب و مقاوم را برای کولر خود تهیه نمود. درحال حاضر انواع مختلفی از این سایبان ها از جمله سایبان کولر آبی و کولر گازی را می توان مشاهده نمود که هرکدام ویژگی های خاص خود را دارند. شما چقدر با فرآیند ساخت سایبان کولرآبی و یا کولر گازی آشنایی دارید؟

سایبان کولر چیست؟

همه ما به دنبال ترفندهایی هستیم تا بتوانیم میزان مصرف آب را در فصول گرم سال کاهش دهیم. توجه داشته باشیم برخی از این ترفندها علاوه بر کاهش میزان مصرف انرژی، موجب افزایش راندمان و کارایی دستگاه های شما نیز می شوند و این امر برای کولرها نیز صدق می کند. ساخت سایبان انواع کولر یکی از همین ترفندها به شمار می رود که می تواند با پوشش دهی به کولرشما، راندمان آن را افزایش داده و شرایط بهتری را برای دستگاه موردنظر رقم بزند.

این سایبان ها در جنس های مختلفی تولید و به بازار عرضه می گردند که هرکدام با ویژگی های منحصر به فرد خود مزایای قابل توجه ای برای شما به همراه دارند. شما با ساخت سایبان کولرآبی قادر خواهید بود تا به خوبی از کولر خود محافظت نموده و از خرابی آن جلوگیری نمایید.

ساخت سایبان کولر

اهمیت ساخت سایبان کولر

در این بخش از نوشتار خود قصد داریم تا به بررسی مهم ترین مزایای ساخت سایبان کولر پرداخته و در این راستا اطلاعات مفیدی را به شما انتقال دهیم. همان گونه که می دانید در کشورما، عموم مردم از کولرهای آبی در فصول گرم سال استفاده می کند و این نشان می دهد استفاده از چنین سیستم های خنک کننده ای رواج بسیار بیشتری نسبت به کولرهای گازی دارد.

پیشنهاد ما به شما  تعمیر کولرآبی به صورت کاملا تخصصی + نشانه های خرابی کولرها

نکته ای که نباید فراموش کنید این است که هر سیستم خنک کننده از هر نوعی نیاز به سایبان کولر دارد تا در معرض نور مستقیم آفتاب قرار نگرفته و به مرور دچار خرابی نگردد. همچنین لازم به ذکر است که اگر بدنه کولر آبی بیش از حد داغ گردد راندمان کولر شما تا ۵۰ درصد کاهش خواهد یافت و این موضوع می تواند مشکلات متعددی را برای شما رقم بزند بنابراین توصیه داریم به سادگی از کنار ساخت سایبان کولر عبور ننمایید.

از دیگر مزایای این سایبان ها می توان موارد زیر را نام برد که هر کدام از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند.

• صرفه جویی نمودن در مصرف آب و برق
• جلوگیری از خراب شدن بدنه کولر
• جلوگیری نمودن از تاثیرات بارندگی بر روی بدنه

ساخت سایبان کولر

انواع سایبان های کولر براساس جنس

همان گونه که در بخش های قبل نیز تاکید نمودیم سایبان ها انواع مختلفی دارند که شما برحسب نیاز خود می توانید هرکدام را تهیه نموده و مورد استفاده قرار دهید. برای ساخت سایبان کولر ابتدا بایستی با انواع مختلف آن آشنا شوید.

در حال حاضر برخی سایبان ها را از جنس پلاستیک تولید و به بازار عرضه می نمایند که اگر بخواهیم اشاره ای به مهم ترین ویژگی آن ها داشته باشیم می توان حالت گیری راحت آن ها را نام برد که به شما کمک می کند تا نصب سایبان کولر آبی را به راحتی انجام دهید.

همچنین لازم است بدانید که این نوع سایبان کولر وزن پایینی دارد به همین جهت هنگام جا به جایی سختی خاصی را احساس نخواهید نمود. علاوه بر پلاستیک پلی کربنات، شما می توانید از پارچه های برزنتی نیز برای ساخت سایبان کولرهای آبی استفاده نمایید.

ساخت سایبان کولر

اگر با این پارچه ها آشنایی داشته باشید قطعا می دانید که از این نوع پارچه برای تولید چادرهای مسافرتی استفاده می گردد و کاملا ضدآب هستند. طرح ساخت سایبان کولر با استفاده از تیغه های آلومینیومی یکی دیگر از روش های محبوب به شمار می رود.

توجه داشته باشید از تیغه های آلومینیومی برای تولید درب های کرکره ای نیز استفاده می گردد و این نوع سایبان بهترین سایبان موجود به شمار می رود اما فراموش نکنید که وزن بیشتری نسبت به دو نمونه قبلی دارد.

علاوه بر این شما برای درست کردن سایبان کولر از این نوع بایستی هزینه های بیشتری را پرداخت کنید. این نمونه سایبان ها می توانند به شما در تهیه سایبان کولر آماده نیز کمک کنند چرا مدل های مختلفی از آن ها را می توان در بازار مشاهده نمود.

ویژگی های بارز بهترین سایبان کولر

در راستای ساخت سایبان برای کولر لازم است حتما بدانید که یک سایبان خوب چه ویژگی هایی داشته و از چه قابلیت هایی برخوردار است. لازم به ذکر است که یک سایبان کولر استاندارد بایستی مانع از داغ شدن بدنه کولر شما گردد تا به این طریق از کولر در برابر نور مستقیم خورشید محافظت نماید.

پیشنهاد ما به شما  نگاه اجمالی به کف کش های پلاستیکی 12و24 ولت دراپ

ساخت سایبان کولر

علاوه بر این هنگام ساخت سایبان کولر در منزل باید جنس سایبان را به گونه ای انتخاب کنید که نه تنها نور خورشید را جذب خود نسازد بلکه آن را بازتاب دهد چرا که این راهکاری است که می تواند کمک کند تا دمای سایه بان نیز افزایش زیادی نیابد.

از دیگر ویژگی های سایبان های باکیفیت لازم است اشاره ای به انعطاف پذیری آن ها داشته باشیم که اهمیت بسیار زیادی دارد چرا که به این روش است که می توان دستگاه را دور از نور آفتاب قرار داد. از نمونه سایبان های مناسب و باکیفیت می توان سایبان کولر یونولیت را نام برد که در ادامه تشریح این نوع سایبان می پردازیم.

مزایای ساخت سایبان کولر یونولیت

به عنوان اولین مزیت لازم است نصب سریع و آسان سایبان کولر یونولیت را نام ببریم که کار را برای شما آسان تر می نماید تا بتوانید بدون هیچگونه پیچیدگی این نوع سایبان ها را نصب و مورد استفاده قرار دهید.

ساخت سایبان کولر

این سایبان قادر است تا از تبخیر آب جوگیری نموده و به این طریق هوایی مطبوع و خنک را به جریان درآورد. علاوه بر این لازم است بدانید که عایقی بسیار مقاوم در برابر عامل های آسیب رسان همچون نور خورشید بوده و این قابلیت را دارد تا میزان مصرف آب را طی روز در حد قابل توجه ای کاهش دهد.

با توجه به مطالبی که بیان شد اگر شما نیز به دنبال خرید سایبانی مناسب برای نصب کولرآبی و یا کولر گازی می باشید ما به شما ساخت سایبان های یونولیت را پیشنهاد می نماییم که می توانند در نقش محافظ دینام کولر به بهترین شکل ممکن ظاهر گردند.

نحوه ساخت سایبان کولر

بسته به نوع سایبان، ساخت سایبان کولر در منزل متفاوت می باشد. در این راستا شما می توانید از پوشش های مختلفی برای ساخت سایبان استفاده کنید که این روزها به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرند. به طور اجمالی می توان ساخت سایبان کولر با کارتن پلاست، ایرانیت، حصیر و یا ورق های فلزی را نام برد.

البته در حال حاضر نمونه های مختلفی از سایبان ها را می توان در بازار خریداری نمود اما اگر قصد ساخت این سایبان ها در منزل را دارید این پوشش ها می توانند به شما کمک های قابل توجه ای نمایند. حال این سوال مطرح می گردد که چگونه سایبان کولر آبی بسازیم؟ در پاسخ به این پرسش باید بگوییم که تفاوتی ندارد سایبان شما به چه شکلی باشد اما بایستی از میزان مقاومت و استحکام بالایی برخوردار باشد تا بتوان در طولانی مدت از آن استفاده نمود.

پیشنهاد ما به شما  آموزش نحوه تنظیم پرشر سوییچ SWITCHMATIC

ساخت سایبان کولر

ساخت سایبان کولر آبی با کارتن پلاست

هزینه ساخت سایبان کولر با استفاده از کارتن پلاست بسیار کمتر می باشد زیرا این نوع کارتن ها قیمت بسیار مناسبی دارند. علاوه بر این، جنس این کارتن به گونه ای است که به راحتی قابل برش بوده و هیچگونه پیچیدگی برای استفاده از آن ها وجود ندارد. شما برای ساخت سایبان کولرگازی یا کولر آبی از این نوع تنها کافیست با دقت کارتن ها را برش داده سپس بر روی کولر خود نصب کنید.

ساخت سایبان کولرهای آبی با استفاده از بنرهای استوک

اگر به دنبال کاهش هزینه های خود می باشید ساخت سایبان کولرهای آبی با استفاده از بنر استوک نیز گزینه خوبی است چرا که این نوع سایبان ها نیز به خوبی می توانند عملکرد کولر شما را بهبود بخشیده و مانع از خرابی آن ها شوند.

ساخت سایبان کولر

مهم ترین نکات ساخت سایبان کولر گازی

علاوه بر اهمیت تولید سایبان های کولرآبی لازم است در راستای ساخت سایبان کولرگازی نیز دقت عمل بالایی را به کار گرفت تا در ادامه موفق به تولید یک سایبان استاندارد شد. از مهم ترین نکاتی که باید هنگام ساخت این سایبان ها رعایت کنید می توان موارد زیر را نام برد.

• جهت تابش نور آفتاب را مورد بررسی قرار دهید.
• از پوشش و مواد مناسبی برای ساخت سایبان استفاده کنید.
• پوشش بایستی از میزان مقاومت بسیار بالایی برخوردار باشد.
• هنگام نصب کولر گازی دقت کنید که سایبان متناسب با ابعاد کولر شما باشد تا بتواند به خوبی از کولر در برابر نور خورشید محافظت نماید.
• حتما سایبان موردنظر عایق گرما باشد و حرارت را به کولر انتقال ندهد.
• حتما براساس آموزش ساخت سایبان کولر گازی عمل نمایید تا در ادامه سایبان شما را با مشکل خاصی مواجه نسازد.

ساخت سایبان کولر

خرید سایبان های باکیفیت با سولار مکانیکال

با وجود برخی راهکارهایی که می توانند به ساخت سایبان کولر کمک کنند، هستند افرادی که قصد خرید سایبان های آماده را دارند چرا که این نوع سایبان ها را براساس استانداردهای روز دنیا تولید می شوند. البته نکته ای که نباید فراموش نمود این است که هر فروشگاهی نمی تواند به شما در خرید سایبان کولر استاندارد کمک کند به همین جهت توصیه داریم در این راستا حتما از مراکز فروش معتبر کمک بگیرید.

سولار مکانیکال با سال ها سابقه ی درخشان خود در ساخت و عرضه انواع سایبان، از جمله فروشگاه های معتبری است که شما به واسطه آن می توانید به خوبی نیازمندی های خود را برآورده سازید. ما در این مجموعه شرایطی را برای شما فراهم نموده ایم تا بتوانید از خدمات متنوعی همچون تعمیرکولرآبی، نصب سایبان و … نیز بهره مند شده و به این طریق راندمان کولرهای خود را افزایش دهید.

 

امتیاز شما به این مقاله
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.